قیمت مفتول قالب بندی و آرماتوربندی


قیمت مفتول قالب بندی / مفتول آرماتوربندی

به علت نوسانات لحظه ای قیمت در بازار ، لطفاً جهت دریافت قیمت مفتول قالب بندی و مفتول آرماتور بندی ، با دفتر فروش تماس حاصل فرمایید.
0215553358102155511559 دکتر قربانی 09125335294
نوع مفتولقیمت (تومان)ضخامت مفتولنوع مفتولوزن
مفتول آرماتور بندی 1.5 نرم(تسمه)54001.5 mmمفتول سیاه k 20
مفتول قالب بندی 2.5 نرم(تسمه)54002.5 mmمفتول سیاه k 40
مفتول 3 میل نرم(تسمه)53003 mmمفتول سیاه k 50
مفتول 4 میل نرم(تسمه)53004 mmمفتول سیاه k 50
مفتول آرماتور بندی فابریک 1.5 بسیار نرم56001.5 mmمفتول سیاه k 20
مفتول قالب بندی فابریک 2.5 بسیار نرم56002.5 mmمفتول سیاه k 40
مفتول سیاه فابریک 3 بسیار نرم55003 mmمفتول سیاه k 50
مفتول سیاه فابریک 4 بسیار نرم55004 mmمفتول سیاه k 50

تخلیه: کف بنگاه تهران

تاریخ:28 مرداد 1398

انواع مفتول های قالب بندی ، آرماتور بندی و موارد اصلی استفاده آنها


میل گردهای فولادی باید قبل از بتن ریزی، بر اساس طرح و محاسبه، به یکدیگر بسته و یک پارچه شوند تا از جا به جاشدن آن‌ها طی عملیات بتن ریزی تا خودگیری بتن جلوگیری شود. برای بستن دو میلگرد به یکدیگر بیشتر از مفتول آرماتور بندی و قالب بندی نرم فلزی با قطر ۱٫۵ میلیمتر استفاده می‌کنند که اصطلاحا” به این عمل “گره زدن” می‌گویند.انواع گره‌های متداول مفتول های آرماتور بندی برای بستن دو میلگرد به یکدیگر:

۱- گره ساده(لغزان): گره ساده،متداولترین گره برای اتصال میلگردهای اصلی و فرعی(مونتاژ) در شبکه‌های افقی مانند سقف و فونداسیون با امکان اجرای سریع است.
۲- گره صلیبی:در مواقعی که به علت استفاده از میلگردهای قطور،تعداد نقاط اتصال کم باشند،برای استحکام بیشتر اتصال میلگردها به یکدیگر،از این گره استفاده می‌شود.
۳- گره پشت گردنی: در ستون‌ها و تیرها،برای اتصال محکم میلگردها به خاموت‌ها در گوشه‌ها،اغلب از این نوع گره استفاده می‌کنند.
۴- گره اصطکاکی: در اتصال میلگردها در شبکه‌ها و صفحات قائم(شبکه دیوارهای بتن)،برای جلوگیری از لغزش میلگردهای افقی،از این نوع گره استفاده می‌شود.
بهترین قیمت مفتول را از ما بخواهید. (صنایع فولاد توفیقی)


مفتول ها و استفاده آن در صنایع مختلف

 

مفتول یک فولاد نورد گرم صاف و صیقلی است که طول عمر و مقاومت بالایی دارد و معمولاً مقطع آن گرد یا مستطیل است. مفتول ها به صورت کویل یا کلاف، پیچیده و جا به جا می شوند؛ به این صورت که یک دسته مفتول کویل شده به وسیله ی دو تا چهار تسمه ی فولادی به صورت عرضی بسته و به شکل کلاف حمل و نگهداری می شود. قبل از اتصال این تسمه ی فولادی، مفتول باید به اندازه ی کافی فشرده شود. مفتول­ انواع و اندازه­ های متفاوتی دارد که از هر کدام به منظور خاصی استفاده می­شود.
چگونگی تولید انواع مفتول

مفتول به دو شکل سیاه و گالوانیزه یا سفید تولید می­شود.

مفتول سیاه چیست؟

مفتول سیاه، نوعی مفتول آنیل شده و به اصطلاح پخته شده است که خصوصیات شیمیایی خود را حفظ کرده و ماده­ی اولیه­ی مفتول گالوانیزه را تشکیل می­دهد و درنتیجه در تولید توری مش، توری مرغی، توری حصاری، گابیون، توری پرسی، سیم خاردار، زنجیر صنعتی، میخ و غیره کاربرد دارد. به علت رنگ سیاهی که دارد به این نام شناخته می­شود. نرم و انعطاف­پذیر است و مقاومت بالایی در برابر شرایط نا مساعد آب و هوایی دارد از این رو در ساختمان­سازی و صنعت نیز کاربرد گسترده­ای دارد.

نمونه هایی از مفتول سیاه
مفتول سیاه قابلیت شکل پذیری و فرم گیری دارد و به همین دلیل کار با آن آسان است و در سطح وسیعی مورد استفاده قرار می­گیرد. دارای قطر، وزن و اندازه­های متفاوت است که هر کدام کاربرد خاصی دارند و از آن­ها در آرماتور بندی، قالب بندی، عایق بندی، کشاورزی، مجسمه سازی، نجاری، وسایل تزیینی، ساخت سبد زباله، و غیره جهت گره زدن و بسته بندی (عدل بندی) استفاده می­شود.
مفتول سیاه در سایزهای 1.5، 2.5، 3 و 4 میلی متری موجود است که به ترتیب در آرماتور بندی، قالب بندی، کشاورزی و نجاری بیشترین کاربرد را دارند.مفتول گالوانیزه چیست؟

مفتول گالوانیزه همان مفتول سیاه است که با فلز روی پوشیده شده است. به این روش، گالوانیزه شدن گفته می­شود که به دو صورت گرم و سرد انجام می­شود. طی فرآیند گالوانیزه شدن گرم، فولاد فاقد چربی و اکسیژن را درون روی مذاب قرار می­دهند و بر اثر واکنش فولاد و روی ، روکشی آلیاژی از جنس روی ، فولاد را می­پوشاند و آن را در برابر خوردگی، زنگ زدگی و شرایط نا مساعد محیطی محافظت می­کند. به این نوع مفتول، مفتول گرم گفته می­شود.

در روش گالوانیزه شدن سرد، از روی مذاب استفاده نمی­شود بلکه فلز روی به وسیله­ی جریان الکتریکی و با روش الکترولیز و به وسیله­ی جریان الکتریکی سطح فولاد را می­پوشاند. در این روش ضخامت فلز روی کمتر از روش گرم است و در نتیجه مفتول سرد، مقاومت کمتری نسبت به مفتول گرم دارد.

مفتول گالوانیزه به علت نقطه ­ی ذوب بالای فلز روی دماهای بسیار بالا (بیشتر از 600 درجه­ی سانتیگراد) را می­تواند تحمل کند.

نمونه هایی از مفتول گالوانیزه

مفتول گالوانیزه اندازه­های متفاوتی در محدوده ­ی 0.5 تا 2.8 میلیمتر دارد و در ساختمان سازی، آرماتوربندی، کشاورزی، مرغداری، وسایل تزیینی، فنس کشی، اسکوپ بندی، رابیتس بندی، گلخانه و… استفاده می­شود.
به علت ضخامت بیشتر فلز روی (zn)، گالوانیزه ­ی گرم در مقایسه با گالوانیزه­ ی سرد دارای قیمت بالاتری است.


مفتول های قالب بندی و آرماتور بندی


نوعی مفتول سیاه آنیل شده یا یا به اصطلاح پخته شده است که از حرارت دیدن وایرود به دست می­آید و پس از کشش در دمای 900 درجه­ی سانتیگراد و در شرایط خلاء در کوره­ی آنیل حرارت می­بیند. این مفتول نرم و انعطاف پذیر است و قدرت پیچش خوبی دارد که از شکستن آن جلوگیری می­کند. در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم است.

از این مفتول­ها برای بستن دو میلگرد قبل عملیات بتن ریزی ساختمان استفاده می­شود تا از جا به جایی میلگردهایی که با آرایش خاص به صورت افقی و عمودی کنار هم قرار گرفته­اند به هنگام بتن ریزی جلوگیری به عمل آید. به عملیات بستن میلگردها، گره زدن یا آرماتور بندی گفته می­شود که به وسیله­ی انبر انجام می­شود. معمولاً از مفتول سیاه 5/1 تا 4 میلیمتر برای گره زدن یا آرماتوربندی استفاده می­شود. هر ضخامت درون این محدوده کاربرد خاصی دارد.

معمولاً از 4 نوع گره­ی ساده (لغزان)، گره صلیبی، گره پشت گردنی و گره اصطکاکی برای آرماتور بندی استفاده می­شود که هر کدام به منظور خاصی مورد استفاده قرار می­گیرند. این گره­ها به دو روش ضربدری و کراواتی بسته می­شوند.


مفتول قالب بندی یا آرماتوربندی به دو صورت تسمه و فابریک در بازار موجود است. نوع فابریک آن نسبت به تسمه نرم-تر و انعطاف پذیرتر است و استحکام و قیمت بالاتری دارد.چه عواملی بر قیمت مفتول اثر می­گذارند؟


مفتول به صورت کلاف کیلویی خرید و فروش می­شود و قیمت آن تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد.
قیمت مفتول بسته به اینکه سیاه باشد یا گالوانیزه، گرم باشد یا سرد، متفاوت است. همچنین تسمه یا فابریک بودن مفتول بر قیمت آن اثر می­گذارد.
قابلیت پیچاندن ودرجه­ی نرمی، معیاری است که نشانگر کیفیت مفتول است و می­تواند قیمت آن را تعیین کند.
به علت اینکه مفتول از وایرود ساخته می­شود قیمت وایرود نقش تعیین کننده ای در بالا و پایین رفتن قیمت مفتول دارد و مهم ترین عامل نوسان قیمت به حساب می­­آید. همچنین قیمت مفتول، به کشور و شرکت سازنده­ی وایرود بستگی دارد.
در مفتول­های دارای عایق پلیمری، قیمت پلیمر و مواد اولیه­ی تشکیل دهنده­ی آن نیز بر قیمت تأثیر می­گذارند. همچنین هر گونه نوسان قیمت انرژی، حمل و نقل، نیروی انسانی و… می­تواند باعث تغییر قیمت مفتول شود.


فرایند ساخت مفتول


ابتدا شمشال یا بیلت طی عملیاتی نظیر چکش کاری و سوهان کاری صیقل می­یابد و پس از طی مراحلی از جمله نورد سرد، طول آن افزایش و قطر آن کاهش می­یابد و به وایرود تبدیل می­شود. وایرودها که مفتول­های سخت صنعتی به حساب می­آیند، مواد اولیه­ی تولید مفتول را تشکیل می­دهند. این مفتول­ها بسیار شکننده هستند و قدرت پیچش و گره خوردن ندارند بنابراین وارد کوره­های آنیل می­شوند و مدتی در شرایط خلاء وتحت دمای بالاتر از دمای تبلور و کریستاله شدن فلز (900 درجه سانتیگراد) قرار می­گیرند تا نرم، انعطاف پذیر، قابل پیچاندن و شکل گرفتن شوند. سپس از کوره خارج شده تا به آرامی خنک شوند و به دمای اتاق برسند.

مفتول به دست آمده، طی مراحلی مستحکم می­شود و ناخالصی­های آن به وسیله­ی سمباده و پولیش پاک می­شوند و مفتول صیقل می­ یابد.
به فرآیندی که طی آن فولاد یا هر فلز دیگری از بین دو غلتک عبور کرده و در اثر اصطکاک ایجاد شده بین فلز و غلتک، ضخامت فلز کاهش و طول آن افزایش می­یابد، نورد گرم گفته می­شود. میزان ضخامت فلز(در اینجا، مفتول) ایجاد شده، به اصطکاک میان فلز و غلتک بستگی دارد.
فرآیند نورد سرد همانند نورد گرم است با این تفاوت که در انتهای پروسه، دمای فلز (مفتول) باید به دمای اتاق برسد.
مفتول­های نورد سرد کیفیت بالاتری در مقایسه با نورد گرم دارند، سخت­تر هستند و کاربرد آن­ها در صنعت بیشتر است و صنعت نورد را به یکی از پر رونق ترین روش­های تولید فرآورده­های فلزی مانند مفتول تبدیل کرده است.

صنایع فولاد توفیقی


foulad tofighi phone numbers