قیمت میلگرد صادراتی

میلگرد یک محصول بسیار مهم و کاربردی در بین آهن‌آلات است که در اکثر پروژه‌های عمرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این بین میلگرد صادراتی نسبت به سایر موارد کیفیت بیشتری دارد که به همین جهت حجم خرید بالایی خواهد داشت. در حال حاضر قیمت میلگرد صادراتی به بهترین شکل ممکن تعیین شده است که امکان خرید عالی را برای شما فراهم می‌کند. همچنین آمارها نشان می‌دهد که صادرات میلگرد از ایران نیز با رشد قابل توجهی روبرو بوده است. برای اینکه اطلاعات کامل‌تری در این زمینه به دست آورید، حتما این مطلب مهم را تا انتها بخوانید.

برای ارتباط با کارشناسان فروش فنس صادراتی بر روی دکمه‌های تماس زیر کلیک کنید:

 قیمت میلگرد صادراتی

ایران کشوری است که معادن غنی سنگ آهن را در اختیار دارد. به همین علت مواد اولیه لازم برای ساخت انواع آهن‌آلات از جمله کلاف در داخل ایران وجود دارد. همچنین صنعت فولاد ایران نیز بسیار قدرتمند بوده و عملکرد قابل قبولی از خود نشان می‌دهد. مجموع این عوامل دست به دست هم داده‌اند تا صادرات میلگرد فولادی ایران در سال‌های اخیر با افزایش زیادی روبرو شود. این محصول جزو آن دسته از مصالحی است که در اکثر پروژه‌های عمرانی استفاده می‌شود.

نام محصولسایزآنالیزبارگیریقیمت(دلار)
میلگرد آجدار 8 صادراتی8A3کارخانه535
میلگرد آجدار 8 صادراتی8A3مرز535
میلگرد آجدار 10 صادراتی10A3کارخانه535
میلگرد آجدار 10 صادراتی10A3مرز535
میلگرد آجدار 12 صادراتی12A3کارخانه535
میلگرد آجدار 12 صادراتی12A3مرز535
میلگرد آجدار 14 صادراتی14A3کارخانه535
میلگرد آجدار 14 صادراتی14A3مرز535
میلگرد آجدار 16 صادراتی16A3کارخانه535
میلگرد آجدار 16 صادراتی16A3مرز535
میلگرد آجدار 18 صادراتی18A3کارخانه535
میلگرد آجدار 18 صادراتی18A3مرز535
میلگرد آجدار 20 صادراتی20A3کارخانه535
میلگرد آجدار 20 صادراتی20A3مرز535
میلگرد آجدار 22 صادراتی22A3کارخانه535
میلگرد آجدار 22 صادراتی22A3مرز535
میلگرد آجدار 25 صادراتی25A3کارخانه535
میلگرد آجدار 25 صادراتی25A3مرز535
میلگرد آجدار 28 صادراتی28A3کارخانه535
میلگرد آجدار 28 صادراتی28A3مرز535
میلگرد آجدار 30 صادراتی30A3کارخانه535
میلگرد آجدار 30 صادراتی30A3مرز535
میلگرد آجدار 32 صادراتی32A3کارخانه535
میلگرد آجدار 32 صادراتی32مرز535
تاریخ: به‌روزرسانی‌شده است.

آنچه که در این بین بیش از هر عامل دیگری اهمیت دارد قیمت میلگرد صادراتی خواهد بود. به‌طور قطع هر چقدر که شرایط قیمتی این محصول مناسب‌تر باشد، به همان اندازه نیز مشتریان قدرت خرید بیشتری خواهند داشت. خوشبختانه صادرات میلگرد در سال‌های اخیر توانسته ارزآوری زیادی را برای کشور ایجاد کند. در نتیجه عوامل سیاسی در صادرات میلگرد دخیل شده‌اند تا میزان صادرات ایران را افزایش دهند.

به غیر از موارد گفته شده، تولیدکنندگان کلاف صادراتی محصول خود را از روش‌های مختلفی به مقصد می‌رسانند. در نتیجه می‌توان گفت که نحوه حمل کالا مانند راه‌های زمینی، دریایی و هوایی بر قیمت این محصول تاثیر خواهند داشت. در این بین باید به تاثیر کیفیت میلگرد صادراتی بر روی قیمت آن نیز اشاره کرد. در واقع همه این عوامل در کنار هم منجر به شکل‌گیری قیمت میلگرد صادراتی می‌شود.

عوامل موثر بر قیمت میلگرد

همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم، هر ساله حجم عظیمی از میلگرد به عنوان محصول صادراتی به کشورهای مختلف فرستاده می‌شود. در چنین شرایطی عوامل متعددی بر روی قیمت کلاف صادراتی اثر می‌گذارند که باید آ‌ن‌ها را زیر نظر داشته باشید. یکی از مهم‌ترین عواملی که در تعیین قیمت انواع میلگرد همچون میلگرد 10 نقش دارد، مشخصات فنی کلاف است. به‌طور مثال مواردی همچون سایز، وزن و گرید در این میان مهم هستند.

همچنین نوسانات قیمت دلار تاثیرگذاری ویژه‌ای بر کلاف آجدار صادراتی دارند و قیمت آن را با تغییر روبرو می‌کنند. ناگفته نماند که سیاست‌های دولتی نیز در این میان بسیار موثر خواهد بود. در این بین تصمیم‌های سیاسی و اقتصادی کشورهای واردکننده نیز بر روند صادرات انواع میلگرد اثر می‌گذارد. همچنین مواردی همچون تعرفه گمرکی کشورهای مبدا و مقصد نیز نقش تعیین‌کننده‌ای در تعیین قیمت خواهند داشت.

ارزیابی قیمت میلگرد صادراتی در بازار امروز

کارخانه‌ تولید کلاف همواره سعی می‌کنند که این محصول را به شکل اصولی و حرفه‌ای قیمت‌گذاری کنند. حقیقت این است که قیمت میلگرد صادراتی باید به گونه‌ای تعیین شود که امکان رقابت با محصولات سایر کشورها را داشته باشد. بازار امروز آهن‌آلات در ایران نشان‌دهنده آن است که قیمت برای مشتریان خارجی جذابیت زیادی دارد. منابع فراوان سنگ آهن در ایران به همراه هزینه‌های پایین تولید می‌شود. در نتیجه قیمت تمام شده در ایران بسیار مناسب باشد.

از همین رو بازار امروز انگیزه زیادی را برای کشورهای مختلف به وجود آورده است تا نیاز خود را از طریق ایران تامین کنند. شما با بررسی قیمت امروز و مقایسه آن با روزهای گذشته متوجه روند کاهش یا افزایش قیمت خواهید شد. در نتیجه سعی کنید که با بررسی دقیق المان‌های مختلف بهترین محصول را خریداری کنید. ذکر این نکته ضروری است که شرکت‌های تولیدکننده کلاف متنوع هستند. به همین علت هر کدام از آن‌ها شرایط خاصی را از نظر قیمتی مشخص کرده‌اند که باید آن‌ها را به شکل جداگانه‌ای مورد بررسی قرار دهید.

انواع میلگردهای صادراتی

تفاوت میلگرد صادراتی با میلگرد معمولی در کیفیت آن نهفته است. آلیاژ به‌کار رفته در محصول صادراتی از بهترین فلزات تشکیل شده است. همچنین فرایند ساخت نیز با توجه به تکنولوژی روز دنیا پیش می‌رود. خوشبختانه مصالح ایران در تنوع بالایی تولید می‌شود تا نیاز مشتریان را به خوبی پاسخ دهد. بر همین اساس در ادامه انواع این محصول را بررسی خواهیم کرد.

میلگرد صادراتی کلاف

میلگرد صادراتی کلاف یک نوع بسیار مهم است که در سایزهای مختلفی تولید می‌شود. سایز این محصول از ۵.۵ آغاز شده و تا ۱۶ میلی‌متر ادامه دارد. همانطور که از نام این محصول مشخص است، عرضه آن به شکل کلافی صورت می‌‌پذیرد. میزان انعطاف‌پذیری این محصول زیاد است که در نتیجه به شکل کلافی ساخته خواهد شد. قیمت صادراتی کلاف با توجه به مشخصات فنی آن مشخص می‌شود. در نتیجه هر چقدر ضخیم‌تر و طویل‌تر باشد، به همان اندازه نیز با افزایش قیمت روبرو می‌شود که باید این عامل مهم را در نظر بگیرید.

میلگرد‌ کلاف در اندازه‌های کمتر از ۸ میلی‌متر با نام مفتول شناخته می‌شوند. معمولا در ساخت این نوع از مصالح فلزی از مقدار مشخصی کربن استفاده می‌شود. برای این نوع از میلگرد نیز گریدبندی مشخصی شده است. به همین علت شما می‌توانید کیفیت را از روی گرید آن به خوبی متوجه شوید. این مقطع فلزی برای ساخت محصولاتی همچون سیم بکسل، میخ و گابیون مورد استفاده قرار می‌گیرند که نشان‌دهنده محبوبیت بالای آن‌ها است.

میلگرد صادراتی آجدار

میلگرد صادراتی آجدار نوع دیگری از این محصول است که بر روی آن برجستگی‌های زیادی وجود دارد. همین برجستگی‌ها با نام آج شناخته می‌شوند که علت نامگذاری این محصول هستند. قیمت میلگرد صادراتی آجدار نسبت به نمونه ساده بیشتر است. این محصول کاربردهای زیادی در ساختمان‌سازی دارد و در پروژه‌های متعددی از آن استفاده می‌شود. میزان مقاومت کششی بتن پایین است که باید با کمک نوع آجدار این توان کششی را تقویت کرد.

در حال حاضر نوع آجدار صادراتی در مکان‌های مختلفی از جمله‌ پل‌ها، ساختمان‌ها و بزرگراه‌ها به کار می‌رود. با توجه به اینکه بسیاری از کشورها در حال پیشبرد برنامه‌های عمرانی خود هستند، به خرید میلگرد آجدار صادراتی از ایران نیازمندند. نکته جالب توجه این است که سایزبندی در این محصول بر اساس نیازهای مختلف انجام شده است. امروزه میلگرد آجدار سایز 14 یکی از محصولات پرفروش است که به ترکیه عرضه می‌شود.

مزایای صادرات میلگرد

کارشناسان صادرات میلگرد و آهن معتقدند که افزایش حجم صادرات در این بخش مزایای زیادی دارد که به هیچ وجه نباید از آن‌ها غافل ماند. مهم‌ترین مزیت صادرات به عراق و سایر کشورها، ورود ارز به کشور و افزایش ارزش پول ملی است. همچنین فروش مصالج به مشتریان خارجی سبب رونق هر چه بیشتر صنعت فولاد در داخل کشور می‌شود.

در نتیجه میزان اشتغال‌زایی در صنعت فولاد افزایش یافته و افراد بیشتری در آن مشغول به کار می‌شوند. آنچه که در این بین بیش از هر عاملی اهمیت دارد، برندسازی محصولات ایرانی در سطح جهانی است. برند میلگرد صادراتی در حقیقت مانند یک شناسنامه عمل کرده و اعتبار محصول را افزایش می‌دهد. حال اگر برندهای ایرانی آهن در بازار جهانی شناخته شوند، مسلما تعداد مشتریان بیشتری جذب بازار ایران خواهند شد.

همچنین صادرات میلگرد سبب می‌شود تا اقتصاد تحریمی ایران از شرایط سخت و طاقت‌فرسا خارج گردد. با توجه به تاثیرات مثبت این روند، برای مشتریان خارجی به شکل جذابی تعیین می‌شود تا انگیزه کافی برای خرید داشته باشند. ذکر این نکته ضروری است که قیمت جهانی فولاد هم بر روی قیمت محصولات ایرانی در بازار جهان اثرگذار خواهد بود.

 ویژگی های میلگرد صادراتی

 میلگرد صادراتی دارای ویژگی‌های خاصی است که آن را از محصول داخلی متمایز می‌کند. در واقع این محصول حتما باید با استانداردهای بین‌المللی معتبر هم‌خوانی داشته باشد. چنانچه یک محصول نتواند به سطح کیفی مورد قبول دست پیدا کند، مسلما صادرات میلگرد سوریه و سایر کشورها امکان‌پذیر نخواهد بود. همچنین صادرکننده این کالا باید برگه آنالیز فنی را به مشتری ارائه دهد تا تمامی استانداردهای لازم از سمت مشتری به شکل دقیق بررسی شود.

متریال به‌ کار رفته در میلگردهای صادراتی باید از بهترین مواد اولیه ساخته شده باشد. خوشبختانه ایران بهترین معادن سنگ آهن را در اختیار دارد و کیفیت مواد اولیه برای ساخت محصولات صادراتی عالی است. با توجه به پیشرفته بودن صنعت فولاد در ایران، استانداردهای به‌روز و جدید در ساخت کلاف صادراتی و سایر انواع آن رعایت می‌شود. محصولات صادراتی ایران از نظر سایز بندی هم محدودیت خاصی ندارند و در صورت نیاز مشتری سایز میلگرد صادراتی قابل تغییر خواهند بود.

 مهمترین مقاصد صادرات میلگرد

مناسب بودن قیمت میلگرد صادراتی سبب شده است که بسیاری از کشورها به دنبال خرید این محصول از ایران باشند. در این بین کشورهای همسایه نقش پررنگ‌تری در واردات آن ایران دارند. صادرات میلگرد به عراق در سال‌های اخیر رشد زیادی داشته است. همچنین صادرات میلگرد آذربایجان نیز به دلیل درخواست این کشور در حال انجام است. از آ‌نجایی که افغانستان زیرساخت‌های لازم برای صنعت فولاد را ندارد، صادرات میلگرد به افغانستان در سطح عمده‌ای صورت می‌پذیرد. صادرات میلگرد به ارمنستان نشان می‌دهد که این کشور نیز از مشتریان دائمی محصولات صادراتی ایران است.

آمارها نشان می‌دهد که صادرات به گرجستان نیز در سال‌های اخیر با رشد زیادی روبرو بوده است. از آنجایی که گرجستان دروازه اروپا به حساب می‌آید، بسیاری از تاجران از این راه برای صادرات به اروپا استفاده می‌کنند. قیمت میلگرد صادراتی به عراق نسبت به سایر کشورها مناسب‌تر است که به همین دلیل این کشور هر ساله حجم زیادی از این محصول را وارد می‌کند. کشورهای دیگری همچون سوریه و ترکیه نیز در لیست واردکنندگان میلگرد صادراتی ایران قرار می‌گیرند. برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس همچون کویت، قطر و عمان هم جزو مشتریان دائمی آهن‌آلات ایرانی هستند.

مراحل صادرات میلگرد

قیمت میلگرد صادراتی ایران باعث شده است که میزان تقاضا برای خرید این محصولات افزایش پیدا کند. در واقع صادرات میلگرد نیز دارای مراحل مخصوص به خود است که باید با دقت پشت سر گذاشته شود. استعلام قیمت میلگرد صادراتی نشان می‌دهد که نرخ مشخص شده برای بسیاری از مشتریان توجیه‌پذیر است. در نتیجه مشتری در مرحله اول ثبت سفارش خود را در این زمینه انجام می‌دهد. بعد از این مرحله صدور پیش فاکتور نیز به ‌شکل دقیق انجام می‌شود تا جزئیات سفارش به‌صورت کلی مشخص شود. در بخش بعدی نوبت به آماده‌سازی و بسته‌بندی محموله می‌شود. این مرحله باید بر اساس پیش فاکتور پیش برود تا کم‌وکاستی در آن دیده نشود.

بعد از بسته‌بندی کامل نوبت به تعیین قیمت گمرکی محصول می‌شود. بعد از مشخص شدن قیمت باید تمامی مجوزهای صادرات به‌طور کامل اخذ شود. سپس اظهار محموله به گمرک انجام شده و قرارداد حمل با شرکت حمل‌ونقل بسته می‌شود. در بخش بعدی باید گواهی‌های مبدا و بازرسی اخذ شده و مراحل صدور فاکتور به‌طور کامل گذرانده شود. در آخر نیز بارگیری محمول در وسیله نقلیه همچون کشتی انجام گرفته و به کشور مورد نظر فرستاده می‌شود. تمامی این پروسه باید به شکل قانونی و تخصصی صورت بگیرد تا محموله سالم به مقصد خود برسد.

درباره صادرات میلگرد

میلگرد صادراتی یکی از آهن‌آلات مهم ایران در بازارهای جهانی است که هر ساله حجم زیادی از صادرات را به خود اختصاص می‌دهد. قیمت میلگرد صادراتی ایران در مقایسه با سایر کشورهای رقیب بسیار مناسب است. در حال حاضر صادرات میلگرد به چند هزار تن در سال می‌رسد که اکثر کشورهای همسایه و خاورمیانه وارد کننده این محصول از ایران هستند. چنانچه به دنبال خرید میلگرد صادراتی هستید، حتما آن را از طریق فروشندگان معتبر تهیه کنید. بر همین اساس صنایع فولاد توفیقی نیز این محصول را با بهترین شرایط ممکن عرضه می‌کند. در صورتی که شما با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید، تمامی راهنمایی‌های لازم برای خرید این محصول عالی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

محبوب‌ترین مصالح فولادی برای صادرات:

قیمت فنس صادراتی را از فولاد توفیقی دریافت کنید

توری فنس صادراتی

قیمت قوطی صادراتی را از کارشناسان فولاد توفیقی دریافت کنید

پروفیل قوطی صادراتی

ورق سرد صادراتی در فولاد توفیقی

ورق فولادی صادراتی

قیمت پروفیل صادراتی در فولاد توفیقی

پروفیل فولادی صادراتی

صادرات تیرآهن در فولاد توفیقی

تیر آهن صادراتی

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *