قیمت میلگرد

فولاد توفیقی عرضه کننده میلگرد با بهترین قیمت بازار در ایران

مشتریانی که از طرف سایت خرید نمایند ، نسبت به قیمت مذکور تخفیف داده میشود.

ردیفعنوانطولوزنقیمت(تومان)
1میلگرد 10 ساده نرمال2m تا 5m3kg15.200
2میلگرد 10 ساده سبک6m2.750kg15.200
3میلگرد 10 ساده سنگین--15.000

تاریخ:29
خرداد1400

قیمت میلگرد 10 ساده

پرفروش ترین محصولات :

تیرآهن
میلگرد
توری مش - قیمت توری مش
پروفیل
ورق سیاه

میلگرد

میلگرد یا (میله های تقویت کننده فولادی) یکی از مهمترین و اصلی ترین مصالحی میباشد که در ساختمان سازی ، سد سازی صنایع و در کل ساخت و ساز ها مورد استفاده قرار میگیرد .

معمولا میلگرد ها را با نام میلگرد تقویت کننده که نامی بسیار مناسب برای این محصول است مینامند ، چرا که این محصول در واقع و بعد از بتن مسئولیت اصلی تقویت ساختمان و در کل سازه ها را بر عهده دارد ، این محصول در واقع وظیفه مقاومت کششی را بر عهده دارد ، و هر چقدر که این محصول با کیفیت تر باشد ، کیفیت سازه بالاتر میرد و در مقابل زلزله ، سیل و صاعقه مقاوم تر میشود.

تجهیزات کامل برای فوندانسیون 

اگر میلگردها را برای فوندانسیون تهیه می کنید و سازه مورد نظر شما نیازمند استحکام بسیار بالا می باشد ، بنابراین نیاز است تا تمامی اجزا و تجهیزات استاندارد را تهیه و به کار بگیرید ، یکی از این تجهیزات " اسپیسر ها " هستند که برای نگهداری میلگردها در اجرای طرح فوندانسیون به کار گرفته می شوند ، شرکت فولاد توفیقی اراده دهنده پر فروش ترین اسپیسر ها به شما این امکان را می دهد تا بتوانید با کیفیت ترین اسپیسر را با قیمت بسیار عالی تهیه کنید ، برای اطلاع از قیمت اسپیسر با مشاورین ما در تماس باشید.

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد

استفاده در بتن ریزی

بتن در زیر فشار بسیار قوی است ، اما دارای مقاومت کششی ضعیف و پایینی است ، این محصول به طور قابل توجهی مقاومت کششی سازه را افزایش می دهد. سطح میلگرد اغلب با دنده ، شاخک یا تورفتگی "تغییر شکل" داده تا پیوند بهتری با بتن ایجاد کرده و خطر لغزش را کاهش دهد.

رایج ترین

رایج ترین نوع این حصول مهم ، فولاد کربنی است که به طور معمول از میله های گرد نورد گرم با الگوهای تغییر شکل تشکیل می شود. انواع دیگر موجود در دسترس شامل فولاد ضد زنگ و میله های کامپوزیت ساخته شده از الیاف شیشه ، الیاف کربن یا الیاف بازالت است. میله های تقویت کننده فولاد همچنین ممکن است در یک رزین اپوکسی پوشش داده شود که برای مقاومت در برابر اثرات خوردگی بیشتر در محیط های آب شور ، بلکه همچنین سازه های زمینی طراحی شده است. همچنین چوب بامبو یک گزینه مناسب برای تقویت فولاد در ساخت بتن است.

کاربرد میلگرد

از میلگردهای تقویت کننده یا فولادی برای بهبود مقاومت در برابر بتن استفاده می شود ، زیرا بتن از نظر کشش بسیار ضعیف است ، اما از نظر فشاری قوی است. از فولاد فقط به عنوان میلگرد استفاده می شود زیرا افزایش طول فولاد به دلیل دمای بالا (ضریب انبساط حرارتی) تقریباً برابر با بتن است.

نحوه تولید میلگرد

در ایران کارخانجات زیادی بدلیل بالا بودن نسبت عرضه و تقاضا اقدام به تولید این محصول کرده اند که معمولا هر کدام از این میلگرد ها دارای ویژگی های خاص و منحصر بفرد خود هستند و در ادامه به توضیح و تشریح برخی از مهمترین آنها میپردازیم.

میلگردها نیز طی فرآیندی که به آن کشش میگویند ، با دستگاه کشیده میشوند و به مفتول تبدیل میشود ، و یا اینکه همین میلگرد با قطرهای گوناگون را به توری مش تبدیل میکنند.

انواع میلگرد

انواع عمده میله های فولادی مورد استفاده در ساخت و ساز به شرح زیر است:

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد

 • میلگرد ساده

سطح میله های فولادی نرم به شکل ساده و گرد است. آنها در اندازه های مختلف 6 میلی متر تا 50 میلی متر موجود هستند. آنها در بتن برای اهداف خاص ، مانند رولپلاک در اتصالات انبساط ، جایی که میله ها باید در یک آستین فلزی یا کاغذی بلغزانند ، برای اتصالات انقباضی در جاده ها و باند ها و مارپیچ ستون استفاده می شود. برش و خم شدن آنها بدون آسیب دیدن آسان است.

یکی از مهمترین انواع میلگرد های ساده ، میلگرد 10 ساده میباشد ، که فروش و مصرف بسیار زیادی نسبت دیگر محصولات ، دارد.

برای ساخت سازه ها مانند پلها و سایر سازه های سنگین ، میلگرد ساده  به دلیل عدم اتصال زیاد بین بتن و فولاد ، لغزش و مقاومت ، توصیه نمی شود.

 • میلگرد آجدار

میلگرد آجدار دارای دنده ، شاخک و تورفتگی در سطح میله است که این مسئله مشکل عمده ای را که میله فولادی ملایم به دلیل لغزش با آن روبرو است کاهش می دهد و اتصال خوبی بین بتن و میلگرد حاصل می شود. خصوصیات کششی در مقایسه با میلگردهای دیگر بیشتر است. این میله ها در مقاطعی از قطر 6 میلی متر تا 50 میلی متر تولید می شوند.

 
میلگرد آجدار

میلگرد آجدار

انواع میلگرد آجدار

میلگرد ترمومکانیکی :

میلگردهای ترمو مکانیکی تصفیه شده میلگردهایی گرمابخش هستند که دارای مقاومت بالایی هستند که در بتن ریزی و سیمان کاری مورد استفاده قرار میگیرد .از ویژگی های برتر این نوع میلگرد میتوان به مواردی مانند مقاومت ، شکل پذیری ، توانایی جوشکاری ، توانایی خم شدن و بالاترین استانداردهای کیفیت در سطح بین المللی اشاره کرد.

مشخصات میلگرد ترمومکانیکی :

 1. شکل پذیری و انعطاف پذیری بهتر
 2. بازدهی بالا و مقاومت بالا در برابر عملکرد
 3. قدرت پیوند بیشتر
 4. مقاومت در برابر زلزله
 5. مقاومت در برابر خوردگی
 6. مقاومت حرارتی بالا
 7. اقتصادی و ایمن در استفاده
 8. عدم کاهش مقاومت در اتصالات جوش داده شده
 9. الکترودهای معمولی که برای جوشکاری اتصالات استفاده می شود

میلگرد آجدار با مقاومت بالا

میله های تغییر شکل یافته با مقاومت بالا ، میله های فولادی پیچ خورده سرد با لبه ها ، دنده ها ، برآمدگی یا تغییر شکل در سطح است. این نوع میلگرد به طور گسترده و عمده برای اهداف تقویت در ساخت و ساز استفاده می شود. این میله ها در اندازه ها یا مقاطع از قطر 4 میلی متر تا 50 میلی متر تولید می شوند.

عرضه میلگرد 10 ساده (میلگرد بدون آج)


میلگرد 10 ساده میلگردی است که بدون عاج می باشد و به  دو صورت میلگرد فابریک و میلگرد نوردی موجود می باشد.


راهنمای خرید میلگرد 10


میلگرد 10 ساده چگونه ساخته میشود:

میلگرد فابریک 10 ساده از شمش ساخته می شود.
میلگرد 10 ساده نوردی از کنار ورق ها و ضایعاتی که به صورت نورد می باشد، ساخته می شود.

موارد مختلف کاربرد این محصول

این میلگرد را معمولا به عنوان تقویت کننده آهن و به  صورت جسم سخت بکار میبرند.
میلگرد 10 ساده بیشتر در رابیتس بندی برای حفاظ رابیتس استفاده میشود و همچنین محافظ خوبی برای بتن شناخته می شود.

قیمت میلگرد 10 ساده

با توجه به نوسانات لحظه ای بازار لطفاً جهت دریافت "قیمت میلگرد 10" با دفتر فروش تماس حاصل فرمایید.


اگر از کنار ساختمان های نیمه کار رد شده باشید حتما با میلگرد ساده و یا میلگرد آجدار آشنایی نسبی دارید. همین امر باعث شده است تا افراد تصور کنند که از میلگرد ساده و میلگرد آجدار فقط برای ساختمان سازی استفاده می شود اما با توجه به نوع و ساخت این محصولات، از آن ها در مکان ها و مصارف مختلف استفاده می شود. به همین دلیل است که لازم است تا همه ی افراد با ویژگی های مختلف و همچنین نحوه ی ساخت میلگرد ساده و میلگرد آجدار آشنا شوند تا بتوان از آن ها در جهت رفع نیاز های مختلف خود استفاده نمایند.میلگرد ساده


فولادی که در سازه های بتنی برای جبران مقاومت کششی پایین آن مورد استفاده قرار می گیرد به نام میلگرد شناخته می شود.


با توجه به اینکه دیوار های ساخته شده با ملات و سازه های سنگی در مقابل تنش های کششی مقاومت بالایی ندارند لازم است تا از انواع میلگرد برای بالا بردن تنش این ابزار ها استفاده نمود. از انواع میلگرد ها می توان به میلگرد ساده و میلگرد آجدار اشاره نمود که در ادامه به بررسی ویژگی های مختلف هر کدام از این میلگرد ها می پردازیم. به نوعی از این میلگرد ها که هیچ عاجی نداشته و دارای سطح صافی و استوانه ای شکل می باشند میلگرد ساده می گویند.

برای شناسایی انواع میلگرد ساده یک قطر اسمی برای هر میلگرد در نظر می گیرند. قطر اسمی روی برگ شناسایی هر میلگرد درج می شود. این قطر اسمی در واقع همان قطر دایره ای است که مساحت آن را با سطح مقطع میلگرد برابر می دانند. میلگرد های ساده کاربرد های مختلفی دارند که با توجه به نوع و کیفیت آن ها می تواند متفاوت باشد. به طور کلی میلگرد ساده ای که دارای کیفیت بسیار بالایی باشد برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که می توان از آن ها برای مصارف ساختمانی نیز استفاده نمود.


نحوه تولید میلگرد ساده


شرکت های مختلفی در داخل کشور در جهت تولید انواع میلگرد ساده با قطر های و مشخصات مختلف فعالیت می کنند. نحوه ی کار این شرکت ها برای تولید این میلگرد ها به این صورت است که ابتدا با استفاده از جک های هیدرولیکی، شمش ها را به داخل کوره هایی که به دمای 110 درجه سانتی گراد رسیده اند هدایت می کنند. در این کوره طی فعل و انفعالاتی که روی می دهد شمش ها آماده ی نورد می شوند.

پس از اینکار شمش ها که کاملاً پخته شده اند روی رول ها قرار می گیرند تا مرحله ی رافینگ روی آن ها انجام شود. رافینگ در واقع همان کاهش قط شمش ها و افزایش طول آن هاست تا میلگرد ساده مورد نظر در اندازه و قطر خاصی تولید شود.میلگرد آجدار


میلگرد آجدار را با توجه به نوع آج آن و همچنین ضخامتی که دارد به سه نوع میلگرد نیمه سخت با آج ساده (A2)، میلگرد نیمه سخت با آج پیچیده (A3) و میلگرد سخت با آج پیچیده (A4) تقسیم می کنند. هر کدام از این میلگرد های آجدار با توجه به نوع و مشخصاتی که دارند، کاربرد های متفاوتی نیز با هم دارند.

به طور مثال میلگرد آجدار نوع A4 به صورت دوکی شکل بوده و حداقل مقاومت کشی 520 مگاپاسکال و شکل پذیری 18 درصد برای آن ها در نظر گرفته شده است. از این نوع میلگرد آجدار در ساخت انواع سازه های ساختمانی استفاده می شود.