قیمت نبشی

به علت نوسانات لحظه ای بازار ، جهت دریافت قیمت نبشی ، با دفتر فروش تماس حاصل فرمایید.
02155449768 مهندس توفیقی 09123955406
نوع نبشیوزن/کیلوگرمطول/مترضخامتقیمت
نبشی 3763*3*2.5 13.450
نبشی3863*3*313.450
نبشی410.564*4*3 13.580
نبشی41464*4*4 13.300
نبشی51563*5*513.580
سپری 226513.650
ناودانی 828 و 4068 13.600
ناودانی 1040 و 5061013.650

تاریخ:18 فروردین1400

عرضه ی نبشی آهنی با قیمت کف بازار توسط صنایع فولاد توفیقی


نبشی مقطعی است که در سازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
نبشی از مهم ترین پروفیل های ساختمانی می باشد که به صورت مرکب و منفرد در ساختمان ها به کار میرود . نبشی آهنی برای اتصالات پل ها به ستون ها و یا تیرآهن ها به بیم های باربر و همچنین اتصالات ستون ها به صفحات در فونداسیون ها و غیره به کار می رود . همچنین در برخی سازه ها مانند سازه های مربوط به آسانسورها نبشی های آهنی خرد شده مورد استفاده قرار می گیرند که اصطلاحا نبشی لقمه گفته می شود.


فرایند تولید نبشی

نبشی‌ ها در زمان تولید به دو شکل کلی تولید می‌شوند. آن‌ها یا از طریق خم کردن ورق‌ های فولادی به دست می‌آیند و یا به شکل خود نبشی از خط تولید خارج می‌شوند.

نبشی

تولید نبشی پرسی به این صورت است که، ابتدا ورق‌های فولادی که از طریق نورد سرد تولید شده‌ اند را در طول‌های ۶ متری برش می‌دهند. پس‌ از آن ورق‌ های برش خورده را (به‌ وسیله دستگاه پرس) از وسط عرضشان خم می‌کنند. محصول نهایی این فرآیند را نبشی پرسی می‌گویند.
نبشی‌های تولیدی در فرآیند پرسی در استانداردهای ISIRI13968-1 و همچنین استاندارد GOST8510 مورد تائید قرارگرفته است.

نبشی فابریک

همانطور که اشاره شد، نبشی‌هایی که در فرآیند تولید، از همان ابتدای امر به شکل نبشی از خط تولید بیرون می‌آیند را نبشی فابریک می‌گویند .

بهترین قیمت نبشی را از ما بخواهید.


نبشی چیست؟


نبشی آهنی یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی است که می تواند کاربرد های مختلفی داشته باشد. با توجه به نوع کاربردی که دارند، نبشی ها از نظر ظاهری دارای شکل خاصی نیز هستند. با توجه به لزوم آشنایی با این محصول برای ساختمان سازی بهتر است اطلاعات کاملی در مورد ویژگی های و انواع آن داشته باشید تا بتوانید در هنگام نیاز بهترین و مناسب ترین نبشی آهنی را خریداری نمایید.


نبشی آهنی

به دلیل اینکه سطح مقطع این محصولات دو ضلع عمود بر هم می باشد و برای ساخت آن ها از آهن استفاده شده است به آن ها نبشی آهنی می گویند.
نبشی ها را معمولاً به صورت تنهایی و یا مرکب در قسمت های مختلف پروژه های عمرانی و ساختمانی مورد استفاده قرار می دهند.
برای شناسایی نبشی آهنی فاکتور های مختلفی وجود دارند که از جمله ی آن ها می توان به اندازه ی بال ها و ضخامت نبشی اشاره نمود.دسته بندی های مختلف نبشی آهنی


برای دسته بندی نبشی آهنی معمولاً دو روش وجود دارد. روش اول تقسیم بندی براساس نوع تولید این محصولات است که نبشی ها را به دو دسته ی پرسی و فابریک تقسیم می کنند.


نبشی فابریک همان طور که از اسمش پیداست از همان مرحله اولیه تولید به شکل نبشی از خط تولید خارج می شود. اما نبشی پرسی که ماهیت اولیه ی آن از ورق فولادی به طول 6 متر است را از وسط خم نموده و پس از مراحل مختلف به آن شکل می دهند.

یک دسته بندی دیگری برای انواع نبشی آهنی بر طبق ظاهر آن ها می باشد. بنابراین نبشی ها را از لحاظ ظاهری می توان به دو نوع نبشی بال مساوی و نبشی بال نامساوی تقسیم نمود.نبشی بال مساوی چیست؟


وقتی بال های قائم نبشی آهنی با هم مساوی باشند به آن ها نبشی بال مساوی گفته می شود. روی این نبشی ها در کنار حرف L فقط یک عدد درج شده است که نشان دهنده ی اندازه ی طول بالا ها به میلی متر می باشد.

نبشی با بال نا مساوی چیست؟


همانطور که از اسمش پیداست زمانی که اندازه ی بال های نبشی با هم برابر نباشد به آن نبشی آهنی بال نامساوی گویند. در واقع زمانی که در یک قسمت به دلایل مختلف نتوانیم از نبشی بال مساوی استفاده کنیم، باید از نبشی بال نامساوی که روی آن در کنار حرف L اندازه ی هر دو بال نیز نوشته شده است، را به کار ببریم.

قیمت انواع نبشی چگونه تعیین میشود؟


قیمت انواع نبشی با توجه به نوع و اندازه ی بال های آن مشخص می شود. شرکت های بسیاری در داخل کشورمان در زمینه تولید انواع نبشی آهنی فعالیت می کنند و شرکت صنایع فولاد توفیقی یکی از عرضه کنندگان این محصولات در ایران میباشد.


کاربردهای نبشی آهنی


همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد مهم ترین و بیشترین کاربرد نبشی آهنی در ساختمان سازی می باشد. نوع کاربرد این نبشی ها در سازه ها فلزی با توجه به طرح ساختمان که ابتدا توسط مهندسان ارائه شده است، مشخص می شود.


اگر از کنار دکل های برق بزرگ که برای انتقال نیرو بین دو نقطه به کار می روند گذشته باشید متوجه استفاده از انواع نبشی در ساخت آن ها شده اید. از دیگر کاربرد های نبشی آهنی می توان به کاربرد این وسایل در ساخت پل برای اتصال ستون به پل و یا تیرآهن به بیم هایی که باربر هستند و ساختن ستون استفاده اشاره نمود. در ساخت آسانسور از نبشی خورده شده یا اصطلاحاً نبشی لقمه استفاده می شود.

کاربرد های نبشی آهنی به همین چند مورد خلاصه نمی شود و می توان از این مصالح در ساخت موارد زیر نیز استفاده نمود که نحوه ی استفاده از نبشی در هر کدام از این سازه ها توسط مهندسان طراحی می شوند.
  • ساخت خرپا
  • سقف کرومیت
  • مهار دیوارهای سفالی
  • اتصال با نبشی نشیمنی