میلگرد 16 ساده و آجدار؛ قیمت، خرید و مشخصات

یکی از مهم‌ترین انواع آهن‌آلات میلگرد ۱۶ است که حجم خرید زیادی به خود اختصاص می‌دهد. این محصول ارزشمند جزو میلگردهای آجدار شناخته می‌شود. عرضه آهن‌آلات مختلف باعث ایجاد شرایط مناسب برای خریداران شده است. برای ساخت آن از انواع بیلت‌های فولاد و شمش‌ها استفاده می‌شود. قیمت میلگرد ۱۶ کارخانه اصفهان، میانه، بناب، اهواز و سایر برندها با توجه به شرایطی که در بازار حکمفرما است، نوسان‌های مختلی را تجربه می‌کند. در این مطلب قصد داریم تا شناخت بهتری از میل گرد۱۶ پیدا کنیم و عوامل موثر بر قیمت آن را به درستی بسنجیم.

قیمت میلگرد ۱۶ اصفهان، اهواز، بناب، میانه و …

میل گرد ۱۶ یک محصول کاربردی برای آرماتوربندی است که باعث مسلح شدن سازه بتنی خواهد شد. این میلگرد می‌تواند دوام و استحکام بتن را تا چندین برابر افزایش دهد پس از این جهت یک محصول با کیفیت محسوب می‌‌شود. در واقع میلگرد ۱۶ باعث فشرده‌سازی هر چه بهتر بنای بتنی خواهد شد. معمولا برای ساخت انواع میلگردها از فولاد کربنی استفاده می‌شود.

عنوان محصولقطر میلگرد(میلی‌متر)طول شاخه(متر)وزن(کیلوگرم)قیمت(تومان)
قیمت میلگرد ۱۶ ذوب آهن اصفهان۱۶۱۲۲۰۲۳.۳۸۰
قیمت میلگرد ۱۶ شاهرود۱۶۱۲۲۰۲۳.۳۸۰
قیمت میلگرد ۱۶ ظفر بناب۱۶۱۲۱۸۲۴.۸۰۰
قیمت میلگرد ۱۶ شاهین بناب۱۶۱۲۱۸.۵۲۳.۴۰۰
قیمت میلگرد ۱۶ آریان فولاد ۱۶۱۲۱۸۲۵.۴۰۰
قیمت میلگرد ۱۶ زاگرس۱۶۱۲۱۸۲۴.۴۵۰

تاریخ: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

تجربه این موضوع را ثابت کرده است که در سالیان اخیر میزان مصرف این محصول چند برابر شده است. یکی از موارد مهمی که باید در تولید میلگرد به آن توجه شود، استفاده از استانداردهای بین‌المللی در تولید است. خوشبختانه امروزه میلگردهای ایرانی با بهترین قیمت در حال عرضه هستند. تولیدکنندگان این محصول شرایط قیمتی ویژه‌ای را مشخص کرده‌اند تا افراد بتوانند یک خرید عالی و باکیفیت را تجربه کنند. بررسی جدول قیمت میلگرد ۱۶ امروز این فرصت را به شما می‌دهد که انتخاب مناسبی داشته باشید.

آشنایی با انواع میلگرد ۱۶

امروزه انواع میل گرد ۱۶ در حال ساخت و عرضه است که هر کدام از آن‌ها در نوع خود حائز اهمیت هستند. شما با بررسی دقیق نمونه‌های مختلف این محصول بهترین آن را تهیه خواهید کرد. فراموش نکنید که قیمت هر شاخه میلگرد ۱۶ اهواز، میانه، بناب، اصفان و سایر تولیدکننده‌ها به برند محصول بستگی زیادی دارد. شما می‌توانید با یک برنامه‌ریزی دقیق خریدتان را در این بخش تکمیل کنید. به همین جهت برای آشنایی شما انواع میلگرد ۱۶ را بررسی خواهیم کرد.

میلگرد ۱۶ A1

امروزه روش تولید میلگرد ۱۶ به گونه‌ای است که تیپ‌های مختلفی از این محصول به بازار می‌رسد. از همین رو شاهد آن هستیم که میلگرد ۱۶ در تیپ A1 از محبوبیت بالایی برخوردار است. این میلگرد به صورت بدون آج تولید می‌شود که با یک نگاه ساده به ظاهر آن این موضوع قابل شناسایی خواهد بود. به نمونه نرم هم گفته می‌شود که بسیاری از افراد آن را با این نام می‌شناسند. حداقل مقدار تنش تسلیم در میلگرد A1 برابر با ۲۴۰ مگاپاسکال خواهد بود. مهندسان بعد از بررسی کامل نیاز خود برای سفارش این محصول و به‌کارگیری آن در ساختمان اقدام می‌کنند. قیمت میلگرد ۱۶ A1 در مقایسه با سایر مدل‌ها بسیار مناسب است.

میلگرد ۱۶ A2

اگر به دنبال میلگرد آجدار ۱۶ هستید، به‌طور قطع تیپ A2 یک انتخاب جذاب برای شما خواهد بود. برای اینکه شناسایی این تیپ به راحتی انجام شود، نوع آج در آن شکل مارپیچی دارد. در نتیجه اگر آج مارپیچی را در یک آن مشاهده کردید، نشان‌دهنده آن است که میلگرد از تیپ A2 است. این محصول از نظر درجه سختی با نام میلگرد نیم‌سخت شناخته می‌شود.

میلگرد 16 در انبار صنایع فولاد توفیقی

خرید مستقیم میلگرد سایز ۱۶ از کارخانه فولاد توفیقی

در حال حاضر این محصول بیشترین کاربرد را صنعت ساختمان به خود اختصاص داده است. حداقل تنش تسلیم در این محصول ارزشمند برابر ۳۴۰ مگاپاسکال می‌باشد. همچنین ذکر این نکته ضروری است که حداقل مقاومت کششی هم در این میلگرد هم ۵۰۰ مگاپاسکال خواهد بود. محاسبه قیمت هر شاخه میلگرد ۱۶‌ به شما کمک می‌کند تا این تیپ از میلگرد را در بهترین قیمت خریداری کنید.

میلگرد ۱۶ A3

یکی دیگر از محصولات مهم در بازار آهن‌آلات میلگرد ۱۶ A3‌ است. نوع آج در این میلگرد به شکل جناقی طراحی می‌شود که به راحتی قابل تشخیص است. از آنجایی که میل گرد ۱۴ A3 درجه سختی بالایی دارد، به آن میل سخت هم گفته می‌شود. در این میلگرد آجدار کمترین تنش تسلیم برابر با ۴۰۰ مگاپاسکال خواهد بود. همچنین حداقل مقاومت کششی این محصول بسیار عالی بوده و برابر با ۶۰۰ مگاپاسکال است. مشخصات فنی برتر این نوع باعث شده که میزان درخواست‌ها برای خرید آن افزایش پیدا کند. ذکر این نکته ضروری است که وزن و ابعاد میلگرد ۱۶‌ در هر کدام از این تیپ‌ها ثابت بوده و با یکدیگر تفاوت خاصی ندارد.

میلگرد ۱۶ A4

یکی دیگر از تیپ‌های معروف میلگرد ۱۶ نمونه A4 است که یک محصول عالی به حساب می‌آید. این محصول از نظر درجه سختی با نام پرمقاومت شناخته می‌شود. به‌طور کلی این میلگردها برای پروژه‌هایی استفاده می‌شود که نیاز به مقاوم‌سازی زیادی دارند. کمترین مقدار تنش تسلیم در این محصول حدود ۵۰۰ مگاپاسکال خواهد بود. ناگفته نماند که کمترین مقدار مقاومت کششی برابر با ۶۵۰ مگاپاسکال است. نوع آج به‌کار رفته در این محصول هم به صورت ترکیبی طراحی می‌شود. این بدان معناست که در این میلگرد انواع مختلفی از آج‌ها به صورت ترکیبی کار شده است.

عوامل تغییر قیمت میلگرد سایز ۱۶

تغییرات قیمت میلگرد ۱۶ یک امر اجتناب‌ناپذیر است و هر روزه قیمت میلگرد ۱۶ با نوسانات مختلفی روبرو می‌شود. قیمت روز میلگرد ۱۶ به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که شما باید هر کدام از آن‌ها را به صورت جداگانه بررسی کنید. امروزه شرکت‌های متعددی در حال عرضه انواع میلگرد هستند. از همین رو ممکن است که وزن تولیدات هر شرکت با دیگری تفاوت داشته باشد. به همین علت این موضوع می‌تواند بر روی قیمت تاثیر گذارد. از دیگر عوامل موثر بر قیمت میلگرد ۱۶ می‌توان به نوسانات قیمت بازار آهن اشاره کرد. همانطور که می‌دانید قیمت هر کیلو آهن در بازارهای جهانی و داخلی به‌طور مداوم در حال تغییر است.

قیمت این فلز می‌تواند به‌طور مستقیم بر روی قیمت میلگرد ۱۶ اثرگذار باشد. همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد که هزینه حمل‌ونقل هم از فاکتورهایی است که تاثیر ویژه‌ای بر روی بهای میل گرد ۱۶ خواهد گذاشت. برخی از مشتریان به دلیل شرایط خاص پروژه خود اقدام به سفارش تولید در مشخصات دلخواه می‌کنند. مسلما میلگردهای سفارشی دارای قیمت بالاتری نسبت به موارد معمولی خواهد بود. همچنین نباید فراموش کرد که هزینه باسکول در این مورد اثر گذار خواهد بود که باید آن را در قیمت لحاظ کنید. معمولا شرایط اقتصادی و اجتماعی به‌طور مستقیم بر روی قیمت آهن تاثیر می‌گذارد و آن را با دگرگونی مواجه خواهد کرد.

ویژگی و مشخصات فنی محصول میلگرد ۱۶

بررسی مشخصات میلگرد ۱۶ باعث می‌شود تا شما بهتر با ساختار آن آشنایی پیدا کنید. در حال حاضر این محصول در شاخه‌های ۱۲ متری در بازار عرضه می‌گردد. هر شاخه میل گرد ۱۶‌ حدود ۱۹ کیلوگرم وزن دارد. قیمت میلگرد ۱۶ به صورت کیلویی مشخص شده و به فروش می‌رسد. به همین علت قیمت هر کیلو میلگرد ۱۶ در عدد ۱۹ به ازای هر شاخه ضرب شده و قیمت هر شاخه مشخص می‌شود. اگر می‌خواهید که برای پروژه‌های بزرگ میلگرد تهیه کنید، باید این محصول را به شکل بندیل خریداری کنید.

در داخل هر بندیل تعداد ۲۴۷ شاخه میلگرد قرار می‌گیرد. میلگرد ۱۶ دارای تنش گسیختگی ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است. همچنین باید بیان کرد که میزان تنش جاری در این محصول برابر با ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع خواهد بود. همچنین میزان تغییر شکل حاصل از گسیختگی در این محصول حدود ۱۴ درصد است. با توجه به اطلاعات ارزشمندی که در اختیار شما قرار گرفت، بهتر است برای خرید میلگرد دست به کار شوید. تجربه ثابت کرده است که هر چه سریع‌تر خرید کنید، از شرایط قیمتی بهتری برخوردار خواهید شد.

معرفی کاربردهای میلگرد ۱۶

امروزه شاهد به‌کارگیری میلگرد ۱۶ برای مصارف مختلفی هستیم. این محصول برای ایجاد بسیاری از سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که باید در ابتدا نیازسنجی خود را انجام دهید. امروزه از میلگرد ۱۶ برای ساخت رمپ پارکینگ کمک می‌گیرند. رمپ پارکینگ به مسیر شیب‌داری گفته می‌شود که جابجایی ماشین‌ها در آن صورت می‌گیرد. در حال حاضر میل گرد ۱۶ در ساختار دکل‌های نفتی به کار می‌‌رود. مقاومت بالای این میلگرد سبب شده است که برای ساخت دکل‌های نفتی گزینه مناسبی باشد.

برای اینکه ساختمان‌های چند طبقه و بلند ساختار مستحکمی داشته باشند، بهتر است که از میلگرد ۱۶ در آن‌ها استفاده کرد. تجربه نشان داده است که این میلگرد می‌تواند در تقویت سازه نقش اساسی داشته باشد. ناگفته نماند که برای ساخت انواع پایه‌های بتنی هم از این سایز از میلگرد استفاده می‌شود. این موضوع باعث شده است که در پروژه‌های عمرانی بزرگ شاهد استفاده از میلگرد ۱۶ باشیم. خوشبختانه استفاده درست و اصولی از میلگرد ۱۶ باعث افزایش مقاومت ساختمان در برابر زلزله خواهد شد. از همین رو مهندسین عمران از این میلگرد به شکل ویژه در پروژه‌های مختلف بهره می‌برند.

قیمت انواع میلگرد در سایزهای دیگر:

روش خرید میلگرد سایز ۱۶

از آنجایی که میلگرد ۱۶ یک محصول مهم و کاربردی در بین آهن‌آلات است، شما این امکان را دارید که در اولین فرصت برای تهیه آن اقدام کنید. خوشبختانه روش‌های زیادی برای تهیه این محصول وجود دارد. با پیشرفت تکنولوژی شاهد آن هستیم که امکان خرید اینترنتی آهن‌آلات برای همه افراد فراهم شده است. شما می‌توانید بعد از ثبت سفارش اینترنتی این محصول را به سرعت خریداری کنید. صنایع فولاد توفیقی همواره تلاش می‌کند که باکیفیت‌ترین محصولات بازار را با قیمت و شرایط مناسب ارائه دهد. از همین رو انواع مختلف آهن‌آلات از این طریق قابل سفارش خواهد بود. کیفیت بالای میلگردها باعث شده است که همچنان میزان درخواست‌ها برای خرید این محصول افزایش پیدا کند.

خرید میل گرد ۱۶ اصفهان، اهواز، میانه و بناب

میلگرد ۱۶ یک محصول پرکاربرد در بین آهن‌آلات است که در سالیان اخیر مشتریان زیادی به خود جذب کرده است. قیمت میلگرد ۱۶ در ایران به دلیل حجم بالای تولید داخلی بسیار مناسب است و فرصت خرید عالی را برای شما فراهم می‌کند. خوشبختانه صنایع فولاد توفیقی میل گرد ۱۶ را با بهترین شرایط ممکن در اختیارتان قرار می‌دهد. در نتیجه شما می‌توانید تیپ‌های مختلف این میلگرد را برای خود خریداری کنید. همچنین ذکر این نکته ضروری است که تمامی محصولات به صورت دقیق وزن‌کشی می‌شوند تا از نظر وزنی مسئله‌ای به وجود نیاید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *