مفتول قالب بندی ، مفتول آرماتوربندی

به علت نوسانات لحظه ای قیمت در بازار ، لطفاً جهت دریافت قیمت مفتول قالب بندی و مفتول آرماتور بندی ، با دفتر فروش تماس حاصل فرمایید.
نوع مفتولقیمت (تومان)ضخامت مفتولنوع مفتولوزن
مفتول 1.5سفت (خام)138001.5 mmجهت تولید پرسی و مش ریز k 50
مفتول 2.5 سفت (خام)138002.5 mmجهت تولید پرسی و مش ریز k 100
مفتول 3 سفت(خام)138003 mmجهت تولید پرسی و مش ریز k 150
مفتول 4 سفت(خام)138004 mmجهت تولید پرسی و مش ریز k 150
مفتول آرماتور بندی فابریک 1.5 بسیار نرم142001.5 mmمفتول سیاه k 20
مفتول قالب بندی فابریک 2.5 بسیار نرم142002.5 mmمفتول سیاه k 40
مفتول سیاه فابریک 3 بسیار نرم142003 mmمفتول سیاه k 50
مفتول سیاه فابریک 4 بسیار نرم142004 mmمفتول سیاه k 50

تخلیه: کف بنگاه تهران

تاریخ 4 آذر1399

انواع مفتول های قالب بندی ، آرماتور بندی و موارد اصلی استفاده از آنها


میل گردهای فولادی باید قبل از بتن ریزی، بر اساس طرح و محاسبه، به یکدیگر بسته و یک پارچه شوند تا از جا به جاشدن آن‌ها طی عملیات بتن ریزی تا خودگیری بتن جلوگیری شود. برای بستن دو میلگرد به یکدیگر بیشتر از مفتول آرماتور بندی و قالب بندی نرم فلزی با قطر ۱٫۵ میلیمتر استفاده می‌کنند که اصطلاحا” به این عمل “گره زدن” می‌گویند.انواع گره‌های متداول مفتول های آرماتور بندی برای بستن دو میلگرد به یکدیگر:

۱- گره ساده(لغزان): گره ساده،متداولترین گره برای اتصال میلگردهای اصلی و فرعی(مونتاژ) در شبکه‌های افقی مانند سقف و فونداسیون با امکان اجرای سریع است.
۲- گره صلیبی:در مواقعی که به علت استفاده از میلگردهای قطور،تعداد نقاط اتصال کم باشند،برای استحکام بیشتر اتصال میلگردها به یکدیگر،از این گره استفاده می‌شود.
۳- گره پشت گردنی: در ستون‌ها و تیرها،برای اتصال محکم میلگردها به خاموت‌ها در گوشه‌ها،اغلب از این نوع گره استفاده می‌کنند.
۴- گره اصطکاکی: در اتصال میلگردها در شبکه‌ها و صفحات قائم(شبکه دیوارهای بتن)،برای جلوگیری از لغزش میلگردهای افقی،از این نوع گره استفاده می‌شود.
بهترین قیمت مفتول را از ما بخواهید. (صنایع فولاد توفیقی)


مفتول ها و استفاده از آنها در صنایع مختلف

 

مفتول یک فولاد نورد گرم صاف و صیقلی است که طول عمر و مقاومت بالایی دارد و معمولاً مقطع آن گرد یا مستطیل است. مفتول ها به صورت کویل یا کلاف، پیچیده و جا به جا می شوند؛ به این صورت که یک دسته مفتول کویل شده به وسیله ی دو تا چهار تسمه ی فولادی به صورت عرضی بسته و به شکل کلاف حمل و نگهداری می شود. قبل از اتصال این تسمه ی فولادی، مفتول باید به اندازه ی کافی فشرده شود. مفتول­ انواع و اندازه­ های متفاوتی دارد که از هر کدام به منظور خاصی استفاده می­شود.
چگونگی تولید انواع مفتول

مفتول به دو شکل سیاه و گالوانیزه یا سفید تولید می­شود.

مفتول سیاه چیست؟

مفتول سیاه، نوعی مفتول آنیل شده و به اصطلاح پخته شده است که خصوصیات شیمیایی خود را حفظ کرده و ماده­ی اولیه­ی مفتول گالوانیزه را تشکیل می­دهد و درنتیجه در تولید توری مش، توری مرغی، توری حصاری، گابیون، توری پرسی، سیم خاردار، زنجیر صنعتی، میخ و غیره کاربرد دارد. به علت رنگ سیاهی که دارد به این نام شناخته می­شود. نرم و انعطاف­پذیر است و مقاومت بالایی در برابر شرایط نا مساعد آب و هوایی دارد از این رو در ساختمان­سازی و صنعت نیز کاربرد گسترده­ای دارد.

نمونه هایی از مفتول سیاه
مفتول سیاه قابلیت شکل پذیری و فرم گیری دارد و به همین دلیل کار با آن آسان است و در سطح وسیعی مورد استفاده قرار می­گیرد. دارای قطر، وزن و اندازه­های متفاوت است که هر کدام کاربرد خاصی دارند و از آن­ها در آرماتور بندی، قالب بندی، عایق بندی، کشاورزی، مجسمه سازی، نجاری، وسایل تزیینی، ساخت سبد زباله، و غیره جهت گره زدن و بسته بندی (عدل بندی) استفاده می­شود.

مفتول سیاه در سایزهای 1.5، 2.5، 3 و 4 میلی متری موجود است که به ترتیب در آرماتور بندی، قالب بندی، کشاورزی و نجاری بیشترین کاربرد را دارند.مفتول گالوانیزه چیست؟

مفتول گالوانیزه همان مفتول سیاه است که با فلز روی پوشیده شده است. به این روش، گالوانیزه شدن گفته می­شود که به دو صورت گرم و سرد انجام می­شود. طی فرآیند گالوانیزه شدن گرم، فولاد فاقد چربی و اکسیژن را درون روی مذاب قرار می­دهند و بر اثر واکنش فولاد و روی ، روکشی آلیاژی از جنس روی ، فولاد را می­پوشاند و آن را در برابر خوردگی، زنگ زدگی و شرایط نا مساعد محیطی محافظت می­کند. به این نوع مفتول، مفتول گرم گفته می­شود.

در روش گالوانیزه شدن سرد، از روی مذاب استفاده نمی­شود بلکه فلز روی به وسیله­ی جریان الکتریکی و با روش الکترولیز و به وسیله­ی جریان الکتریکی سطح فولاد را می­پوشاند. در این روش ضخامت فلز روی کمتر از روش گرم است و در نتیجه مفتول سرد، مقاومت کمتری نسبت به مفتول گرم دارد.

مفتول گالوانیزه به علت نقطه ­ی ذوب بالای فلز روی دماهای بسیار بالا (بیشتر از 600 درجه­ی سانتیگراد) را می­تواند تحمل کند.

نمونه هایی از مفتول گالوانیزه

مفتول گالوانیزه اندازه­های متفاوتی در محدوده ­ی 0.5 تا 2.8 میلیمتر دارد و در ساختمان سازی، آرماتوربندی، کشاورزی، مرغداری، وسایل تزیینی، فنس کشی، اسکوپ بندی، رابیتس بندی، گلخانه و… استفاده می­شود.
به علت ضخامت بیشتر فلز روی (zn)، گالوانیزه ­ی گرم در مقایسه با گالوانیزه­ ی سرد دارای قیمت بالاتری است.


مفتول های قالب بندی و آرماتور بندی


نوعی مفتول سیاه آنیل شده یا یا به اصطلاح پخته شده است که از حرارت دیدن وایرود به دست می­آید و پس از کشش در دمای 900 درجه­ی سانتیگراد و در شرایط خلاء در کوره­ی آنیل حرارت می­بیند. این مفتول نرم و انعطاف پذیر است و قدرت پیچش خوبی دارد که از شکستن آن جلوگیری می­کند. در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم است.

از این مفتول­ها برای بستن دو میلگرد قبل عملیات بتن ریزی ساختمان استفاده می­شود تا از جا به جایی میلگردهایی که با آرایش خاص به صورت افقی و عمودی کنار هم قرار گرفته­اند به هنگام بتن ریزی جلوگیری به عمل آید. به عملیات بستن میلگردها، گره زدن یا آرماتور بندی گفته می­شود که به وسیله­ی انبر انجام می­شود. معمولاً از مفتول سیاه 5/1 تا 4 میلیمتر برای گره زدن یا آرماتوربندی استفاده می­شود. هر ضخامت درون این محدوده کاربرد خاصی دارد.

معمولاً از 4 نوع گره­ی ساده (لغزان)، گره صلیبی، گره پشت گردنی و گره اصطکاکی برای آرماتور بندی استفاده می­شود که هر کدام به منظور خاصی مورد استفاده قرار می­گیرند. این گره­ها به دو روش ضربدری و کراواتی بسته می­شوند.


مفتول قالب بندی یا آرماتوربندی به دو صورت تسمه و فابریک در بازار موجود است. نوع فابریک آن نسبت به تسمه نرم-تر و انعطاف پذیرتر است و استحکام و قیمت بالاتری دارد.