میلگرد ۱۴ – قیمت میل گرد 14 + جدول وزن هر شاخه

یکی از محصولاتی که برای افزایش مقاومت بتن از آن استفاده می‌شوند، میلگرد ۱۴ (میل گرد 14) است. به دلیل نوسانات ارز، میزان تقاضا و ... قیمت میلگرد ۱۴ حتی گاهی به صورت روزانه دستخوش تغییراتی می‌شود و همین امر سبب شده است تا موضوع قیمت میلگرد در هنگام خرید آن بسیار مورد اهمیت قرار گیرد.

با توجه به گسترش ساختمان‌سازی و متغیر بودن نرخ میلگرد 14 بهتر است که در انتخاب نوع آن دقت کنید.

 قیمت میلگرد ۱۴ (میل گرد 14)

با توجه به نوسانات قیمت‌ها در بازار قبل از خرید بهتر است از قیمت روز میلگرد 14 مطلع شوید، توجه داشته باشید صنایع معتبر فولاد توفیقی هر روز جدول قیمت محصول را در سایت خود آپدیت می‌کند. در ادامه می‌توانید قیمت محصولات میلگرد سایز 14 را مشاهده کنید.

نام کالا

واحد فروش

حالت

استاندارد

قیمت

میلگرد سایز 14 آذر فولاد امین

کیلوگرم

شاخه‌ای

A3

تماس بگیرید

میلگرد سایز 14 آناهیتا گیلان

کیلوگرم

شاخه‌ای

A3

تماس بگیرید

میلگرد سایز 14 امیرکبیر خزر

کیلوگرم

شاخه‌ای

A3

تماس بگیرید

میلگرد سایز 14 بافق یزد

کیلوگرم

شاخه‌ای

A3

تماس بگیرید

میلگرد سایز 14 جهان فولاد سیرجان

کیلوگرم

شاخه‌ای

A3

تماس بگیرید

میلگرد سایز 14 حسن رود

کیلوگرم

شاخه‌ای

A3

تماس بگیرید

میلگرد سایز 14 زاکرس

کیلوگرم

شاخه‌ای

A3

تماس بگیرید

میلگرد سایز 14 راد همدان

کیلوگرم

شاخه‌ای

A3

تماس بگیرید

میلگرد سایز 14 شاهرود

کیلوگرم

شاخه‌ای

A3

تماس بگیرید

میلگرد سایز 14 شاهین بناب

کیلوگرم

شاخه‌ای

A3

تماس بگیرید

میلگرد سایز 14 کیان فولاد ابهر

کیلوگرم

شاخه‌ای

A3

تماس بگیرید

میلگرد سایز 14 میانه

کیلوگرم

شاخه‌ای

A3

تماس بگیرید

میلگرد سایز 14 نیشابور

کیلوگرم

شاخه‌ای

A3

تماس بگیرید

میلگرد سایز 14 هیربد

کیلوگرم

شاخه‌ای

A3

تماس بگیرید

 

قیمت میلگرد ۱۴(میل گرد ۱۴)؛ شامل عواملی مانند قیمت شمش فولادی(برای ساخت میلگرد 14)، قیمت موارد اولیه میلگرد، هزینه حمل و نقل میلگرد، تغییر نرخ ارز، قیمت میلگرد که کارخانه تولید کنند تعیین می‌کند، خرید مستقیم از کارخانه(یا غیر مستقیم از واسط)، همگی بر روی قیمت روز خرید میلگرد ۱۴ تاثیرگذار هستند. از آنجایی که شما به عنوان یک مهندس عمران یا مدیر ساخت و ساز یک ساختمان از وقت کمی برخوردار هستید، خرید و اطلاع از قیمت میلکرد برای شما به صورت اینترنتی از طریق همین سایت یا تلفنی امکان‌پذیر است.

آشنایی با انواع میلگرد 14

علاوه بر این که میلگردها خود به انواع میلگرد 6، میلگرد 10، 12، 14 و .... تقسیم می‌شوند خود میل گرد14 نیز دارای انواع مختلفی است و براساس نوع میلگرد مورد نظر شما، قیمت آن نیز متفاوت است.

 

در ادامه با انواع میلگرد با سایز 14 اشاره می‌کنیم:

میلگرد فولادی ساده با سطح صاف

میلگرد فولادی تغییر شکل یافته(عاج‌دار) با استحکام بالا

میلگرد کربنی فولادی

میلگرد پلیمر تقویت شده با الیاف شیشه

میلگرد فولادی ضد زنگ

میلگرد با روکش اپوکسی

قیمت میلگرد 14 در هر کدام از دسته‌های بالا که قرار بگیرند متفاوت است. در ادامه به توضیح هر کدام از موارد بالا می‌پردازیم:

میلگرد 14 فولادی ساده با سطح صاف

میلگردهای فولادی بدنه‌ای ساده و مقاطع گردی دارند، این محصولات را می‌توان در طول بلندی تولید کرد و می‌توان آن‌ها را به راحتی برش داد یا خم کرد به این میلگردها معمولا میلگرد A1 نیز می‌گویند.

میلگرد 14 فولادی تغییر شکل یافته(عاج‌دار) با استحکام بالا

میلگرد سایز 14 فولادی تغییر شکل یافته با استحکام بالا با تیغه‌ها، دنده‌ها یا تغییر شکل روی سطح میله برای بهبود پیوند با بتن ارائه شده یا برای بهبود پیوند با بتن پیچیده می‌شوند. میل گرد 14 فولادی آجدار به عنوان میلگردی با بهترین کیفیت برای کارهای ساختمانی توصیه می‌شوند.

میلگرد 14 کربنی فولادی

 به دلیل رنگ کربنی آن به میلگرد سیاه معروف است. نسبت استحکام کششی عالی و قیمت مقرون به‌صرفه دارد. اما ممکن است به مرور زمان زنگ بزند.

میلگرد گالوانیزه: مقاومت آن در برابر خوردگی چهل برابر بیشتر از میلگرد سیاه است اما قیمت آن نیز بیشتر است.

میلگرد 14 پلیمر تقویت شده با الیاف شیشه

این نوع میلگرد در برابر خودرگی بسیار مقاوم است ، بهتر است که خم نشود، زیرا هزینه آن را بالا می‌برد.

 میلگرد 14 فولادی ضد زنگ

 این نوع میلگرد بهترین میلگرد است، اما گران‌ترین نوع آن نیز می‌باشد. این محصول در مقایسه با یک نوار سیاه، بیشتر از 1500 برابر در مقابل خوردگی مقاوم است. برای برش به ابزار برش میلگرد هیدرولیک نیاز می‌باشد.

میلگرد 14 با روکش اپوکسی

میلگرد با روکش اپوکسی، که به عنوان میلگرد سبز نیز شناخته می‌شود، معمولاً برای کاربردهای ساختمانی استفاده می‌شود. در این کاربری خطر قرار گرفتن در معرض عناصر خورنده افزایش می‌یابد. کاربرد آن شامل مواردی مانند محیط‌های دریایی، پل‌ها یا مکان‌هایی به جهت: نمک‌های یخ‌زدایی و .. است.

پوشش افزوده شده مقاومت خوردگی را از 70 تا 1700 برابر میلگرد فولادی سیاه افزایش می‌دهد، اما ظریف است و در حین حمل‌و‌نقل یا نصب باید مراقب باشید تا آسیب نبیند، تا کارایی پوشش اپوکسی را کاهش ندهد.

 عوامل تغییر قیمت میلگرد سایز 14 

توجه داشته باشید قیمت نهایی میلگرد که به‌ دست شما می‌رسد همان قیمت خالص وزن میلگرد نیست بلکه عوامل متعددی می‌توانند قیمت میلگرد را افزایش دهند. بودجه، میزان سفارش شما، هزینه حمل‌و‌نقل، وزن محصول و مالیات از جمله عواملی هستند که بر قیمت محصول موثرند. توصیه می‌شود میلگردهای فولادی را همانطور که در نقشه مشخص شده یا طبق دستورالعمل مشاور سازه تهیه کنید. گاهی افراد به دلیل بالا رفتن هزینه، میزان میلگرد مورد نیاز را کمتر از وزن تعیین شده در پروژه خریداری و استفاده میکنند. این عمل ممکن است در آینده خسارات زیادی را به همراه داشته باشد. 

 

مشخصات فنی میلگرد 14

در ابتدا به سراغ جدول سایز و وزن انواع میلگرد می‌رویم. در این جدول سعی شده تا مشخصات فنی محصول میلگرد سایز 14 بر حسب میلی‌متر و کیلوگرم از هر محصول ارائه شود.

سایز میلگرد(میلی‌متر)

وزن شاخه 12 متری (کیلوگرم)

8

5

10

8

12

11

14

15

16

19

18

24

 

باید توجه داشته باشید وزن هر شاخه میلگرد وابسته به کارخانه ساخت آن ممکن است تا 200 گرم کمتر یا بیشتر از جدول فوق باشد. همانطور که در جدول ذکر شد وزن و ابعاد میلگرد نمره 14 بدین صورت است که هر شاخه 12 متری میلگرد با قطر ،14 وزنی نزدیک به 15 کیلوگرم دارد. پس به راحتی با کمی محاسبه‌ می‌توانید به قیمت هر شاخه برسید در نتیجه تغییر مشخصات می‌تواند به طور مستقم بر روی قیمت میلگرد ۱۴ تاثیر گذار باشد.

معرفی کاربرد های میلگرد 14

میلگرد 14 به عنوان تقویت‌کننده برای ساخت ساختمان‌های تیرچه بلوک مورد نیاز است. بتن مصالحی است که در کشش بسیار ضعیف اما در فشار قوی است. برای جبران این عدم تعادل بتن، میلگرد 14 را در بتن جایگذاری می‌کنیم تا مقاومت کششی آن را افزایش دهیم.

بنابراین شما باید بسته به نیاز خود یا همانطور که در طراحی و نقشه سازه توسط مهندس در نظر گرفته شده است، نوع و درجه مناسب میلگردهای فولادی را انتخاب کنید.

ابتدا باید تصمیم بگیرید که چرا و کجا به میل‌گرد 14 نیاز دارید؟ یعنی برای فونداسیون، دال و تیر، ستون یا مخزن آب و منطقه شما در کجا قرار دارد؟ در نزدیکی ساحل دریا یا در منطقه مستعد خوردگی است؟ ممکن است به میلگرد ضد زنگ یا اپوکسی نیاز داشته ‌باشید.

این محصول معمولاً از فولاد ساخته شده است، که برای تقویت بتن و بهبود مقاومت کششی آن استفاده می‌شود. بتن تحت فشار عملکرد خوبی دارد اما در کشش بسیار ضعیف‌تر است. با افزودن آرماتور به بتن‌ریزی و اضافه‌ کردن میلگرد14 یکی از پرکاربرد‌ترین انواع میلگرد در ساخت‌وساز شناخته می‌شود که عملکرد کلی سازه‌های بتنی در شرایط بارگذاری بهبود می‌یابد ا زاین جهت میزان تقاضای آن بسیار زیاد است، از طرقی افزایش میزان تقاضا بر روی قیمت میلگرد ۱۴ به صورت غیر مستقیم تاثیرگذار است.

نحوه تولید و ساخت میلگرد 14

بیشتر میلگردهای تولید شده در ایران با استفاده از فرآیند ساخت فولاد در کوره قوس الکتریکی تولید می‌شوند. فولاد در دمای 1800 درجه فارنهایت ذوب می‌شود. در این حالت، فولاد مذاب در قالب ریخته‌گری ریخته می‌شود. موادی که در برای ساخت میل گرد 14 مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل موارد زیر هستند:

  • فولاد مذاب
  • بخش آسیاب خشن
  • بخش میانی و پایانی
  • برش به اندازه

در ادامه به شرح هر کدام از موارد بالا می‌پردازیم:

 فولاد مذاب

فولاد مذاب را داخل تاندیش می‌ریزند تا به داخل دستگاه ریخته‌گری برود و از پاشیدن آن جلوگیری شود. به دنبال آن، فولاد مذاب در یک سری کاستور ریخته می‌شود که در نتیجه، اشکال مختلف تشکیل می‌شود. در مراحل بعدی برای تشکیل میلگرد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بخش آسیاب خشن

نکته کلیدی دیگر این است که پس از خروج میلگرد از اشکال حالت قبل، به قطعات کوچک‌تری تبدیل می‌شود تا بتوان راحت‌تر در مرحله بعد به صورت شاخه‌ای تولید کرد.

 بخش‌های میانی و پایانی

پس از قسمت آسیاب خشن، بیلت‌ها از قسمت میانی آسیاب نورد عبور می‌کنند. همانطور که از طریق غرفه‌ها می‌گذرد، در این بخش بیلت‌ها شروع به شکل دادن به میله‌ها می‌کنند. پس از بخش میانی آسیاب، میله از قسمت تکمیل می‌گذرد که شکل نهایی آن و ظاهر "گره گره خورده" را تشکیل می‌دهد.

برش به اندازه

در این بخش میله‌ها وارد مرحله برش می‌شوند. به طور معمول، یک اره برشی پرنده به طول‌های خاص که توسط اپراتور آسیاب برنامه‌ریزی شده است، عمل می‌کند. سپس، میله‌ها روی یک بستر خنک‌کننده خارج می‌شوند. از بخش خنک‌کننده آسیاب استفاده می‌شود تا مواد به دمای محیط برگردند و سپس محصول به طول خاص مشتری نهایی بریده شود.

راهنمایی اولیه برای خرید میلگرد 14

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید توجه به قیمت خرید میلگرد 14 آن هم به روز است، از این جهت خرید مستقیم از مرکز خرید معتبر (خرید مستقیم از کارخانه) می‌تواند هزینه‌ها را تا حدود بسیار زیادی کاهش دهد، علاوه بر این که شما از کیفیت بالای محصول هم برخوردار می‌شوید.

  • در هنگام خرید میلگرد 14 مشخصات فنی آن را به صورت کامل بررسی کنید.
  • به ابعاد و وزن میلگرد توجه داشته باشید.
  • به استانداردهای ساخت میلگرد توجه کنید.
  • به مواردی مانند شرایط و ظوابط گارانتی توجه داشته باشید.
  • هرچه تناژ خرید میلگرد 14 زیادتر باشد بر روی قیمت آن تاثیر مستقمی دارد(می‌توانید تخفیف بگیرید)

البته در نظر گرفتن مواردی مانند میزان آلیاژ به کار رفته در هنگام ساخت، ساده یا آجدار بودن از موارد دیگری است که بر روی میزان قیمت میلگرد ۱۴تاثیر گذار است اما اگر در این مورد تخصصی ندارید به شما پیشنهاد می‌کنیم از یک کارشناس متخصص در این حوزه مشاوره بگیرید برای این کار می‌توانید با ما تماس بگیرید.(فولاد توفیقی تولید کنند مستقیم انواع میگرد)

نحوه خرید میلگرد 14

 میلگرد سایز 14 از جمله محصولاتی است که در تمامی آهن فروشی‌ها موجود است. اما برای اطمینان از کیفیت محصول و قیمت میلگرد ۱۴بهتر است از مراکز معتبر برای خرید میلگرد اقدام کنید. در سایت‌های کارخانه‌های بزرگ به صورت آنلاین می‌توانید اقدام به خرید انجام دهید. همچنین می‌توانید با کارشناسان فروش صنایع فولاد توفیقی تماس بگیرید تا شما را برای انتخاب و خرید محصول مناسب یاری دهند.

از کجا می‌توان میلگرد 14 را خریداری کرد؟

برای خرید مطمئن بهتر است به سراغ برندهای معتبر و شناخته شده فروش میلگرد بروید تا بتوانید محصول را به قیمت مناسب و با کیفیت عالی خریداری کنید. صنایع فولاد توفیقی با عرضه و فروش انواع سایز میلگرد یکی از معتبرترین برندهای شناخته شده در حوزه آهن‌آلات آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی است.

نحوه سفارش و اطلاع از قیمت میلگرد 14 در صنایع فولاد توفیقی

کارخانه فولاد توفیقی تولیدکننده و عرضه‌کننده انواع محصولات میلگرد، تیرآهن، محصولات مرتبط و ... می‌باشد، تمامی محصولات از کیفیت عالی(صادر کننده محصول) و قیمت مناسب برخوردار می‌باشند شما به راحتی می‌توانید سفارش خود را چه با وزن کم و چه در تناژ بالا، از طریق سایت یا تماس تلفنی ثبت کنید. همچنین در صورتی که در مورد مشخصات، نحوه خرید یا اطلاع از قیمت میلگرد ۱۴(میل گرد 14) سوالی دارید می‌توانید از طریق شماره‌های داخل سایت(صفحه تماس با ما یا شماره هایی که در بالای صفحه قرار دارند) با ما تماس گرفته و از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت نمایید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)