توری مش صادراتی؛ قیمت صادرات مش با اظهارنامه

یکی از محصولاتی است که در سال‌های اخیر اقبال بسیاری به خود دیده توری مش صادراتی است. این محصول برای صادرکنندگان و تولیدکنندگان داخلی سود بسیاری به ارمغان آورده است. به‌طور کلی می‌توان گفت صادرات توری مش در سال ۱۴۰۱ تصمیمی سودآور برای تولیدکننده‌های داخلی بوده است. به دلیل این‌که توری مش صادراتی تولید ایران از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و در عین حال قیمت مناسبی برای خریداران خارجی دارد. بسیاری از تولیدکنندگان ایرانی توری مش، از بهترین مواد اولیه موجود در بازارهای بین‌المللی استفاده می‌کنند.

توری مش صادراتی در فولاد توفیقی

صادرات مش با قیمت روز

علاوه‌بر آن خوشبختانه به جدیدترین و به‌روزترین تجهیزات روز دنیا دسترسی دارند و می‌توانند توری مش یا توری جوشی دارای کیفیت خوبی را تولید کنند. قیمت توری مش صادراتی ایرانی به دلیل وضعیت بازار ارز، قیمت دلار و افت ارزش ریال برای بسیاری از کشورهای خارجی پایین‌تر از قیمت جهانی است. در این مطلب می‌خواهیم بررسی صادرات توری مش و تمام مواردی که حول محور این موضوع قرار دارند بپردازیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت قیمت توری مش صادراتی و ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس بگیرید

قیمت توری مش صادراتی

مهمترین نکته درباره توری مش صادراتی این است، برای محاسبه قیمت این محصول معمولا به رول‌ها یا ورقه‌های مش توجه می‌کنند. قیمت این رول‌ها یا ورق‌ها به طور مستقیم به قیمت روز میلگرد وابسته است. به دلیل نوسان قیمت میلگرد، قیمت توری مش صادراتی نیز ناخواسته دستخوش تغییر می‌شود. اما قیمت میلگرد تنها فاکتوری نیست که بر روی قیمت توری مش تاثیرگذار است. از دیگر موارد مهمی که بر قیمت تمام شده مش صادراتی موثر است، آجدار یا ساده بودن مش است. باید در نظر داشت که گالوانیزه بودن یا نبودن میلگرد نیز از دیگر فاکتورهای موثر بر قیمت توری مش رولی است.

توجه داشته باشید که اگر مشتری بخواهد این محصول را به طور مستقیم از کارخانه سفارش دهد، یا اگر تولیدکننده تصمیم به صادرات این محصول داشته باشد، قیمت هر ورق یا رول تابع مستقیمی از وزن آن است. همچنین ابعاد فیزیکی رول و اندازه چشمه‌ها از دیگر عوامل مهم در تعیین کردن قیمت مش استیل است. در ادامه می‌توانید قیمت برخی از توری‌های مش صادراتی را مشاهده کنید.

عنوانچشمه(cm)وزن هر برگ(تقریبی)ابعاد(cm)قیمت(دلار)
ساده ۶ میل۱۰×۱۰۶۴۲۱۰×۶۰۰۵۵۰ $
ساده ۶ میل۱۵×۱۵۴۴۲۱۵×۶۰۰۵۵۰ $
ساده ۶ میل۲۰×۲۰۳۱۲۲۰×۶۰۰۵۵۰ $
آجدار ۸ میل ۱۰×۱۰۱۰۳۲۰۰×۶۰۰۵۵۰ $
آجدار ۸ میل ۱۵×۱۵۷۲۲۰۰×۶۰۰۵۵۰ $
آجدار ۸ میل ۲۰×۲۰۵۱۲۰۰×۶۰۰۵۵۰ $
آجدار ۱۰ میل ۱۰×۱۰۱۵۷۲۰۰×۶۰۰۵۱۵ $
آجدار ۱۰ میل ۱۵×۱۵۱۱۵۲۰۰×۶۰۰۵۱۵ $
آجدار ۱۰ میل ۲۰×۲۰۷۴۲۰۰×۶۰۰۵۱۵ $

تاریخ: ۲۷ تیر ۱۴۰۳

در نظر داشته باشید که این جدول نشان‌دهنده تمامی محصولات تولیدی صنایع فولاد توفیقی نیست. برای اطلاع دقیق از تمامی محصولات با کارشناسان فروش تماس بگیرید. همچنین توجه کنید که قیمت‌های اعلام شده به هیچ‌عنوان نشانگر قیمت نهایی یا قیمت روز محصولات نیستند. وجود دلایل متعددی(همچون نوسان بازار ارز و …) احتمالا قیمت تمام شده مش دست‌خوش تغییر خواهد بود. بنابراین برای آگاهی از آخرین قیمت هر محصول با کارشناسان فروش فولاد توفیقی تماس بگیرید.

توری مش صادراتی چیست؟

توری مش صادراتی همان توری مش تولیدی داخل است که برای صادر به کشورهای خارجی استانداردهای متفاوتی را دریافت کرده است. به طور خلاصه محصول مش فلزی از کنار هم قرار گرفتن میلگردهای آهنی به صورت مشبک بر روی هم و سپس جوش دادن آن‌ها در نقاط اتصال به‌وجود می‌آید. این محصول موارد استفاده مختلفی مانند ساختمان‌سازی و حصارکشی دارد.

معرفی انواع توری مش صادراتی

به طور کلی توری مش صادراتی به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شود. دسته اول توری مشی با میلگردهای ساده و دسته دوم توری مشی با میلگرد آجدار است. تفاوت این دو محصول در میلگردهای استفاده شده در روند تولید است. میلگردهای آجدار معمولا مقاومت بیشتری به توری می‌دهند. به عنوان مثال هنگام استفاده در ساختمان‌سازی و پروسه بتن ریزی، استفاده از توری مش با میلگرد آجدار، مقاومت و استحکام بیشتری به بتن می‌دهد.

صادرات توری مش سبک و سنگین

قیمت توری مش صادراتی سبک و سنگین

اما روش دیگری برای دسته‌بندی توری مش صادراتی نیز وجود دارد. دسته‌بندی بر اساس میلگرد استیل و گالوانیزه باشد، اندازه چشمه هر ورق توری چگونه بوده است. برای اطلاع از انواع توری مش صادراتی می‌توانید با کارشناسان فروش فولاد توفیقی تماس بگیرید.

 مشخصات فنی و ویژگی انواع توری مش

انواع توری مش به طور طبیعی مشخصات فنی و ویژگی‌های مختلفی دارند. مشخصاتی مانند ابعاد فیزیکی(طول، عرض و ارتفاع)، ضخامت هر ورق، وزن هر رول، ابعاد چشمه‌ها، گالوانیزه بودن یا نبودن میلگرد و … در این محصولات مختلف هستند.

  • سایز میلگردهای توری مش معمولا ۴، ۶، ۸، ۱۰، ۱۲ و ۱۴ است.
  • سایز چشمه‌های توری مش ۱۰، ۱۵، ۲۰، ۲۵ و ۳۰ سانتی‌متر است.
  • وزن این محصول به عوامل بسیاری وابسته است. اما به طور کلی در بازه بین ۲۲ کیلوگرم تا وزن‌های زیادی مثل ۲۷۵ کیلوگرم قرار دارد.
  • طول و عرض این محصول معمولا به ترتیب ۶ و ۲ متر است.

این موارد مهمترین مشخصات فنی محصول توری مش صادراتی است که هنگام خرید باید مورد توجه قرار دهید.

نحوه صادرات توری مش

برای صادرات توری مش ابتدا باید توجه کنید که محصول تولیدی شما استانداردهای بین‌المللی‌‌ را رعایت کرده است. نکته دیگر برای صادرات توری مش دریافت مجوزهای لازم از نهادهای داخلی است. این امر کار دشواری است و احتمالا شما را دچار چالش کند. نکته دیگر قابل توجه، نقل و انتقال محصول از محل تولید به انبارهای مختلف سر راه و سپس ارسال به مقصد است. هماهنگی لجستیک این بخش نیاز به دانش فراوانی دارد. به طور کلی صادر کردن توری مش فرایندی چند مرحله و پیچیده است.

مهمترین مقاصد صادرات توری مش  

انتخاب صحیح مقصد صادرات یکی از نکات مهم در روند صادرات محصول توری مش است. عوامل بسیاری در تعیین مقصد صادرات اثرگذار هستند. مثلا صادر کردن محصولات به کشورهای همسایه باعث می‌شود هزینه‌های انتقال کمتر شود. از طرف دیگر کشورهای دورتر شاید قوانین آسان‌تری برای واردات خود داشته باشند. در ادامه برخی از مقاصد پرطرفدار جهت ارسال توری مش صادراتی را بررسی خواهیم کرد.

 

آلت: کشورهای صادرات توری مش

متن جایگزین: مقاصد صادرات توری مش

کپشن: شناخت مقاصد صحیح صادر کردن محصول توری مش به جلوگیری از خسارات ناشی از صادرات کمک می‌کند.

 

صادرات به کشورهای خاورمیانه

کشورهای خاورمیانه که اکثرا جزو همسایه‌های ایران هستند، از بهترین گزینه‌ها برای ارسال توری مش صادراتی محسوب می‌شوند. این کشورها معمولا خودشان به تولید توری مش نمی‌پردازند و مشتری دائم محصولات ایرانی هستند. کشورهای این منطقه جغرافیایی ارتباطات خوبی با بازرگانان ایرانی دارند و بازار این کشورها پذیرای جنس‌های صادراتی ایران است.

صادرات توری مش به ترکمنستان

به دلیل وجود مرز‌بندی زیادی که ایران با کشور ترکمنستان دارد (به خصوص در استان خراسان)، در سال‌های اخیر بسیاری از صادرات آهن‌آلات ایران به این کشور صورت گرفته‌ است. ترکمنستان در سال‌های اخیر از مشتری‌های دائم محصولات فلزی ایران به خصوص توری مش صادراتی بوده است.

صادرات توری مش به عراق

بی‌راه نیست اگر بگوییم که در سال‌های اخیر عراق مهم‌ترین مقصد صادرات محصولات فولادی و آهنی ایران بوده است. این کشور نیاز زیادی به توری مش صادراتی دارد و ایران یکی از مهم‌ترین صادرکنندگان این محصول به عراق است. با این حال در سال‌های اخیر به دلیل ورود چین بازار آهن‌آلات، رقابت شدیدی میان بازرگانان ایرانی و چینی ایجاد شده است.

صادرات توری مش به ترکیه

ترکیه از جمله کشورهایی است که از محصولات آهن‌آلات صادراتی ایران استقبال خوبی می‌کند. به دلیل این‌که ترکیه قصد دارد به اتحادیه اروپا بپیوندد، استانداردهای سخت‌تری برای وارد کردن محصولاتی مثل مش صادراتی تعیین کرده است. از طرف دیگر وجود رقبای اروپایی و آمریکایی نیز کار را برای تولیدکننده‌های ایرانی سخت‌تر کرده‌اند. 

 صادرات توری مش به دبی

امارات متحده عربی و به خصوص شهر دبی به دلیل نداشتن زیرساخت‌ها و منابع طبیعی مورد نیاز برای ساخت توری مش، همواره به دنبال واردات این محصول بوده‌اند. بنابراین شرکت‌های ایرانی زیادی محصولات خود را به این شهر صادر می‌کنند. با این حال دبی در سال‌های اخیر بیشتر تمرکز خود را بر روی داد و ستد با چین و سایر کشورهای عربی معطوف کرده است. 

صادرات توری مش به ارمنستان

از دیگر کشورهای همسایه‌ ایران که همیشه مشتری ثابتی برای دریافت محصولات فولادی و آهنی همچون توری مش ارمنستان بوده است. ارمنستان بازار چندان بزرگی برای صادرات توری مش نیست، اما فعالیت جهت صادرات محصول به این کشور برای شرکت‌های بازرگانی ایرانی خالی از لطف نیست.

صادرات توری مش به گرجستان

گرجستان از دیگر مقاصد صادراتی مورد توجه ایرانیان است. به دلیل تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که در سال‌های اخیر بر روی صنایع و منابع مالی ایران گذاشته شده است، گرجستان میل کمتری به معامله با بازرگانان ایرانی دارد.

صادرات توری مش به افغانستان

افغانستان دیگر مقصد مهم صادرات فولاد و آهن آلات ایران است. این کشور سال‌ها درگیر جنگ بوده به طور چشمگیری نیاز به بازسازی دارد بازار بسیار برای صادرات آهن ایران به‌شمار می‌رود. با این حال قیمت‌هایی که خریداران افغان پیشنهاد می‌دهند، معمولا کمتر از سایر کشورها است. همین موضوع استقبال صادرکنندگان ایرانی از بازار کشور افغانستان را کمتر کرده است. 

صادرات توری مش به آذربایجان

ایران چهار گذرگاه مرزی با کشور آذربایجان دارد. از طریق این چهار گذرگاه صادرات بسیاری از ایران به آذربایجان صورت می‌گیرد. از جمله این صادرات، صادرات توری مش است. آذربایجان از جمله کشورهای درحال توسعه‌ای است. این کشور به دلیل نداشتن منابع طبیعی اقدام به واردات محصولات آهنی می‌کند. بسیاری از تولیدکنندگان ایرانی از بازار آذربایجان استقبال میکنند و با خریداران آن وارد معامله می‌شوند.

خرید و صادرات توری مش

توری مش صادراتی از جمله محصولاتی است که ایران در صادرات آن‌ به کشورهای دیگر تخصص زیادی دارد. کیفیت بالای این محصول و رعایت استانداردهای بین‌المللی متفاوت، صادرات توری مش برای بازرگانان و تولیدکنندگان ایرانی امری حساس کرده است. توجه داشته باشید که فرایند صادرات توری مش امری پیچیده است و نیاز به برنامه‌ریزی دقیقی دارد. شاید مهم‌ترین مورد قیمت توری مش صادراتی است، چرا که با نوساناتی موجود در بازار ارز و افت ارزش ریال، باید قیمت تمام شده مش هنگام صادرات بررسی شده و از بروز خسارت به تولیدکننده جلوگیری شود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *