توری فلزی نازک؛ انواع و کاربرد توری فلزی ریز بافت

از محصول توری فلزی نازک و ریز بافت و یا سبک در ساختمان‌سازی، حصارکشی و مرزبندی، ساخت مجسمه، حفاظت و غیره استفاده‌های فراوانی می‌شود. توری آهنی نازک سبک محصولی است که اگر بخواهیم به‌طور کلی یک ویژگی خاص را در میان انواع آن شناسایی کنیم، می‌توان به حالت شبکه‌ای آن اشاره کرد. ساختار پایه توری سبک فلزی، سیم مفتول است و همین فاکتور مهم است که آن را از توری نخی متمایز می‌کند. سیم‌های مفتولی که برای ساخت انواع توری فلزی نازک به کار می‌روند، می‌توانند از هر دو نوع آجدار و ساده باشند. این سیم‌های مفتول به یکدیگر بافته می‌شوند تا چشمه‌هایی با اندازه‌های متفاوت و صخامت‌های توری متفاوت، بسته به نیاز مشتری، ساخته شود.

توری فلزی ریز بافت، انواع و کاربرد توری فلزی نازک، آشنایی با انواع توری فلزی سبک و انتخاب توری ریز فلزی مناسب پروژه خود را با توجه توضیحات این صفحه بیابید. اگر بخواهیم یک کاربرد توری فلزی نازک را که همه به دنبال آن هستند را شناسایی کنیم، بدون شک مقاومت بی‌نظیر این محصول در برابر ساییدگی است. در ادامه‌ی این نوشته به پرکاربردترین توری های موجود در بازار می‌پردازیم و استراتژی خریدی هم برای شما شرح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

شماره‌های تماس با کارشناسان دفتر مرکزی فروش صنایع فولاد توفیقی

معرفی انواع توری فلزی نازک ریز بافت

محصولاتی که با عنوان توری فلزی سبک و نازک شناخته می‌شوند را می‌توان بر اساس نوع بافت، اندازه چشمه، سایز کلی و همچنین ضخامت سیم مفتول به کار برده شده در ساخت توری، به چهارده محصول متفاوت تقسیم‌بندی کرد. این محصولات به شرح زیر هستند.

برای مشاهده لیست قیمت بر روی تصویر محصول مورد نظر کلیک کنید:

عرضه انواع توری مش در صنایع فولاد توفیقی

خرید توری مش

توری حصاری در صنایع فولاد توفیقی

خرید توری حصاری

توری گابیون با کیفیت در صنایع فولاد توفیقی

خرید توری گابیون

توری مرغی در صنایع فولاد توفیقی

خرید توری مرغی

عرضه توری رابیتس با کیفیت در فولاد توفیقی

خرید توری رابیتس

تولید توری پرسی سبک و سنگین در صنایع فولاد توفیقی

خرید توری پرسی

توری فنس با کیفیت در فولاد توفیقی

خرید توری فنس

توری فرنگی ارزان و با کیفیت در صنایع فولاد توفیقی

خرید توری فرنگی

توری لوزی یا توری اکسپندد متال در صنایع فولاد توفیقی

خرید توری لوزی

توری زنجیری در صنایع فولاد توفیقی

خرید توری زنجیری

توری مش، مش جوشی، توری فنس، توری حصاری، توری گابیون، توری فرنگی، توری پرسی، توری مرغی، توری سرندی، توری پلیسه، توری لوزی، توری زنجیری، توری رابیتس، نام محصولاتی است که در سایزهای نازک و ریز نیز تولید می‌شوند برای سفارش این محصولات با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

توری فلزی سبک ریز بافت

هر کدام از انواع توری فلزی که از مفتول، میلگرد و یا کلاف تولید می‌شوند رده‌بندی سایز دارند، بدین ترتیب که برای مثال توری حصاری از مفتول 1.7 تا 5 تولید می‌شود، به توری هایی که در سایزهای ریز به تولید می‌رسند، توری بافت ریز نازک فلزی نیز می‌گویند و برای کاربردهای خاصی به کار گرفته می‌شوند، تولید و عرضه این نوع توری‌ها به بازار به طور مستقیم و روزانه توسط کارخانه‌ها و تولیدی‌ها صورت می‌گیرد، برای دریافت قیمت و خرید مستقیم توری فلزی ریزبافت از صنایع فولاد توفیقی با کارشناسان ما در تماس باشید.

توری مش سبک یا توری جوشی ریزبافت

توری مش محصولی است که به‌طور عمده به منظور استفاده در صنعت ساختمان‌سازی تولی می‌شود. اگر شغل شما مربوط به فرایندهای ساختمان‌سازی باشد احتمال زیادی وجود دارد که این نوع از توری را در فونداسیون ساختمان‌ها دیده باشید. توری‌هایی که از مفتول‌هایی قوی که به یکدیگر جوش خورده‌اند به وجود آمده و چشمه‌هایی در ابعاد متفاوت بسته به نوع ساختمان را شکل می‌دهند. توری مش خود انواع متفاوتی دارد که بررسی هر کدام از آن‌ها از حوصله این مطلب خارج است. از ویژگی‌هایی که توری مش را مناسب استفاده در ساختمان‌سازی کرده است می‌توان به مقاومت بالای آن نسبت به خوردگی و سایش اشاره کرد. همچنین این محصول می‌تواند جایگزین خوبی برای ورق‌های پانچ باشد. از جمله کاربردهای توری فلزی جوشی نازک می‌توان به قفسه‌بندی، تزئینات ساختمان و دکور، حصارکشی و … اشاره کرد.

توری حصاری ریز بافت

از مهم‌ترین مسائلی که در دنیای امروزی بسیار قابل توجه و تامل است، مقوله‌ی امنیت می‌باشد. امنیت و حریم شخصی به قدری اهمیت دارد که انسان‌ها دست به ساخت انواع تکنولوژی‌های متفاوت برای تامین آن زده‌اند. یکی از کاربردی‌ترین تکنولوژی‌ها را می‌توان توری حصاری برای حصارکشی محدوده زمین خود در نظر گرفت. از توری حصاری برای مرزبندی اطراف زمین‌های زراعی، ویلاها، باغ‌ها و … استفاده می‌شود. از کاربردهای این نوع از توری قلزی سبک که بگذریم باید به این مسئله اشاره کرد که توری حصاری معمولا چشمه‌هایی شش ضلعی دارد و از مفتول گالوانیزه گرم و سرد ساخته می‌شود. همچنین در بیشتر مواقع این محصول روکشی هم از جنس pvc نیز خواهد داشت.

توری گابیون یا شش ضلعی یا سنگی

توری گابیون که به آن ممکن است در بازار توری سنگی هم بگویند شاید مستحکم‌ترین نوع توری آهنی موجود باشد. این توری همچنین با نام توری شش ضلعی نیز به فروش می‌رسد که بعضا می‌تواند باعث سردرگمی خریداران شود. چرا که همانطور که اشاره کردیم توری حصاری نیز از نظر شکل ظاهری شش ضلعی است. در هر حال؛ توری گابیون را اگر از نزدیکی ویلایی رد شده باشید احتمالا دیده‌اید. این نوع از توری برای ذخیره سنگ‌ها به کار می‌رود. ویژگی خاص این محصول مقاومت بالای آن و همچنین طول عمر زیاد است. از طرف دیگر این توری به دلیل شکل و ساختاری که دارد مناسب محل گذر نیز می‌باشد. علاوه بر موارد ذکر شده کاربردهای این نوع از توری آهنی نازک و بافت ریز نیز زیاد است که از مصارف نظامی گرفته تا ساخت انواع سازه‌ی فلزی و پل عابر و … را شامل می‌شود .

توری فرنگی نازک ریز بافت

این محصول نوعی توری فلزی نازک است از نظر دسته‌ بندی محصولی‌ میان دو نوع دیگر توری مرغی و توری گابیون است. توری فرنگی با توری مرغی در قطر متفول‌هایی که در ساخت آن به کار می‌رود تفاوت دارد، چرا که قطر مفتول‌های توری فرنگی بیشتر است که در نهایت منجر به استحکام بیشتر این نوع از توری می‌شود و چشمه‌های بزرگتری نیز به‌وجود می‌آورند. از طرف دیگر این نوع از توری چشمه‌های کوچک‌تری نسبت به توری گابیون دارد و همچنین مقاومت کمتری را نسبت به توری فلزی گابیون ارائه می‌دهد. توری فرنگی معمولا از گالوانیزه گرم ساخته می‌شود که همین امر باعث مقاومت بالای این محصول در برابر رطوبت و اکسیداسیون می‌شود. توری فرنگی به طور معمول انتخاب اول مشتریان برای خرید یکی از محصولات صنایع مفتولی است. دلیل این امر هم نصب آسان این نوع توری فولادی سبک بوده است که در عین حال مقاومت بالایی را به مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهد. ظاهر زیبا و قیمت مناسب نیز خرید این محصول را انتخابی سهل و آسان می‌کنند.

توری پرسی سبک فلزی

توری پرسی نوعی توری است که با چشمه‌های مربعی یا مستطیلی‌اش شناخته می‌شود. تولید توری پرسی به این ترتیب است که ابتدا تحت نورد گرم قرار می‌گیرند و پس از آن تحت فرایند کشش دمای خود را از دست می‌دهند و به این ترتیب داخل بافت ریز توری استفاده می‌شوند. مقاومت بالای این توری فولادی در برابر شرایط محیطی و همچنین مقاومت در برابر ضربه‌های سنگین باعث شده که این محصول گزینه‌‌ای محبوب برای ساخت قفس حیوانات در نظر گرفته شود. اما مزیت‌های این محصول به همین دو مورد ختم نمی‌شود؛ داشتن سطح مقاوم در برابر لغزش، وزن کم نسبت به مقاومت بالا و نصب راحت از دیگر مزیت‌های این نوع از توری فلزی نازک است. اگر بخواهیم به کاربردهای دیگر این توری اشاره کنیم، می‌توانیم به استفاده از این توری در ساخت سقف کاذب، حصارکشی، استفاده در معادن، حفاظ ساختمان و … اشاره کرد.

توری مرغی نازک

یکی دیگر از توری‌های شش ضلعی سبک، توری مرغی است که این موضوع باعث می‌شود نامگذاری توری شش ضلعی کار را برای مشتریان سخت‌تر از همیشه کند. تفاوت توری مرغی با دیگر توری‌های شش ضلعی در مفتول‌های بسیار نازکی است که در ساخت آن به کار می‌رود. این مفتول‌های نازک به این دلیل توری مرغی نامیده می‌شوند که معمولا برای حفاظت و نگهداری مرغ‌ها و سایر طیور از آن‌ها استفاده می‌شود. مرزبندی باغچه دیگر کاربرد این توری فلزی ریز بافت نازک است. این توری قیمت بسیار مناسبی دارد و برای همین بسیاری از مشتریان استفاده از این نوع توری را حتی در کاربردهایی که به طور خاص برای آن بوجود نیامده، ترجیح می‌دهند، مثلا برای تقویت بتون یا تهیه کامپوزیت.

توری سرندی ریز

این نوع از توری فلزی نازک که به نام توری سرندی شناخته می‌شود از بافته شدن مفتول‌های موج‌دار به یکدیگر ساخته می‌شوند. نوع بافته شدن این نوع از توری به شکلی است که اشکال لوزی، مربع یا مستطیل به وجود بیاید. توری سرندی همانطور که از اسمش برمی‌آید در انواعی از صنایع که نیاز به غربال کردن شن و ماسه است کاربرد دارد. در برخی موارد اما از توری فلزی چشمه ریز سرندی برای ساختن قفس نیز می‌توان استفاده کرد.

توری پلیسه ریز

توری پلیسه یکی از محصولات نوینی که در واقع از جدیدترین انواع درب‌ها و پنجره‌های توری است. این نوع از توری در واقع برای ساخت درها و پنجره‌های توری ساختمان‌ها به کار می‌رود تا در فصل‌های گرم در مقابل ورود حشرات موذی جلوگیری کند و در عین حال توانایی عبور هوا را به ساختمان‌ها بدهد. این نوع از توری چشمه‌های خیلی ریزی دارد تا حشراتی مثل پشه نتوانند از آن عبور کنند.

توری لوزی

یک نوع توری دیگر که اسم‌گذاری آن باعث سردرگمی خریداران می‌شود توری لوزی فلزی ریز است. این نوع توری که به توری فولادی اکسپندد متال هم معروف است، پس از این که مفتول‌های سازنده آن تحت فرآیندهای کشش قرار گرفت، به صورت مورب بافته می‌شوند تا اشکال لوزی به وجود آورند. این توری دو نوع استاندارد دارد، یک نوع آن همان توری سرندی است که در قسمت بالاتر درباره آن توضیح دادیم. نوع دیگر این توری، توری مسطح است که مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد. مانند سایر توری‌‌ها این توری فلزی ریز بافت در پروژه‌های عمرانی و ساختمان‌سازی کاربرد فراوان دارد.

توری فلزی فنس ریز

این اسم اشاره به توری فنس دارد و در حقیقت نامی دیگر در بازار برای توری حصاری است. فنس سبک و ریز بافت در واقع نوعی از این محصول است که با سیم مفتول نازک و چشمه‌های کوچک ساخته می‌شود. کاربرد آن نیز جلوگیری از حیوانات کوچک است و قدرت و استحکام فنس‌کسی مطرح نیست.

توری فلزی سبک برای قفس

توری فلزی برای قفس نیز مانند مورد بالا به یک نوع خاص از توری اشاره نمی‌کند و دربرگیرنده تعدادی از انواع توری فلزی است. به عنوان مثال توری جوشی مش، توری مرغی و حصاری و… با این حال با توجه به این که قفس برای چه منظوری ساخته می‌شود باید از نوع توری مناسب استفاده کرد. مثلا برای قفس طیور بهتر است از توری مرغی سبک یا توری فلزی گالوانیزه ریز بافت استفاده شود.

شناخت انواع توری ریز بافت می‌تواند به انتخاب بهترین گزینه مناسب پروژه و توری مقاوم با کاربرد مورد نظر ما بسیار کمک کند.

کاربرد توری فلزی نازک

همانطور که در مقدمه این مطلب با هم بررسی کردیم، توری ریز بافت یک اصطلاح کلی است که برای محصولات مختلفی مثل توری مرغی، توری مش جوش یا جوشی، توری حصاری، توری گابیون یا شش ضلعی یا سنگی، توری لوزی به کار برده می‌شود. کاربردهای این محصولات بسیار زیاد بوده و هر نوع از توری‌های آهنی فواید و کاربردهای منحصربه‌فرد خود را دارند. برای این‌که با کاربرد توری فلزی نازک به طور کلی و  کاربردهای هر یک از محصولاتی که زیر مجموعه این محصول به طور خاص قرار می‌گیرند، اشاره‌ای داشته باشیم، در ادامه مقاله هر نوع از این محصول توری را اندکی معرفی خواهیم کرد.

مشخصات فنی و کلی توری آهنی نازک و سبک

این محصولات به طور کلی از مفتول‌هایی که می‌توانند از نوع ساده یا آجدار باشند ساخته می‌شوند. در ساخت بسیاری از این توری‌ها از فرایند‌های گرم کردن و کش دادن استفاده می‌شود و شکل‌ چشمه‌هایی که این محصولات می‌توانند داشته باشند به کاربردی که مشتری به آن نیاز دارد برمی‌گردد. به همین سبب نمی‌توان مشخصات کلی‌ که دربرگیرنده همه‌ی انواع توری‌های فلزی باشند را نام برد. برای این که با مشخصات فنی توری‌های آهنی سبک آشنا شوید بهتر است به توضیحات مربوط به هر یک از انواع توری که در بالا آمده مراجعه کنید. توری آهنی نازک و ریز بافت دارای مشخصات فنی متفاوتی هستند، توری آهنی سبک و فلزی نازک یکی از محصولات پرکاربرد توری‌های موجود در بازار است.

راهنمای خرید انواع توری فلزی نازک

برای خرید توری فلزی نازک بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید، اطلاع از مشخصات هر یک از انواع مختلف توری به همراه مزایای آنها است. همچنین نیاز است پیش از خرید محصول برای خودتان روشن و واضح باشد که دقیقا به دنبال چه نوع کاربری از محصول توری هستید. آیا می‌خواهید در پروژه‌های عمرانی از توری فلزی استفاده کنید یا قصدتان حصارکشی و قفس ساختن است؟ پس از این که این دو مورد را رعایت کردید باید سراغ قیمت‌ها بروید و پس از این که از قیمت‌ها اطمینان حاصل کردید، توری‌ که برای رفع کاربرد مورد نظر شما ساخته شده است و همچنین در رنج قیمت شما قرار دارد را انتخاب کند.
توری فلزی نازک یکی از محصولاتی است که بسیاری از مشتریان پروژه‌های عمرانی و ساختمان‌سازی باید هنگام برنامه‌ریزی برای پروژه‌ خود قیمت آن را لحاظ کنند. همچنین این محصول در صنایع دیگری نیز کاربردهای فراوانی دارد. برای این که بتوان بهترین توری فلزی آهنی مورد نظر را تهیه کرد باید نسبت به کاربرد توری فلزی نازک اطلاعات کامل داشت. در این مقاله سعی کردیم انواع این محصول را به شما معرفی کنیم تا بتوانید انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

۴.۹/۵ - (۱۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *