قیمت توری مش

به علت نوسانات لحظه ای بازار ، جهت دریافت قیمت نهایی توری مش ، با دفتر فروش تماس حاصل فرمایید.
نوع توری مشقیمت (تومان) ابعاد برگ (سانتی متر) وزن تقریبی هر برگ
ساده 6 میل چشمه 10×1011200215×600 cm63-65 kg
ساده 6 میل چشمه 15×1511200215×600 cm43-45 kg
ساده 6 میل چشمه 20×2011200215×600 cm30-32 kg
آجدار 8 میل چشمه 10×1011200200×600 cm100-105 kg
آجدار 8 میل چشمه 15×1511200200×600 cm68-75 kg
آجدار 8 میل چشمه 20×2011200200×600 cm48-55 kg
آجدار 10 میل چشمه 10×1011000200×600 cm170-180 kg
آجدار 10 میل چشمه 15×1511000200×600 cm110-120 kg
آجدار 10 میل چشمه 20*2011000200×600 cm80-90 kg
مش ریز14000در ابعاد مختلفدر وزن مختلف

تاریخ:21 تیر1399

سفارش برای سایز های 25×25 و 30×30 پذیرفته می شود.

توليد توری مش


توری مش به دو صورت مش ريز و مش درشت از ميل گرد هاي ساده و آجدار توليد مي شود.


مش ريز:

براي توليد توری مش ریز ابتدا كلاف هاي 6.5 تحت كشش قرار مي گيرند و به قطر 2 ميليمتر تا 4 ميليمتر تبديل مي شوند. كلاف هاي 2 تا 4 ميليمتر توسط دستگاه هاي شاخه كن به ميلگرد هاي 1 تا3 متري تبديل مي شوند،سپس ميلگرد ها به صورت مربعي روي هم قرار ميگيرد و به صورت نقطه نقطه جوش مي خورند.

مش درشت بار :

به دو صورت ساده و اجدار مي باشد.

مش ساده:

مش ساده كه از كلاف هاي 6.5 توليد مي شود،ابتدا كلاف 6.5 تحت كشش قرار ميگيرد تا پوسته انها بريزد ،سپس توسط دستگاه شاخه كن به شاخه هاي 6 متري و 2 متري تبديل مي شود. شاخه هاي 6 متري و 2 متري به صورت طولي و عرضي (مربعي)روي هم قرار ميگرد و سپس نقطه نقطه جوش مي خورد.

مش آجدار:

كه از ميلگرد های به قطر 8 ميليمتر تا 14 ميليمتر توليد مي شود. ميلگرد هاي اجدار به طول 12 متر مي باشند، ابتدا توسط دستگاه هاي شاخه كن به طول 6 متر و 2 متر تبديل مي شوند، سپس به صورت مربعي روي هم قرار مي گيرند و به صورت نقطه نقطه جوش مي خورند.

ویدیو معرفی محصول توری مش

صنایع فولاد توفیقی با بیش از 22 سال تجربه در تولید و فروش انواع توری مش و توری های فلزی مرغوب با عنوان اولین تولید کننده توری مش در ایران آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی از تمام نقاط میباشد.وزن شبکه پیش جوش میلگردی ( توری مش )


مشخصات شبكه هاي پيش جوش توری مش :

1-ابعاد مش هاي ريز به صورت مربع (3*3) تا (20*20)
2-ابعاد مش هاي درشت به صورت مربع(10*10) تا( 30*30)
3-حداكثر ابعاد مش ريز به عرض 1 متر و طول 3 متر مي باشد.
4-حداكثر ابعاد مش درشت به عرض 2.20 و طول 6 متر مي باشد.


مزايای استفاده از توری مش ( شبكه های پيش جوش )


1- از لحاظ اقتصادي نسبت به روش هاي ديگر مقرون به صرفه مي باشد (به لحاظ صرفه جويي در مصالح،وزن و زمان)
2- شبكه هاي توری مش به دليل نقطه جوش بودن مقاومت بيشتري دارند.
3- استحكام و تعريف المان نيرو در مقياس با ديگر مصالح ساختماني.
4- ارزان بودن قیمت توری مش نیز میتواند از نظر اقتصادی به صرفه باشد.

موارد استفاده از توری مش ( شبكه های پيش جوش )

1- براي ساخت تونل ها،صنعت مترو و پل ها
2- كف سالن ها،كف استخر،اتوبان ها،فرودگاه ها
3- براي فونداسيون هاي بتوني نيلينگ ،انواع پي ها
4- ساخت سدهاي بتوني،كانال هاي اب رساني
5- انواع سقف هاي كامپوزيت(دال)
6- انواع ديوار ها و قطعات پيش ساخته كامپوزيت
فرایند کلی تولید توری های مش


١-توری مش از مفتول های سخت صنعتی ساده و آجدار تولید میشود.

٢-توری مش از میلگرد ٢میلیمتر تا ٥ میلیمتر در چشمه های ٣*٣ تا ٢٠*٢٠ به عنوان مش ریز شناخته میشود.

٣-میلگرد های ٦تا ١٢ میلیمتر در چشمه های ١٠*١٠ تا٣٠*٣٠ به صورت درشت بار می باشد.

4- برای مش درشت بار ابتدا میلگردها کشش میخورند تا پوسته ی آنها بریزد و سپس به صورت شاخه های 2 متری و 4 متری در می آیند.

5-میلگردها به صورت مربعی روی هم قرار می گیرند و در نهایت به صورت نقطه نقطه جوش می خورند.

ویژگی های مهم و عمده ی مصرف توری های مش در صنایع مختلف


1- در انواع پروژه های نیلینگ، در سقفهای عرشه فولادی و یا کامپوزیت، سقف و دیوار ساختمانها، متروها، تونل ها وپناهگاهها و... از توری های مش استفاده میشود.
2- کف سالنهای صنعتی، انبارها، سوله ها، فرودگاهها، اتوبانها، پمپ بنزین ها و...
3- در ساخت سیلوها، پلها، کانالها، سدها، استخرها و حصار کشی، از مش های ریز به صورت d پنل استفاده میشود.
4- سرعت عمل بالا، در استفاده از توری مش ، نسبت به عمل های کارگزاری مفتول از قبیل آرماتور بندی و جوش کاری، و صرفه جویی در مصرف میلگرد به دلیل مقاومت زیاد شبکه های جوشی از ویژگی‌های مهم این محصول به شمار میروند.

توری مش را بیشتر بشناسید!


توری مش شبکه ای از مفتول های آهن یا فولاد کم کربن و گالوانیزه یا ضدزنگ است که به صورت تار و پودی به هم بافته شده یا در نقاط اتصال جوش خورده اند که در صورت جوش خوردن، به آن توری مش جوشی گفته می شود. توری مش در اندازه ها و اشکال مختلف مربع یا مستطیلی تولید می شود و به شکل فولادی، پنلی و آجدار در بازار موجود است که نوع فولادی آن دارای آلیاژهای مختلفی است و در خرید آن باید توجه و دقت بیشتری نمود. علاوه بر آن، انواعی توری مش پلاستیکی و استنس استیل نیز در بازار وجود دارد.


توری مش با فرآیند جوش اتوماتیک ساخته می­شود. این فرآیند با ایجاد جوش نقطه­ای مقاومت توری مش را افزایش می­دهد و در مقایسه با روش­های یدی جوشکاری و آرماتوربندی سرعت بیشتری دارد و می­تواند باعث صرفه جویی در زمان، مصالح، هزینه و نیروی انسانی شود و محصولی یکنواخت و با کیفیت ارائه دهد.


انواع توری مش جوشی

انواع مختلفی از توری مش جوشی وجود دارد که طبق ساختار، کاربرد و ویژگی­هایشان طبقه بندی می­شوند.

بتونی

این نوع توری مش از قرار گیری یکنواخت مفتول ها ایجاد شده که در تقاطع ­ها جوش خورده­ اند و به منظور تقویت مقاومت بتون­ها در پروژه­ های ساخت و ساز استفاده می­شود.

گالوانیزه­ ی الکتریکی مربعی

این توری مش برای حصارکشی ساختمان­ها و سایر زیرساخت ها مورد استفاده قرار می­گیرد و به فرم های رول و پنل وجود دارد و استفاده­های صنعتی دارد.

گالوانیزه ی پوشش دار

این نوع توری مش معمولاً از مفتول فولادی ساده تشکیل شده است. در زمان تولید، بر روی آن پوششی از فلز روی قرار می­گیرد و برای ساخت قفس حیوانات، جعبه­ های سیم، کوره، ساخت پارتیشن و حصارهای محافظتی استفاده می­شود.

PVC روکش دار

توری مش PVC دارای روکش پلاستیکی و آهن گالوانیزه­ ی با کیفیت است. پوشش پلاستیکی روی آن دوام توری مش را زیاد می­کند. این نوع توری مش در رنگ­های مختلف موجود است و به دو صورت رول و پنل وجود دارد و در پارک ها، باغ ها و… کاربرد دارد.

فولاد ضد زنگ

به عنوان حصار و نرده های صنعتی کاربرد دارد و از فولاد ضد زنگ ساخته شده است و دارای قدرت و کیفیت بالاست. به مدت طولانی در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم است و به طور گسترده ­ای در بخش­های خدماتی، کشاورزی، معدن، حمل و نقل و… کاربرد دارد.

حصاری

به صورت رول و پنل موجود است و برای حصارکشی استفاده می­شود و به صورت گالوانیزه و غیر گالوانیزه وجود دارد.

میل نرده ی فولادی

این نوع توری مش مزایایی مانند قدرت بالا و نصب آسان دارد و برای ایجاد دیوارهای ایمنی و پوشش­های زهکشی مورد استفاده قرار می­گیرد.


نوع دیگر دسته بندی توری های مش


همچنین در تقسیم بندی دیگری توری مش را به انواع توری مرغی، توری پرسی، توری حصاری، توری گابیون و توری سرندی رولی دسته بندی می­کنند. نکته ­ی حائز اهمیت در مورد این دسته از توری مش­ها این است که مفتول­ها به هم بافته می­شوند و جوش داده نمی­شوند. از این توری­ها نیز به طور گسترده در صنعت و ساخت و ساز استفاده می­شود و در بسیاری از موارد دارای کاربردهای مشابه با انواع توری مش جوشی هستند.

ابعاد و اندازه ی معمول توری مش

توری مش به وسیله­ی ابعاد و چشمه­ها یا سوراخ­هایش تعریف و شناخته می­شود و شامل مش ریز با چشمه­های مربعی 3×3 تا 20×20 و مش درشت با چشمه­های 10×10 تا 30×30 است. مش درشت به صورت ساده و آجدار می­باشد.
قطر میل گردهای مش ریز از 2 تا 4 میلی­متر می­تواند باشد و به هر دو صورت سیاه و گالوانیزه تولید می­شود و قطر میل گردهای مش درشت بسته به نوع آن که ساده باشد یا آجدار از 6 تا 14 میلیمتر متغیر است.
طول مش ریز پس از کشش به 1 تا 3 متر می­رسد در حالی که طول مش درشت پس از کشش و ریختن پوست، بسته به نوع آن 2 تا 6 متر می­شود و سپس در نقاط اتصال جوش می­خورند.
در حال حاضر رایج­ترین و پرکاربرد ترین توری مش موجود در بازار 6 و 8 می­باشند و از میان توری مش­ های 8، چشمه­های 10×10، 15×15 و20×20 متداول تر هستند.

توری مش چه کاربردهایی دارد؟ مهم ترین کاربرد توری مش در ساخت و ساز و پروژه­های بزرگ عمرانی نظیر پروژه­های بتونی نیلینگ، پنل سه بعدی، ساختمان سازی، ساخت انواع پی­، سقف کامپوزیتی، دیوار و کف­پوش، بزرگراه­، اتوبان­، تونل­، مترو­، پل­سازی، انبار­، سوله­، باند فرودگاه، ساخت استخر، سدهای بتونی، کانال­های آب­رسانی، ریل­های راه­ آهن، حصار پارک­ها و … است. همچنین به طور وسیعی در بخش­های کشاورزی، صنایع شیمیایی و غذایی، صنایع خودروسازی، نفت، معدن، هوا فضا، رنگ کاری، حمل و نقل و باغبانی نیز مورد استفاده قرار می­گیرد.

استفاده از توری مش ساده به جای حصار

فرایند تولید توری مش جوشی


فرآیند ساخت توری مش جوشی شامل گالوانیزه­کردن و پردازش آن با پوشش پلیمر پلی وینیل کلراید یا PVC است.


معمولاً ماده­ ی اولیه ­ی توری مش را آهن یا مفتول فولاد گالوانیزه یا کم کربن یا ضدزنگ تشکیل می­دهد. سپس مواد اولیه­ ی مورد نظر برای اعمال تغییرات وارد فرآیند تولید توری مش می­شوند.

غلتک سرد

غلتک سرد یک فرآیند فلز کاری است که در آن فلز به هنگام عبور از دمای پایین، تغییر شکل می­دهد. این مرحله باعث افزایش قدرت و سختی فلز می­شود و ضایعاتی را به ساختار فلزات اضافه می­کند. این ضایعات از لغزش بیشتر توری مش جلوگیری می­کنند و می­توانند اندازه­ی دانه­ های فلز را کاهش دهند.

صاف کردن و برش

مفتول­های سرمادیده ­ی حاصل از مرحله­ ی قبل به وسیله­ ی ماشین­ آلات تخصصی شامل دستگاه­های پرس و کارتریج ابتدا صاف و سپس با تنظیم طول، در ابعاد و اندازه­ های مختلف برش داده می­شوند و برای تولید توری مش وارد مرحله­ ی بعدی می­شوند.

جوشکاری

توری مش جوشی به وسیله­ ی ماشین آلات اتوماتیک جوش داده می­شود به این صورت که مفتول­ها در شبکه­ های مربعی یا مستطیلی و در اکثر مواقع به صورت تار و پودی روی هم قرار می­گیرند و در تقاطع­ ها جوش داده می­شوند. تمامی تنظیمات و پارامتر­ها برای جوش­دادن و تولید توری مش مورد نظر قابل برنامه ریزی و تحت کنترل دقیق هستند. این دستگاه­ها فرآیند تولید توری مش را با دقت انجام می­دهند و در نهایت محصول یکپارچه و با کیفیتی را ارائه می­دهند.

خم کردن و برش

برای خم کردن و برش از دو دستگاه مجزا استفاده می­شود. از دستگاه برش، برای برش توری مش بافته شده به ابعاد مورد نظر استفاده می­شود و ماشین خمش برای خم کردن مش­های برش یافته و ایجاد شکل­های مورد نیاز مورد استفاده قرار می­گیرد و قادر به ایجاد برش با سرعت 2 تا 3 برش در ثانیه است و خم کردن ورق با هر زاویه­ای (تا 180 درجه) امکان پذیر است. بسته به الزامات طراحی، ورق­های مورد نیاز برای برش و خم شدن به این فاز وارد می­شوند، در غیر اینصورت، مش­ها به طور مستقیم وارد مرحله­ی بعد می­شوند.

پس از فرآیند خم کردن و برش، مرحله­ی نهایی در فرآیند تولید توری مش، پوشش گالوانیزه و یا پوشش PVC است.