تیر آهن ۱۲: جدول وزن و قیمت روز

یکی از مقاطعی که از آن برای تیر سقف و خرپا استفاده می‌شود تیر آهن ۱۲ است که از پر مصرف‌ترین مقاطع در ساختمان‌ها به شمار می‌آید. وزن سبک این محصول مهم‌ترین مشخصه آن به حساب می‌آید، این مقطع فولادی توسط شرکت‌های زیادی در ایران ساخته می‌شود که می‌توان قیمت روز تیراهن ۱۲ آن شرکت‌ها را به صورت روزانه و لحظه‌ای در جدول لیست قیمت ما بررسی کنید. به همین علت برندهای متعددی این محصول ارزشمند را تولید می‌کنند. در این مطلب قصد داریم تا بیشتر درباره قیمت تیر آهن ۱۲ اثفهان، بناب، اهواز و کرماشاه و عوامل موثر بر قیمت آن صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

لیست قیمت تیر آهن ۱۲ اصفهان، کرمانشاه، بناب و اهواز

تیر آهن ۱۲‌ یک محصول مهم در بین آهن‌آلات است که حجم خرید بالایی دارد. در حال حاضر ساخت این محصول با استاندارد IPE صورت می‌گیرد. در نتیجه این محصول از نظر کیفی آزمایشات لازم را پشت سر گذاشته است. امروزه عرضه این محصول به مشتریان به صورت شاخه‌ای انجام می‌شود. هر شاخه از این محصول فقط ۱۲۵ کیلوگرم وزن دارد که از این نظر با سایر موارد متفاوت است. با توجه به وزن پایین تیرآهن ۱۲ نباید از نظر مقاومت انتظار زیادی از آن داشت.
طول هر شاخه تیرآهن، ۱۲ متر خواهد بود. برای اینکه بتوانید یک خرید مقرون به صرفه را تجربه کنید، حتما باید قیمت روز تیراهن سایز ۱۲ را مورد توجه قرار دهید. از آنجایی که این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد، در ادامه جدول این محصول را در اختیارتان می‌گذاریم.

عنوانطول شاخهمحل بارگیریقیمت(تومان)
میلگرد سایز ۱۲ ذوب آهن اصفهان۱۲ متریبنگاه۵.۵۰۰.۰۰۰
میلگرد سایز ۱۲ ذوب آهن اصفهان۱۲ متریکارخانه۵.۴۰۰.۰۰۰
تاریخ: به‌روزرسانی شده است

عوامل موثر بر قیمت روز تیراهن ۱۲

تیرآهن ۱۲ یک محصول کاربردی برای ساخت بسیاری از سازه‌ها است. در نتیجه تعداد زیادی از افراد به دنبال اطلاع از شرایط قیمتی این محصول هستند. قیمت تیر آهن ۱۲ امروز اصفهان، اهواز، بناب و کرمانشاه به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که هر کدام از آن‌ها باید به صورت جداگانه بررسی شوند. ساخت و عرضه تیرآهن توسط کارخانه‌های زیادی در ایران صورت می‌گیرد. از همین رو قیمت تولیدکنندگان مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. در نتیجه شما باید برندهای مختلف را با هم مقایسه کنید تا به یک انتخاب عالی برسید. برای اینکه از سایر عوامل موثر بر قیمت تیرآهن اطلاع پیدا کنید، آن‌ها را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

میزان عرضه و تقاضای بازار

بدون شک عرضه و تقاضا نقش کلیدی در تعیین قیمت روز تیراهن ۱۲‌ خواهد داشت. در زمان‌هایی که میزان تقاضای بازار به اوج می‌رسد، شاهد افزایش قیمت خواهیم بود. همچنین در شرایطی که عرضه بر تقاضا پیشی می‌گیرد قیمت تیر آهن ۱۲ کاهش پیدا می‌کند. زمانی که میزان عرضه و تقاضا با هم برابر باشند، قیمت تیرآهن نیز ثابت باقی می‌ماند. در نتیجه اگر می‌خواهید شرایط قیمتی این محصول را بررسی کنید، حتما به عامل عرضه و تقاضا توجه کافی داشته باشید.

وزن خالص ‌هر شاخه تیر آهن ۱۲

همانطور که قبلا اشاره کردیم، وزن تیر آهن ۱۲ برابر با ۱۲۵ کیلوگرم خواهد بود. اگر کارخانه‌های تولیدکننده تیرآهن ۱۲‌ با یکدیگر متفاوت باشند، وزن خالص هر شاخه نیز کمی تفاوت دارد. وزن تیرآهن اصفهان بدلیل کیفیت بالا بیشتر از سایر کارخانه‌هاست. اگر چه این اختلاف کوچک است ولی در حجم خرید بالا به خوبی خود را نشان خواهد داد. بر همین اساس برای تعیین قیمت باید وزن‌کشی به شکل دقیق و اصولی صورت گیرد.

ویژگی ها و خصوصیات تیر آهن سایز ۱۲

تیر آهن ۱۲‌ به عنوان یک محصول پرکاربرد در بازار شناخته می‌شود. این سازه در برابر ضربات فیزیکی مقاومت بسیار خوبی دارد و کیفیت محصول از این نظر اثبات شده است. همچنین بال‌های ابتدائی و انتهایی در این محصول کاملا یکسان ساخته شده‌اند. این ویژگی مثبت سبب شده تا این محصول در ساختمان‌سازی کاربرد ویژه‌ای داشته باشد. از آنجایی که طول جان در این محصول ۱۲ سانتی‌متر است، با نام تیراهن سایز ۱۲ هم شناخته می‌شود. طول بال به‌کار رفته در این تیرآهن برابر با ۶۴ میلی‌متر خواهد بود. وزن تیرآهن ۱۲ به ازای هر متر برابر با ۱۰.۴ کیلوگرم است. به همین علت وزن دقیق شاخه ۱۲ متری این محصول برابر با ۱۲۴.۸ کیلوگرم خواهد بود.

تیر آهن ۱۲ در انبار فولاد توفیقی

خرید تیرآهن ۱۲ با مناسب‌ترین قیمت در بازار آهن مکان

از آنجایی که استاندارد ساخت IPE در این محصول رعایت شده است، شما می‌توانید با خیال راحت در سازه‌های مختلف از آن بهره ببرید. قسمت بال تیرآهن وظیفه تحمل نیروی خمشی را برعهده دارد که از مهم‌ترین موارد به حساب می‌آید. همچنین جان تیراهن برای تحمل نیروهای برشی ساخته شده است. مجموعه این عوامل در کنار هم سبب ایجاد استحکام در سازه مورد نظر خواهد شد. اکنون که با خصوصیات تیرآهن ۱۲‌ آشنایی پیدا کردید، حتما سعی کنید که در اولین فرصت قیمت ها اعلام شده امروز را بررسی کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا در زمان مناسب خرید خود را نهایی کنید.

کاربرد تیر آهن ۱۲ در صنایع مختلف

هر روزه تعداد زیادی از افراد برای استعلام قیمت روز تیراهن ۱۲‌ اقدام می‌کنند. این مورد نشان‌دهنده کاربرد گسترده این محصول در صنایع مختلف است. وقتی که درباره کاربردهای مختلف تیر اهنی ۱۲ صحبت می‌کنیم، باید به نوع محصول هم توجه داشته باشیم. با توجه به ساختار خاصی که در این محصول وجود دارد، صنایع زیادی به دنبال استفاده از آن هستند. از همین رو برای شناخت بهتر مهم‌ترین کاربردهای آن را بررسی خواهیم کرد.

کاربرد در صنعت پل‌سازی

 تیرآهن ۱۲ جزو محصولات مهمی است که در صنعت پل‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه در بسیاری از شهرها شاهد ساخت پل‌های فلزی هستیم. فولاد جزو موادی است که توان کششی بالایی دارد. به همین علت تیر‌آهن می‌تواند وزن زیاد را تحمل کند. از آنجایی که تیر آهنی ۱۲ ضخامت زیادی ندارد، معمولا در ساختارهای جزئی پل به کار می‌رود.

برای اینکه میزان استحکام پل افزایش پیدا کند، معمولا از تیرآهن‌هایی با سایزهای مختلف استفاده می‌‌شود. بخش زیادی از تولیدات تیرآهن در ساختار پل‌های فلزی مصرف می‌‌شود. از همین رو حجم خرید مشتریان در این قسمت بر روی قیمت تیر آهن ۱۲ اثر می‌گذارد. به همین علت حتما تلاش کنید که به صورت برنامه‌ریزی‌شده و با بهترین قیمت خرید خود را نهایی کنید.

ساخت اسکله و کشتی

اگر نگاهی به تجهیزات دریایی بیندازید، متوجه خواهید شد که استفاده از تیرآهن در آن بسیار مثمر به ثمر بوده است. به طور مثال برای ساخت کشتی از تیرآهن‌هایی با سایزهای مختلف بهره برده می‌شود. اکثر تیرآهن‌های به‌کاررفته در کشتی‌ها دارای سایزهای بزرگ هستند. با این حال در برخی از موارد هم به تیراهن ۱۲ نیاز خواهد بود. معمولا اتصالات کوچک‌تر در کشتی با تیرآهن‌های سایز کوچک صورت می‌گیرد.

ناگفته نماند که برای ساخت اسکله‌های دریایی هم می‌توان از این محصوص استفاده کرد. به‌طور کلی مصرف آهن‌آلات در تجهیزات دریایی یک امر مسلم است که باید برای خرید بهترین محصول برنامه‌ریزی نمود. قیمت روز تیراهن ۱۲ بر اساس حجم خرید آن برای صنایع دریانوردی و سایر موارد دچار تغییر می‌شود.

کاربرد در صنعت ساختمان‌سازی

 بدون شک بیشترین حجم تیرآهن ۱۲‌ در صنعت ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه همچنان بسیاری از ساختمان‌ها به صورت سازه فولادی ایجاد می‌شوند. بر همین اساس در ساختار ساختمان انواع مختلفی از آهن‌آلات به کار می‌رود. در نتیجه تیرآهن ۱۲ معمولا در ساختار اسکلت ساختمان‌ها به کار می‌رود. البته فراموش نکنید که این آهن به دلیل سایز کوچک وزن‌های زیاد را تحمل نمی‌کند. از همین رو بیشتر به عنوان پوشش در سقف استفاده می‌شود. همچنین می‌توان در برخی از مواقع به عنوان ستون از آن بهره برد. همچنین در بسیاری از موارد هم برای ساخت نعل و خرپا از آن استفاده خواهد شد.

نحوه خرید تیر آهن ۱۲ اصفهان،بناب،اهواز، کرمانشاه و سایر برندها

با توجه به کاربردهای وسیعی که در تیر آهن ۱۲‌ دیده می‌شود، بسیاری از افراد برای خرید آن برنامه دقیق دارند. بنابراین شاهد آن هستیم که عرضه این محصول به شکل گسترده‌ای در حال انجام است. تجربه نشان می‌دهد که در طول سالیان اخیر میزان عرضه این تیرآهن بیشتر شده است. در نتیجه دست شما برای یک خرید عالی و درجه یک کاملا باز است. امروزه بسیاری از افراد به دنبال قیمت تیرآهن امروز هستند. با توجه به اینکه شرایط بازار به‌طور مرتب در حال تغییر است، قیمت تیر آهن ۱۲ با نوسانات مختلفی روبرو می‌شود. با این حال اگر شما خرید خود را از یک مرکز معتبر انجام دهید، مسلما از قیمت مناسبی برخوردار می‌شوید.

برای دیگر خرید دیگر سایزهای تیر آهن بر روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

فراموش نکنید که حجم خرید هم در تعیین قیمت این محصول نقش اساسی دارد. به همین علت اگر خرید عمده را در برنامه داشته باشید، از قیمت بهتری برخوردار می‌شوید. صنایع فولاد توفیقی شرایط خرید آسان و سریع را برای همه مشتریان فراهم کرده است. در نتیجه تمامی کسانی که به دنبال یک انتخاب حرفه‌ای هستند می‌توانند بهترین نوع تیر آهن ۱۲ را از این طریق تهیه کنند. خوشبختانه وزن‌کشی محصولات به شکل دقیق صورت می‌گیرد تا قیمت نهایی بدون کم‌ و کاست مشخص گردد.

درباره تیرآهن ۱۲

امروزه ساخت تیرآهن‌ها با سایزهای مختلفی انجام می‌شود تا نیازها را به بهترین شکل ممکن برطرف سازد. از همین رو شاهد آن هستیم که تیرآهن سایز ۱۲ به عنوان یک محصول پرکاربرد خرید و فروش می‌شود. در چنین شرایطی شما می‌توانید که در اسرع وقت خرید خود را انجام دهید. قیمت روز تیراهن ۱۲ کارخانه‌های اهواز، اصفهان، بناب و کرمانشاه با توجه به شرایط مختلف دچار نوسان است. در نتیجه باید قیمت تیر آهن ۱۲‌ شاخه‌ای را به‌صورت لحظه‌ای بررسی کنید تا فرصت خرید مناسبی پیدا کنید. خوشبختانه صنایع فولاد توفیقی بهترین شرایط خرید را برای مشتریان در نظر گرفته است. در نتیجه شما می‌توانید در اولین فرصت برای خرید انواع آهن‌آلات دست به کار شوید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *