به علت نوسانات لحظه ای بازار ، با دفتر فروش تماس حاصل فرمایید.

قیمت های به صرفه بازار آهن آلات را از ما بخواهید ، برای دریافت قیمت توری فرنگی و قیمت نبشی با ما تماس بگیرید.

قیمت ها بدون 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده در نظر گرفته شده است

به دلیل نوسانات شدید قیمت ، برای اخذ قیمت قطعی با دفتر فروش تماس بگیرید
ردیفعنوانطولعرضوزنمفتولچشمهقیمت
1توری فرنگی20m120cm7kg0.851.1inch220.000
2توری فرنگی20m150cm9kg0.851.1inch260.000
3توری فرنگی20m180cm11kg0.853.4inch300.000

تاریخ: 3
مرداد1400

قیمت توری فرنگی

** به دليل نوسانات قيمت فروش با تاييد مي باشد.**

توری فرنگی نوعی توری پرکاربرد است که شباهت ظاهری زیادی به توری مرغی و توری گابیون دارد. شکل چشمه ها مانند توری مرغی و گابیون شش ضلعی است اما از نظر قطر مفتول بزرگ تر از توری مرغی و کوچکتر از توری گابیون است. در ادامه به توضیح بیشتر راجع به کاربرد توری مرغی ، قیمت توری مرغی و خرید توری مرغی می پردازیم. این محصول از نظر جنس مفتول در دو نوع؛ مفتول گالوانیزه گرم و مفتول گالوانیزه سرد در بازار موجود است. نوع سرد آن با توجه به اینکه مقاومت و دوام کمتری در برابر اکسید شدن و خوردگی دارد دارای قیمت و کیفیت پایین تری نسبت به نوع گرم آن است. لازم به ذکر است که به دلیل کاربرد زیاد این محصول در فضاهای باز و قرار گرفتن در معرض رطوبت و آفتاب استفاده از نوع گرم این محصول توصیه می شود.

مشخصات فنی توری فرنگی :

توری فرنگی به صورت رول یا طاقه تولید می شود و طول این طاقه ها 20 متر طول است . چشمه های شش ضلعی آن در دو لول ( یک و یک دوم اینچ ) که به چهار سانت معروف است و ( دو اینچ ) که به پنج سانت معروف است ، بافته می شوند . توری فرنگی در سه عرض 120 ، 150 و 180 سانتیمتر در بازار موجود است . اغلب تورهای فرنگی ایرانی گالوانیزه گرم و با دوام بالا هستند . این محصول دارای ظاهری زیباست و در هنگام استفاده از آن جهت قفس حیوانات ، از ورود بسیار از جانوران موذی به محوطه پرندگان جلوگیری خواهد کرد . چشمه های آن طوری است که از ورود آب جلوگیری نمی کند و در موارد آتش سوزی ، از ورود آب جهت خاموش کردن آتش جلوگیری نمی کند و در عین حال هوا به راحتی در آن تردد می کند .

توری فرنگی

توری فرنگی ، نوعی توری ساخته شده از سیم (مفتول) فلزی است. این توری از خانواده توره مرغی و توری گابیون است. این توری مفتولی ، از گالوانیزه ساخته شده و استقامت و دوام بالایی در مقابل زنگ زدگی و رطوبت دارد ، به همین دلیل می توان از آن در شرایط های گوناگون آب و هوایی استفاده کرد.
توری فرنگی ، با اینکه از لحاظ شکل ظاهری یعنی ۶ ضلعی بودن آن شباهت ها ی زیادی با توری مرغی دارد ، ولی این دو نوع توری تفاوت هایی هم با هم دارند. برای مثال : 

1 - سایز چشمه های توری مرغی کوچک تر است . 
2 - مقاومت کمتری نسبت به طوری فرنگی دارد .
3 - مفتول های به کار رفته در توری فرنگی نسبت به مقتول های به کار رفته در توری مرغی ضخیم تر است.

رول توری فرنگی

میتوانیم این نوع توری را با توری گابیون هم مقایسه کنیم و بگوییم که ضخامت توری فرنگی نسبت به توری گابیون کمتر است. توری های گابیون چون ضخامت بیشتری دارند ، اندازه چشمه های آن بزرگتر و مقاومت آن هم بیشتر است. توری فرنگی گابیون نسبت به توری فرنگی ضخامت بیشتری دارد ولی هر دو نوع این توری ها به شکل شش ضلعی هستند. در کل تفاوت های موجود بین توری گابیون ، فرهنگی گابیون و فرنگی در کاربرد ها و ضخامت های آن ها است. 

انواع توری های فرنگی

توری های فرهنگی بر اساس جنس مفتول به کار رفته در آن ها ، به دو دسته تقسیم می شود :
1 - توری فرنگی گالوانیزه گرم 
2 - توری فرنگی گالوانیزه سرد 

توری فرنگی چیست ؟

استفاده از توری فرنگی گالوانیزه سرد به جای توری مرغی

جنس توری فرنگی که در ایران تولید میشود بیشتر از مفتول گالوانیزه گرم است و دارای کیفیتی بسیار بالاتر مقاومتی بسیار بیشتر در مقابل باران های اسیدی و رطوبت است. توری فرنگی گالوانیزه سرد ، چون مقاومت کمتری نسبت به توری فرنگی گالوانیزه گرم دارد ، دارای قیمت پایین تری نسبت به نوع گالوانیزه گرم آن است ولی با داشتن قیمت پایین تر نسبت به توری گالوانیزه گرم ، طرفداران کمی نسبت به نوع گرم خود دارد.
چون توری فرنگی گالوانیزه سرد بیشتر در فضاهای باز مورد استفاده قرار میگیرد ، باید دارای استحکام و مقاومت بالایی باشد.
باید توجه داشت که بیشترین حجم توری فرنگی موجود در بازار ، با مفتول گالوانیزه سرد تولید شده و از چین وارد می شود. این نوع از توری ها از نظر کیفیتی و وزنی ضعیف تر بوده و در نتیجه قیمت کمتری دارند.
آیا می دانید توری فرنگی سیاه بهتر است یا توری فرنگی گالوانیزه؟
هنگامی که توری فرنگی از مفتول های گالوانیزه ساخته می شود ، استحکام و دوام بسیار بالایی دارد و هنگامی که توری فرنگی از مفتول سیاه تولید می شود ، هزینه کمتری دارد ولی استفاده از توری فرنگی گالوانیزه به دلیل استحکام و دوام بسیار بالا هزینه های بعدی را به طرز چشمگیری کاهش میدهد.
دلیل این کاهش هزینه ها ، دوام و مقاومت این نوع از توری های فلزی در مقابل هر نوع شرایط آب و هوایی است که هزینه های تعمیر و نگهداری را تا درصد بالایی کم میکند.

نحوه بافت توری فرنگی

آشنایی با ویژگی های توری فرنگی
توری فرنگی به شکل رول عرضه می شود.
هر یک از رول های توری فرنگی دارای طول ۲۰ متر و عرض های ۱۸۰ ۱۵۰ و یا ۱۲۰ سانتی متری هستند.
قطر مفتول های به کار رفته در این نوع از توری ها بین 0.8 تا 1.2 میلی متر است.
اندازه چشمه های شش ضلعی توری فرنگی در دو سایز کوچک ۴ سانتی متری و بزرگ ۵ سانتی متری تولید می شود. میتوان نتیجه گرفت که هرچه این اندازه ها کوچکتر باشد ، در نتیجه سیمی که برای ساخت آن به کار میرود بیشتر میشود و در مقابل قیمت و وزن توری افزایش می یابد.

کاربرد های توری فرنگی

توری فرنگی به علت ظاهر لانه زنبوری یا شش ضلعی اش و استحکام بالایی که دارد ، کاربرد های زیادی دارد که در ادامه به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

استفاده از توری فرنگی به عنوان دیوار

استفاده از آن در صنعت ساخت و ساز

توری فرنگی برای حصار کشی در محوطه های مختلفی مانند ساختمان ها ، ترمینال ها ، برج ها ، فرودگاه ها ، محوطه های ورزشی ، بزرگراه ها و جاده ها و حتی مراکز نفتی و پتروشیمی کاربردهای زیادی دارد.
از این محصول علاوه بر استحکام بالای آن به خاطر زیباییش هم استفاده میکنند.
از این محصول در ساختمان سازی برای دور ستون ها ، سقف سوله ها ، ایجاد محافظی برای جلوگیری از سقوط مصالح ساختمانی و حتی سیمان کاری هم استفاده می شود.
ساخت دیوار با استفاده از توری فرنگی برای استحکام دادن به دیوارهای ساختمانی هم کاربرد فراوانی دارد و اکثر کارشناسان برای این توری جایگاه ویژه ای قرار می دهند ، بخصوص اگر استفاده از آن برای دیوار هایی باشد که مهم هستند و نباید به راحتی تخریب شوند.
جهت حصار کشی محیط و مرز بین باغچه و دام و همچنین در صنعت دامپروری و کشاورزی
چشمه هایی که در این توری وجود دارد ، علاوه بر اینکه از نفوذ حیوانات موزی جلوگیر ی میکند ، در صورت آتش سوزی امکان نفوذ آب را دارد و هوا را نیز به خوبی جریان میدهد و مانع جریان هوا نمیشود.

سوله سازی

این توری ، در صنعت ساخت و ساز و ساختمان سازی هم کاربردهای زیادی دارد. از جمله صنایعی که وابستگی فراوانی به توری های گوناگون بخصوص توری فرنگی دارند ، میتوان به صنعت ساخت و ساز اشاره کرد.
میتوانیم جهت عایق کاری سقف سوله ها در هنگام ساخت آن ها ، از توری فرنگی استفاده کنیم.

استفاده از توری فرنگی برای تزئین محیط
تفاوت ها و شباهت های توری های فرهنگی گابیون و مرغی
شباهت این سه نوع توری ، در داشتن چشمه های شش ضلعی و داشتن یک نوع بافت است و چون چشمه های توری گابیون شباهت بسیاری با چشمه های توری فرنگی دارد ، توری فرنگی را بچه گابیون یا فرنگی گابیون هم می‌نامند. تفاوت های این سه نوع طوری هم ، در اندازه چشمه های آن ها و در سایز سیم مفتول به کار رفته در آنها است. توری گابیون دارای ضخیم ترین سیم مفتول و چشمه های بزرگ تر نسبت به سایر توری ها است ، بعد توری فرهنگی با داشتن سیم های کمی نازک تر و فاصله چشمه های کوچک تر ، در جایگاه دوم از نظر مقاومت قرار میگیرد و در آخر هم در تولید توری مرغی میتوان به استفاده از نازک ترین سیم مفتول و اندازه چشمه های کوچک تر نسبت به دو توری قبلی و مقاومت کمتر نسبت به آنها اشاره کرد. یکی دیگر از تفاوت‌های توری فرنگی و مرغی ، تفاوت در تولید طول و عرض رول های تولید شده است.
توری مرغی در طول ۴۵ متری و عرض ۹۰ و ۱۲۰ سانتی متری و توری فرنگی در طول ۲۰ متری و در عرض های ۱۲۰ ۱۵۰ و ۱۸۰ تولید و عرضه میشوند.
عوامل تاثیرگذار در قیمت توری فرنگی
1 - وزن مفتول
هر چه مفتولی که برای ساخت توری استفاده شده بیشتر باشد ، وزن توری افزایش یافته و در نهایت قیمت نهایی توری افزایش می یابد. در بیشتر اوقات ، شاخص وزن در مبادلات این توری فلزی از سایر گزینه ها مهمتر است.
2 - ابعاد چشمه
هرچه ابعاد چشمه بزرگتر باشد متراژ مفتول مورد نیاز برای کار کاهش می یابد و در مقابل ، هرچه ابعاد چشمه کوچکتر باشد متراژ مفتول مورد نیاز برای کار افزایش می یابد. به همین دلیل ، وزن کار افزایش یافته ، قیمت نهایی هم افزایش پیدا می کند.
3 -  جنس مفتول
قیمت توری فرنگی گالوانیزه به دلیل ماندگاری و کیفیت بالا نسبت به سایر جنس ها گرانتر است.

مزایای توری فرنگی

1 - ابعاد استاندارد
اگر استانداردهای لازم در اندازه های مربوط به توری فرنگی رعایت شود ، هنگامی که به یک توری کاملاً استاندارد نیاز داریم این طوری بهترین گزینه برای انتخاب است.
2 - ضد آب بودن
ضد آب بودن توری فرنگی ، یکی از ویژگی های اصلی و عالی این توری است. توری فرنگی در مقابل نم و رطوبت مقاومت بسیاری دارد ، پس اگر بخواهیم که توری ما زنگ نزند و پوسیده نشود ، انتخاب این توری میتواند راهگشا باشد.
3 - چشمه های متنوع
این نوع توری چون چشمه هایی ریز و درشت دارد و هر کدام از این نوع ها برای کار خاصی مناسب است ، میتواند برای انواع کار ها مفید باشد
4 - مقاومت بالا
توری فرنگی چون از استحکام بالایی برخوردار است ، تصمیم گیری درباره استفاده از آن برای ستونها و دیوارها را راحت میکند و باعث رضایت کافی مصرف کننده می شود.
5 - ظاهر مناسب
در مواردی که جذابیت و زیبایی هم علاوه بر استحکام اهمیت دارد ، می توان این توری را گزینه مناسبی دانست. این موضوع باعث می شود در مواردی که علاوه بر کیفیت ، زیبایی هم اهمیت دارد ، بتوانیم به راحتی از آن استفاده کنیم.