قیمت ضایعات

قیمت روز ضایعات 

قیمت ضایعات در بازار آهن آلات را از این صفحه پیگیری کنید

فولاد توفیقی برترین ارائه دهنده قیمت ضایعات و قیمت پروفیل در بازار روز مصالح فلزی 

نوعقیمت (تومان) ردهحالتنمودار
ضایعات فلزی پرس شده آلومینیوم بنگاه تهران79001.56-
-79001.56-
-79001.56-
-80001.56-
-80001.56-
-800026-
-800026-
-775026-
-775026-
-775026-

تاریخ:16 ابان1402

قیمت ضایعات

بسیاری از ضایعات فلزی که در اطرافمون می‌بینیم همگی قابل بازیافت می‌باشند، شاید در ابتدا تصور کنید که این دورریختنی‌های آهنی یا فلزی دیگر مورداستفاده قرار نمی‌گیرند اما همه تکه‌های ریز و درشت این فلزات در صورت جمع‌آوری شدن تبدیل به مصالح فلزی نو می‌شوند و بار دیگر در چرخه قرار می‌گیرند.

فروش نبشی در صنایع فولاد توفیقی
مفتول گالوانیزه
میلگرد در انبار فولاد توفیقی
خرید پروفیل ارزان و باکیفیت از کارخانه فولاد توفیقی

درآمد حاصل از بازیافت ضایعات  

اما نکته بسیار مهم این است که جمع‌آوری و بازیافت این ضایعات سود نسبتا بالایی دارد، بنابراین جمع‌آوری و خرید و فروش این ضایعات می‌تواند برای گروه بزرگی از افراد پولساز باشد، از این نظر فرآیند بازیافت از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. در حال حاضر به دلیل نوسانات قیمت ارز در دنیا، بسیاری از مشاغل دچار افت درآمدی شده‌اند اما با این اوصاف می‌توان بر روی درآمد این کار حساب باز کرد، چرا که همانطور که گفته شد گروه بسیار بزرگی از افراد از این راه کسب درآمد می‌کنند.

همواره ضایعات فلزی وجود دارند، چه دور ریختنی‌های فلزی، چه اضافات تولیدی در کارخانه ها ، برای مثال زمانی که توری های فلزی همچون توری مش یا توری پرسی تولید می شود ، در کنار ساخت این محصولات مقادری اندکی دورریختنی فلزی و آهنی نیز وجود دارد ، اگر جمع آوری این دور رختنی ها بیشتر باشد ، حجم بیشتری از آنها برای بار دیگر وارد چرخه ی تولید می شود ، به همین دلیل تولیدی های بزرگ آهن آلات همچون تولیدی فولاد توفیقی حساب ویژه ای بر این فرآیند باز می کنند به دو دلیل :

جلوگیری از هدر رفت مواد اولیه

حمایت از بازیافت مواد که جایگاه ویژه ای در صرفه جویی و تولید حداکثری دارد

اما همانطور که می دانید ضایعات حاصل از تولید مصالح فلزی در همانجا به مرحله بازیافت بازگردانده می شود ، اما قسمت مهم موضوع بازگرداندن ضایعات فلزی است که در همه جا پراکنده شده اند برای مثال ، به هنگام نصب و بارگزاری مصالح فلزی در صنعت و ساختمان سازی همواره مقادیری از این مصالح دور ریخته می شود.

جمع آوری این مقادیر در درجه اول اهمییت بالایی دارد و در اولویت قرار می گیرد ، تولیدی های بزرگ این فرآیند را فرصتی برای افراد می دانند تا بتوانند کسب درآمد کنند و از طرفی به دلیل حمایت از بازیافت این مقوله را مهم تلقی می کنند.

بنابراین شما می توانید ضایعات فلزی را در همه جا ببینید ، تولیدی هایی به جز تولیدکنندگان صنایع فلزی ، تعمیرگاه ها ، مصالح فروشی ها ، خانه و ... که به آسانی می شود همه ی این حجم عظیم را دوباره وارد چرخه تولید کرد.

همواره پس از اجرای طرح های ساختمانی ضایعاتی باقی می ماند ، برای مثال بعد از به کار گیری انواع پروفیل و نبشی در قسمت های مختلف ساخت سازه هرچند به مقادیر اندک ولی ضایعاتی باقی می ماند که همگی آنها قابل بازیافت هستند ، به همین دلیل می توان این دورریختنی ها را جمع آوری و بازیافت کرد.

 

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)