قیمت نبشی 10-خرید و وزن هر شاخه نبشی ۱۰ سبک و سنگین

مهمترین و کاربردی‌ترین سایز انواع نبشی، نبشی ۱۰ است که برای مصارف گوناگونی از آن استفاده می‌شود. با توجه به اینکه بال‌های این محصول ۱۰ سانتی‌متر است، با نام نبشی ۱۰*۱۰ شناخته می‌شود. در حال حاضر قیمت نبشی ۱۰ اصفهان، آرین و سایر برندها به صورت کیلویی مشخص شده و به مشتریان آن اعلام می‌گردد. این نبشی به دو شکل سبک و سنگین تولید می‌شود و هر کدام از آن‌ها دارای مشخصات خاصی هستند. از همین‌رو در این مطلب قصد داریم تا بیشتر درباره این محصول و شرایط قیمتی آن صحبت کنیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

وزن و قیمت نبشی ۱۰ سنگین و سبک

با توجه به اینکه میزان تقاضای زیادی برای خرید نبشی ۱۰ وجود دارد، باید قیمت نبشی ۱۰ سبک یا سنگین به‌صورت منصفانه‌ای تعیین گردد. خوشبختانه شاهد آن هستیم که نرخ محصولات در صنایع فولاد توفیقی به روز و با کمترین قیمت اعلام می‌شود. عوامل متعددی در شکل‌گیری قیمت این محصول نقش دارند. مواردی همچون جنس، ابعاد و وزن بر روی قیمت نهایی محصول تاثیر خواهند داشت.

آلیاژها با بهترین استانداردهای جهانی تولید شده‌اند که همین امر می‌تواند موجب افزایش قیمت نبشی شود. وزن نیز یک معیار بسیار مهم در تعیین قیمت محصولات آهنی است. در جدول زیر شرایط قیمتی این محصول را بیان خواهیم کرد.

جدول وزن نبشی ۱۰ اصفهان سنگین و سبک

در جدول وزن نبشی ۱۰*۱۰ که در زیر آوردیم وزن استاندارد را قرار دادیم. کارخانه ذوب آهن وزن محصولاتش نردیکترین عدد را به وزن استاندارد دارد. برای سایر کارخانه‌های تولیدکننده بهترست وزن نبشی را استعلام بگیرید.

نوع نبشی ۱۰ ضخامت نبشی ۱۰ وزن هر متر نبشی ۱۰ وزن شاخه ۶ متری
نبشی ۱۰۰*۱۰۰*۷ ۷ ۱۰.۷ ۶۴.۷۴
نبشی ۱۰۰*۱۰۰*۸ ۸ ۱۲.۱۰ ۷۳.۲۰
نبشی ۱۰۰*۱۰۰*۹ ۹ ۱۴.۹۰ ۸۱.۶۰
نبشی ۱۰۰*۱۰۰*۱۰ ۱۰ ۱۷.۷۰ ۹۰

تفاوت نبشی ۱۰ سبک و سنگین

نبشی ۱۰ سبک و سنگین از انواع محصولات آهنی هستند که در صنایع مختلف استفاده می‌شوند. تفاوت نمونه سبک و سنگین در وزن، ضخامت و قیمت آن‌ها است. نبشی ۱۰ سبک نسبت به نمونه سنگین ضخامت کمتری دارد. این محصول با بال مساوی دارای دو نوع سبک و سنگین است که به ترتیب دارای ضخامت ۶.۵ میلی‌متر و ۸.۵ میلی‌متر هستند. توجه داشته باشید هر کدام از این محصولات کاربردهای متفاوتی دارند.

خرید و قیمت نبشی ۱۰ از صنایع فولاد توفیقی

دریافت قیمت نبشی ۱۰ با کیفیت

در صورتی که به ساختار محکم‌تری نیاز دارید، بهتر است که به سراغ نبشی ۱۰ سنگین بروید. در غیر این صورت نمونه‌های سبک می‌توانند برای تامین نیاز شما مناسب باشند. در صورتی که قصد خرید دارید، ابتدا بدانید که کدام نوع از این محصولا برای پروژه شما مناسب است و سپس برای ثبت سفارش اقدام کنید.

آشنایی با ویژگی ها و مشخصات نبشی ۱۰

دانستن مشخصات نبشی ۱۰ به شما کمک می‌کند تا بهترین نمونه آن را برای پروژه خود خریداری کنید. قیمت نبشی ۱۰ ارتباط زیادی با ویژگی‌های فنی این محصول دارد. هر شاخه نبشی ده در اندازه‌های ۶ و ۱۲ متری تولید و در بازار عرضه می‌شوند. ارتفاع هر دو بال در این محصول مساوی بوده و برابر با ۱۰ سانتی‌متر است. سطح مقطع در این محصول برابر با ۳۰ سانتی‌متر مربع است که در محصول سرد و گرم کمی با هم تفاوت دارد.

وزن این محصول آهنی به ازای هر متر برابر با ۲۳.۵ کیلوگرم خواهد بود. در حال حاضر نیز با استانداردهای مختلفی تولید می‌شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها استاندارد ایرانی ۱۳۹۶۸ است. البته نباید فراموش کرد که برخی از تولیدکننده‌ها به سراغ استاندارد اروپایی ۱۰۰۵۶۲ می‌روند. در نتیجه سعی کنید با برنامه‌ریزی دقیق بهترین محصول را برای ساخت پروژه خود خریداری کنید.

فرمول محاسبه وزن نبشی ۱۰

فرمول محاسبه وزن نبشی ۱۰ به مساوی یا نامساوی بدون اندازه بال‌ها بستگی دارد. فرمول کلی محاسبه وزن نبشی با استفاده از جدول اشتال به شکل زیر است:

وزن نبشی = طول(بر حسب متر) × وزن یک متر بر اساس ابعاد از جدول اشتال

برای اندازه‌گیری وزن روش‌های دیگری هم وجود دارد. خوشبختانه امکان اندازه‌گیری وزن در هر دو فرم محصول سبک و سنگین وجود دارد. فرمول دقیق‌تر محاسبه وزن با استفاده از فاکتورهای سطح مقطع و چگالی فولاد به شکل زیر است.

وزن نبشی بال مساوی = (۱۰۰۰ / [چگالی فولاد * طول بال * ۲ * ضخامت * طول شاخه])

وزن نبشی بال نامساوی = (۱۰۰۰ / [چگالی فولاد * مجموع طول دو بال * ضخامت * طول شاخه])

کاربرد استفاده از نبشی شماره ۱۰

نبشی ۱۰ در ساختمان‌سازی، صنعت، نفت و گاز و برق دارای کاربردهای مختلف و متنوع است. در ادامه برخی از مهم‌ترین کاربردهای نبشی ۱۰ را بیان خواهیم کرد.

  • ساخت ستون خرپا و سازه‌های فلزی
  • تولید انواع سازه‌های فضایی
  • تولید انواع سازه‌های آسانسور
  • برای مهار دیوارهای سفالی و دیوارهای بتن آرمه
  • استفاده در چارچوب‌های ساده درب و پنجره
  • استفاده از نبشی مدل لقمه‌ای برای اتصالات تیرآهن به بیم‌ها در ساختمان
  •  ساخت قفسه آهنی 

با توجه به موارد ذکر شده می‌توانید برای کاربری‌های متفاوت از این محصول استفاده کنید.

نحوه خرید انواع نبشی

با توجه به نیاز گسترده‌ای که به این محصول آهنی وجود دارد، باید بهترین روش برای خرید آن در نظر گرفته شود. خوشبختانه قیمت نبشی ۱۰ سبک و سنگین به‌‌گونه‌ای تعیین شده است که امکان سفارش انبوه را برای مهندسان فراهم می‌کند. در حال حاضر شرکت‌های فولاد مختلفی در حال تولید نبشی آهن ۱۰ هستند. از همین‌رو برای انجام خرید خود به سراغ برندهای مطرح و سرشناس بروید. بدون شک معتبر بودن فروشنده و ارائه خدمات پس از فروش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. خرید انواع نبشی به شکل حضوری یا ثبت سفارش اینترنتی صورت می‌گیرد. گروه فولاد توفیقی آماده فروش این محصول به خریداران محترم است.

محصول نبشی ۱۰ اصفهان، آرین و سایر تولیدکنندگان

برای ساخت انواع سازه‌های فولادی نبشی آهنی ۱۰ اصفهان، آرین و سایر تولیدکننده‌ها کاربرد دارد که در نتیجه حجم فروش بالایی را به خود اختصاص داده است. قیمت نبشی فولادی ۱۰ یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای خرید این محصول است. امروزه صنایع فولاد توفیقی با درک شرایط موجود در بازار، اقدام به عرضه نبشی ۱۰ سنگین و سبک کرده است. بعد از اینکه کارهای مربوط به ثبت سفارش توسط شما انجام شد، می‌توانید این محصول را با کیفیت عالی دریافت کنید. چنانچه در زمینه تهیه انواع محصولات آهنی نیاز به مشاوره دارید، با کارشناسان فولاد توفیقی تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

برای مشاهده قیمت نبشی ۸ و قیمت نبشی ۴ سبک و سنگین به این صفحه مراجعه کنید.

۴.۵/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *