قیمت خرید نبشی کناف (+جدول وزن)

محصول نبشی گالوانیزه، یک نوع پروفیل فلزی است که از جنس فولاد با پوشش گالوانیزه ساخته شده است. این پوشش گالوانیزه شده، به معنی پوشش دادن فلز با لایه‌ای از روی کروم، نیکل و یا روی است و برای محافظت از فلز در برابر خوردگی، زنگ زدگی و سایر خرابی‌ها به کار می‌رود. نبشی‌های گالوانیزه، به دلیل مقاومت بالا و طول عمر بیشتری که دارند، به‌عنوان یکی از پرکاربردترین نوع پروفیل‌ فلزی در ساخت و ساز، مصارف صنعتی و تجاری به‌کار می‌روند.
نبشی کناف در بازار تنوع زیادی دارد و همین امر انتخاب و خرید آن‌ها را دشوار می‌کند. در این مطلب قصد داریم این محصول را به شما معرفی کنیم و درباره قیمت نبشی گالوانیزه توضیحات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

جدول قیمت نبشی گالوانیزه

نبشی گالوانیزه اهمیت زیادی در مقاوم‌سازی ساختمان دارد. این محصول در زیباسازی و تزیین ساختمان نیز نقش دارد. انواع متعددی از این محصول برای کاربردهای مختلف در بازار وجود دارند و هرکدام از آن‌ها دارای کاربرد مختلفی هستند. به دلیل تولید روزافزون این محصولات و در دسترس بودن آن‌ها، قیمت نبشی دست دوم و انواع دیگر آن نیز خیلی گران نیست. نوع دست دوم این محصول برای استفاده در برخی پروژه‌ها بسیار مناسب و به‌صرفه خواهد بود.
در این قسمت از مقاله قصد داریم قیمت انواع نبشی را در جدولی قرار دهیم. اما بهتر است برای اطلاع از قیمت روز محصول با کارشناسان صنایع فولاد توفیقی تماس بگیرید.

سایز(mm)ضخامت(mm)حالتواحدقیمت(تومان)
قیمت نبشی گالوانیزه ۱۰۰*۱۰۰۱۰۶کیلوگرم۱۸۸۰۰
قیمت نبشی گالوانیزه ۸۰*۸۰۸۶کیلوگرم۱۹۸۰۰
قیمت نبشی گالوانیزه ۷۰*۷۰۵۶کیلوگرم۲۰۸۰۰
قیمت نبشی گالوانیزه ۷۰*۷۰۷۶کیلوگرم۱۹۷۰۰
قیمت نبشی گالوانیزه ۶۰*۶۰۶۶کیلوگرم۲۰۰۰۰
قیمت نبشی گالوانیزه ۵۰*۵۰۵۶کیلوگرم۲۱۱۰۰
قیمت نبشی گالوانیزه ۴۰*۴۰۴۶کیلوگرم۲۱۶۰۰

نبشی گالوانیزه کناف چیست؟

به‌طور کلی نبشی در قسمت‌های مختلف یک سازه کاربرد دارد. از کاربردهای اصلی این محصول می‌توان به تزیین، مقاوم‌تر شدن سازه و استفاده به‌عنوان چارچوب، اتصالات و تکیه‌گاه اشاره کرد. نبشی‌ها مقاومت سازه را به‌قدری افزایش می‌دهند که دوام آن در برابر حوادث طبیعی همچون زلزله بسیار بیشتر می‌شود. نبشی کناف در واقع نبشی گالوانیزه ۲۵*۲۵ است که در کنافکاری ساختمان مورد استفاده واقع می‌شود.

خرید نبشی گالوانیزه کناف L25 از صنایع فولاد توفیقی

نبشی کناف گالوانیزه L25 به صورت روزانه و لحظه ای

نبشی گالوانیزه همان نبشی فولادی است که با فلز روی پوشیده شده است. این لایه از فلز روی، جلوی زنگ‌زدگی و خوردگی محصول را می‌گیرد. در این صورت تا زمانی که این فلز بر روی سطح آن وجود داشته باشد، نبشی اکسید نخواهد شد. این محصول بیشتر در مکان‌هایی که در معرض هوای مرطوب یا آزاد قرار دارند، همچون قسمت‌های خارجی ساختمان کاربرد دارد.

در فرآیند تولید نبشی گالوانیزه نیز نوع پرسی از روش‌های الکترولیز یا گالوانیزاسیون گرم، به نوع گالوانیزه تبدیل می‌شوند. به‌عبارت ‌دیگر، فلز روی از طریق ۲ روش گالوانیزاسیون گرم و سرد بر سطح آن قرار می‌گیرد. حتی ممکن است برای تولید آن از ورق گالوانیزه نیز استفاده شود. در این صورت این عایق گالوانیزه سبب می‌شود قیمت آن نسبت به انواع دیگر بیشتر شود.

معرفی انواع نبشی گالوانیزه موجود در بازار

در بازار آهن نبشی‌های مختلفی وجود دارد که هر شخص بسته به نیازش، محصول مورد نظر را خریداری می‌کند. امروزه حتی تصور این که یک سازه بدون استفاده از انواع نبشی ساخته شود، غیرممکن است. قیمت انواع محصولات موجود در بازار نیز به دلیل روش ساخت و کاربرد با یکدیگر متفاوت است.

انواع نبشی بر اساس جنس

در این قسمت از مقاله صنایع فولاد توفیقی می‌خواهیم نبشی‌ها را بر اساس جنس دسته‌بندی کنیم. این محصولات از نظر جنس تولید، دارای انواع مختلفی است.

 • نبشی پی وی سی
 • نبشی استیل
 • نبشی ام دی اف
 • نبشی آهنی
 • نبشی پلاستیکی
 • نبشی چوبی دیوار
 • نبشی گالوانیزه

همه این موارد ذکر شده از انواع مختلف نبشی کناف گالوانیزه است که در ایران تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

انواع نبشی بر اساس شکل ظاهری

همان‌طور که قبلا گفته شد، نبشی نوعی پروفیل است که در سطح مقطع آن، دو ضلع عمود برهم وجود دارد. این اضلاع ممکن است مساوی یا متفاوت باشند. این محصول با دو مشخصه، اندازه و ضخامت بال‌ها شناخته می‌شود. پس می‌توان نبشی را از لحاظ شکل ظاهری به گروه‌های زیر تقسیم کرد.

 • نبشی بال مساوی
 • نبشی بال نامساوی
 • نبشی اسپیرال

شکل ظاهری این محصول شامل چند مورد ذکر شده است که آنها را از هم متمایز می‌کند. برخی از مهمترین سایزهای این محصول؛ نبشی ۴، نبشی ۸ و نبشی ۱۰ هستند.

محصولات نبشی که از روش‌های پرسی و فابریک تولید می‌شوند دارای تفاوت‌هایی در کاربری هستند که هر یک برای پروژه خاصی استفاده می‌شوند.

نبشی‌های گالوانیزه کناف یکی از اجزای اصلی در صنعت ساخت‌وساز به شمار می‌آیند. امروزه با افزایش ساخت‌وساز در کشور، می‌توان از انواع نبشی تولید ایران استفاده کرد. البته باید حتما از کیفیت آن‌ها مطمئن شوید و با اطمینان خاطر برای افزایش ایمنی سازه خود از آن‌ها استفاده کنید.

جدول وزن انواع نبشی گالوانیزه

انواع نبشی دارای وزن‌های مختلفی است که در پروژه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصولات بر اساس نوع ساخت و جنس تولید شده دارای وزن‌های گوناگونی است که برای سازه‌های متنوعی استفاده می‌شوند. در ادامه جدول وزن انواع نبشی ارائه شده است.

وزن شاخه ۱۲ متری (Kg) وزن شاخه ۶ متری (Kg) ضخامت بال (t/mm) طول بال (h/mm) وزن هر متر (Kg/m) سایز نبشی (mm)
۱۶/۳۲ ۸/۱۶ ۳ ۳۰ ۱/۳۶ L30×۳۰×۳
۲۱/۳۶ ۱۰/۶۸ ۴ ۳۰ ۱/۷۸ L30×۳۰×۴
۲۵/۰۸ ۱۲/۵۴ ۴ ۳۵ ۰۲/۰۹ L35×۳۵×۴
۲۹/۰۴ ۱۴/۵۲ ۴ ۴۰ ۲/۴۲ L40×۴۰×۴
۳۵/۶۴ ۱۷/۸۲ ۵ ۴۰ ۲/۹۷ L40×۴۰×۵
۳۶/۷۲ ۱۸/۳۶ ۴/۵ ۴۵ ۰۳/۰۶ L45×۴۵×۴.۵
۳۶/۷۲ ۱۸/۳۶ ۴ ۵۰ ۰۳/۰۶ L50×۵۰×۴
۴۵/۲۴ ۲۲/۶۲ ۵ ۵۰ ۳/۷۷ L50×۵۰×۵
۵۳/۶۴ ۲۲/۸۲ ۶ ۵۰ ۴/۴۷ L50×۵۰×۶
۵۴/۸۴ ۲۷/۴۲ ۵ ۶۰ ۴/۵۷ L60×۶۰×۵
۶۵/۰۴ ۳۲/۵۲ ۶ ۶۰ ۵/۴۲ L60×۶۰×۶
۸۵/۰۸ ۴۲/۵۴ ۸ ۶۰ ۰۷/۰۹ L60×۶۰×۸
۸۱/۹۶ ۴۰/۹۸ ۷ ۶۵ ۶/۸۳ L65×۶۵×۷
۷۶/۵۶ ۳۸/۲۸ ۶ ۷۰ ۶/۳۸ L70×۷۰×۶
۸۸/۵۶ ۴۴/۲۸ ۷ ۷۰ ۷/۳۸ L70×۷۰×۷
۸۲/۲ ۴۱/۱ ۶ ۷۵ ۶/۸۵ L75×۷۵×۶
۱۰۷/۸۸ ۵۳/۹۴ ۸ ۷۵ ۸/۹۹ L75×۷۵×۸
۱۱۵/۵۶ ۵۷/۷۸ ۸ ۸۰ ۹/۶۳ L80×۸۰×۸
۱۴۲/۸ ۷۱/۴ ۱۰ ۸۰ ۱۱/۹ L80×۸۰×۱۰
۱۱۵/۳۲ ۵۷/۶۶ ۷ ۹۰ ۹/۶۱ L90×۹۰×۷
۱۳۰/۸ ۶۵/۴ ۸ ۹۰ ۱۰/۹ L90×۹۰×۸
۱۴۶/۴ ۷۳/۲ ۹ ۹۰ ۱۲/۲ L90×۹۰×۹
۱۶۰/۸ ۸۰/۴ ۱۰ ۹۰ ۱۳/۴ L90×۹۰×۱۰
۱۴۶/۴ ۷۳/۲ ۸ ۱۰۰ ۱۲/۲ L100×۱۰۰×۸
۱۸۰ ۹۰ ۱۰ ۱۰۰ ۱۵/۰ L100×۱۰۰×۱۰
۲۱۳/۶ ۱۰۶/۸ ۱۲ ۱۰۰ ۱۷/۸ L100×۱۰۰×۱۲

ویژگی ها و مشخصات فنی نبشی گالوانیزه

از پروفیل L25 یا نبشی گالوانیزه کناف در نصب آن استفاده می‌شود و به کمک این محصول می‌توان باکس و طرح‌های مختلف را ایجاد کرد. این محصول برای اتصال کناف به دیوار در سقف‌های فلت یا کاذب کناف نیز کاربرد دارد. برای اطلاع از قیمت محصول می‌توانید با کارشناسان صنایع فولاد توفیقی تماس بگیرید.

مهم‌ترین کاربرد نبشی در صنعت ساختمان‌سازی است. در این قسمت قصد داریم ویژگی‌ها و مشخصات فنی آنر را بررسی کنیم. این محصولات دارای استحکام و مقاومت بالایی هستند و می‌توانند تا زاویه ۹۰ درجه نیز در امتداد طول خم شوند. نبشی‌ها کاربردهای زیادی دارند و با توجه به این موضوع، قیمتشان متنوع و مناسب است. دلیل این قیمت مناسب را می‌توان قابل ‌بازیافت بودن این محصولات دانست که یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آنها است.

این مقاطع در وزن‌ها، سایزها و جنس‌های مختلف تولید شده در بازار وجود دارند. بنابراین می‌توانند در صنایع مختلف و گسترده‌ای مورد استفاده قرار گیرند. این محصولات را می‌توان به ‌سادگی نگهداری کرد، بدون اینکه دچار آسیب شوند. انواع  این محصول توسط تولیدکنندگان داخلی تولید می‌شوند و در دسترس مهندسان قرار می‌گیرند. البته نوع اوکراینی و روسی نیز در بازار ایران موجود هستند و می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید.

کاربردهای مهم نبشی گالوانیزه کناف

مهمترین مزایای نبشی گالوانیزه ایجاد تکیه‌گاه در قسمت‌های اصلی بنا و کمک به تقویت و استحکام سازه‌هاست. رایج‌ترین کاربرد آن نیز در ساختمان‌سازی است. اما در این قسمت از مطلب قصد داریم کاربردهای مهم نبشی را بیان کنیم.

 • ساخت تجهیزات و ماشین‌آلات
 • دکل‌های انتقال نیرو
 • وصل ستون‌ها با تیرآهن
 • استحکام فونداسیون
 • اتصال ستون‌ها در سدسازی
 • اتصال ستون‌ها در پل‌سازی
 • ساخت بادبندها و اسکلت‌های فلزی
 • ساخت سازه‌های خرپایی

کاربردهای نبشی گسترده است و برای کاربردهای مختلف می‌توان از انواع آن استفاده کرد. 

خرید نبشی کناف گالوانیزه از فولاد توفیقی

در این مطلب سعی کردیم انواع نبشی گالوانیزه فابریک را به شما معرفی کنیم و محصول نبشی کناف گالوانیزه، ویژگی‌ها و استانداردها و کاربردهای نبشی کناف را بیان کنیم. همچنین در این مطلب جدول قیمت نیز وجود دارد. شما می‌توانید قیمت‌ها را مشاهده کنید و سپس با کارشناسان فروش صنایع فولاد توفیقی تماس بگیرید. پس از اینکه با کارشناسان این شرکت ارتباط برقرار کردید، می‌توانید در خصوص راهنمای خرید نبشی از آن‌ها مشاوره دریافت کنید و با اطمینان بیشتر محصول مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و قیمت خریداری کنید.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *