قیمت نبشی

به علت نوسانات لحظه ای بازار ، جهت دریافت قیمت نبشی ، با دفتر فروش تماس حاصل فرمایید.

ارزانترین و به صرفه ترین قیمت نبشی را از فولاد توفیقی بخواهید ، در هنگام سفارش محصول از کد تخفیف " خرید از سایت " استفاده کنید.  

نوع نبشیوزن/کیلوگرمطول/مترضخامتقیمت
نبشی 376سبک16.420
نبشی3863میل16.420
نبشی410.563میل16.220
نبشی41464میل16.450
نبشی 563میل16.100
نبشی51564میل16.250
نبشی52265میل16.250
نبشی 63265میل16.300
نبشی63666میل16.400
نبشی85868میل16.200
نبشی867میل16.200
نبشی1090616.100
نبشی12130616.300
سپری3616.600
سپری 4226516.600
سپری5616.600
ناودانی 828 و 4068 16.800
ناودانی 1040 و 5061016.600
تسمه215.800
تسمه2.5تا515.800

تاریخ:29
خرداد1400

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

عرضه ی نبشی آهنی با قیمت کف بازار توسط صنایع فولاد توفیقی


نبشی مقطعی است که در سازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
نبشی از مهم ترین پروفیل های ساختمانی می باشد که به صورت مرکب و منفرد در ساختمان ها به کار میرود . نبشی آهنی برای اتصالات پل ها به ستون ها و یا تیرآهن ها به بیم های باربر و همچنین اتصالات ستون ها به صفحات در فونداسیون ها و غیره به کار می رود. همچنین در برخی سازه ها مانند سازه های مربوط به آسانسورها نبشی های آهنی خرد شده مورد استفاده قرار می گیرند که اصطلاحا نبشی لقمه گفته می شود.


فرایند تولید نبشی

نبشی‌ ها در زمان تولید به دو شکل کلی تولید می‌شوند آن‌ها یا از طریق خم کردن ورق‌ های فولادی به دست می‌آیند که با نام روش غیرمستقیم شهرت دارد و یا به شکل خود نبشی از خط تولید خارج می‌شوند ، که به این روش " مستقیم " نیز می گویند.

نبشی

تولید نبشی پرسی به این صورت است که، ابتدا ورق‌های فولادی که از طریق نورد سرد تولید شده‌ اند را در طول‌های ۶ متری برش می‌دهند. پس‌ از آن ورق‌ های برش خورده را (به‌ وسیله دستگاه پرس) از وسط عرضشان خم می‌کنند. محصول نهایی این فرآیند را نبشی پرسی می‌گویند.
نبشی‌های تولیدی در فرآیند پرسی در استانداردهای ISIRI13968-1 و همچنین استاندارد GOST8510 مورد تائید قرارگرفته است.

نبشی فابریک

همانطور که اشاره شد، نبشی‌هایی که در فرآیند تولید، از همان ابتدای امر به شکل نبشی از خط تولید بیرون می‌آیند را نبشی فابریک می‌گویند .

بهترین قیمت نبشی را از ما بخواهید.

نبشی های آهنی

نبشی از دو ضلع عمود بر هم تشکیل شده اند و در سازه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند از این محصول به شکل منفرد و مرکب در پروژه های ساختمانی استفاده می شود شکل این نبشی L مانند است و یکی از مهمترین سازه های فولادی به شمار می رود.

نامگذاری نبشی

در نبشی ها ، هر محصول دارای دو بال بوده و از نظر شکل ظاهری این محصولات به دو دسته بال نامساوی و بال مساوی تقسیم می‌شوند برای نامگذاری نبشی ها از دو مشخصه ضخامت بال ها و طول آنها استفاده می شود.

نبشی مورد استفاده برای طبقه بندی

نوع این محصول با حرف L مشخص می شود اگر دارای بال مساوی باشد ، اندازه بال ها پس از حرف L درج می شود و اگر دارای بال های نامساوی باشد ، پس از حرف L ضرب دو طول بال ها نوشته می شود.

مثالی برایتان می آوریم :

L 150 بال مساوی

L 120*150 بال نامساوی

پر فروش ترین محصولات
پروفیل
میلگرد
ناودانی
مفتول گالوانیزه

نبشی چیست؟


نبشی آهنی یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی است که می تواند کاربرد های مختلفی داشته باشد. با توجه به نوع کاربردی که دارند، نبشی ها از نظر ظاهری دارای شکل خاصی نیز هستند. با توجه به لزوم آشنایی با این محصول برای ساختمان سازی بهتر است اطلاعات کاملی در مورد ویژگی های و انواع آن داشته باشید تا بتوانید در هنگام نیاز بهترین و مناسب ترین نبشی آهنی را خریداری نمایید.


نبشی آهنی

به دلیل اینکه سطح مقطع این محصولات دو ضلع عمود بر هم می باشد و برای ساخت آن ها از آهن استفاده شده است به آن ها نبشی آهنی می گویند.
نبشی ها را معمولاً به صورت تنهایی و یا مرکب در قسمت های مختلف پروژه های عمرانی و ساختمانی مورد استفاده قرار می دهند.
برای شناسایی نبشی آهنی فاکتور های مختلفی وجود دارند که از جمله ی آن ها می توان به اندازه ی بال ها و ضخامت نبشی اشاره نمود.دسته بندی های مختلف نبشی آهنی


برای دسته بندی نبشی آهنی معمولاً دو روش وجود دارد. روش اول تقسیم بندی براساس نوع تولید این محصولات است که نبشی ها را به دو دسته ی پرسی و فابریک تقسیم می کنند.


نبشی فابریک همان طور که از اسمش پیداست از همان مرحله اولیه تولید به شکل نبشی از خط تولید خارج می شود. اما نبشی پرسی که ماهیت اولیه ی آن از ورق فولادی به طول 6 متر است را از وسط خم نموده و پس از مراحل مختلف به آن شکل می دهند.

یک دسته بندی دیگری برای انواع نبشی آهنی بر طبق ظاهر آن ها می باشد. بنابراین نبشی ها را از لحاظ ظاهری می توان به دو نوع نبشی بال مساوی و نبشی بال نامساوی تقسیم نمود.نبشی بال مساوی چیست؟


وقتی بال های قائم نبشی آهنی با هم مساوی باشند به آن ها نبشی بال مساوی گفته می شود. روی این نبشی ها در کنار حرف L فقط یک عدد درج شده است که نشان دهنده ی اندازه ی طول بالا ها به میلی متر می باشد.

نبشی با بال نا مساوی چیست؟


همانطور که از اسمش پیداست زمانی که اندازه ی بال های نبشی با هم برابر نباشد به آن نبشی آهنی بال نامساوی گویند. در واقع زمانی که در یک قسمت به دلایل مختلف نتوانیم از نبشی بال مساوی استفاده کنیم، باید از نبشی بال نامساوی که روی آن در کنار حرف L اندازه ی هر دو بال نیز نوشته شده است، را به کار ببریم.

قیمت انواع نبشی چگونه تعیین میشود؟


قیمت انواع نبشی با توجه به نوع و اندازه ی بال های آن مشخص می شود. شرکت های بسیاری در داخل کشورمان در زمینه تولید انواع نبشی فعالیت می کنند و شرکت صنایع فولاد توفیقی یکی از عرضه کنندگان این محصول و محصولات دیگر از جمله ، توری پرسی ، توری مش و تیرآهن نیز میباشد که در ایران فعالیت دارد.


کاربردهای نبشی آهنی


همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد مهم ترین و بیشترین کاربرد نبشی آهنی در ساختمان سازی می باشد. نوع کاربرد این نبشی ها در سازه های فلزی با توجه به طرح ساختمان که ابتدا توسط مهندسان ارائه شده است، مشخص می شود.


اگر از کنار دکل های برق بزرگ که برای انتقال نیرو بین دو نقطه به کار می روند گذشته باشید متوجه استفاده از انواع نبشی در ساخت آن ها شده اید. از دیگر کاربرد های نبشی آهنی می توان به کاربرد این وسایل در ساخت پل برای اتصال ستون به پل و یا تیرآهن به بیم هایی که باربر هستند و ساختن ستون استفاده اشاره نمود. در ساخت آسانسور از نبشی خورده شده یا اصطلاحاً نبشی لقمه استفاده می شود.

کاربرد های نبشی آهنی به همین چند مورد خلاصه نمی شود و می توان از این مصالح در ساخت موارد زیر نیز استفاده نمود که نحوه ی استفاده از نبشی در هر کدام از این سازه ها توسط مهندسان طراحی می شوند.
  • ساخت خرپا
  • سقف کرومیت
  • مهار دیوارهای سفالی
  • اتصال با نبشی نشیمنی