قیمت ورق سیاه 1.5 میل

ورق سیاه 1.5 میل(ورق گرم)؛ به صورت رولی، شیت بر پایه وزن(کیلوگرم) در بازار خرید و فروش می‌شود، نکته مهم در هنگام خرید، قیمت ورق سیاه1.5 میل است که با توجه به عواملی مانند ارز، خرید مواد اولیه و ... در حال نوسان می‌باشد.
اگر می‌خواهید ورق سیاه را با قیمت مناسب خریداری نمایید بهترین روش، خرید این ورق فلزی به صورت مستقیم از کارخانه است که برای این کار می‌توانید با یکی از شماره تلفن‌های زیر تماس بگیرید در غیر این صورت جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد قیمت ورق سیاه ۱.۵ میل با ما همراه باشید.

لیست قیمت ورق سیاه1.5 میل

در حال حاضر ورق گرم 1.5 میل در ابعاد مختلف تولید و روانه بازار شده است. از آنجایی که مواد اولیه‌ی هر کارخانه جهت ساخت ورق سیاه 1.5 میلی‌متری متفاوت است این موضوع سبب شده تا قیمت ورق سیاه ۱.۵ میل به ازای هر کیلوگرم ورق(در برند‌های متفاوت) دارای نوسان شود.

نوع مفتولوزن(kg)قیمت(تومان)
مفتول سیاه 1.5 میل نرم (تسمه)14 تا 2030.000
مفتول سیاه 1.5 بسیار نرم(فابریک)14 تا 2032.300
مفتول سیاه 1.5 میل سلفون پیچ بسیار نرم(فابریک)1533.500
مفتول سیاه 1.5 میل میهن نور15تماس بگیرید
مفتول سیاه 1.5 میل سفت(خام) فابریک20 تا 10032.000
تاریخ: 5 اردیبهشت 1403

البته به این نکته هم توجه نمایید که تفاوت در قیمت ورق سیاه یک‌و‌نیم میل در کارخانه فولاد مبارکه، فولاد گیلان، اکسین خوزستان و ... به این علت است که کیفیت محصولات خروجی از این کارخانجات متفاوت هستند.
شما می‌توانید از لیست زیر قیمت روز ورق‌های سیاه 1.5 میل بر اساس کیلوگرم مطلع شوید. همچنین اگر محصول مورد نظر شما در لیست زیر نبود، جهت اطلاع از قیمت هر شاخه ورق با ضخامت 1.5 قیمت(امروز) را در وزن هر شاخه ضرب کنید.

 • ورق سیاه 1.5 میل فولاد مبارکه اصفهان در ابعاد 1.5*6 متر: 11,000 تومان به ازای هر کیلوگرم
 • ورق گرم 1.5 میلی‌متری فولاد گیلان در ابعاد 1.5*6 متر: 10,500 تومان به ازای هر کیلوگرم
 • ورق فولادی گرم 1.5 میل فولاد اکسین خوزستان در ابعاد 1.5*6 متر: 11,500 تومان به ازای هر کیلوگرم

مشخصات ورق سیاه با ضخامت ۱.۵ میلی‌متر

ورق گرم 1.5 میل یا به عبارتی ورق سیاه 1.5 میل جزو یکی از نازک‌ترین ورق‌های فلزی بازار محسوب می‌شود. معمولا در ساخت ورق سیاه فولادی با ضخامت 1.5 از استاندارد st37 پیروی می‌شود، در ادامه به جزئیات بیشتری اشاره شده است.

ورق سیاه 2 میل در انبار فولاد توفیقی

ورق سیاه 2 میل

قیمت ورق سیاه 3 میل در صنایع فولاد توفیقی

ورق سیاه 3 میل

ورق سیاه 4 میل در کارخانه فولاد توفیقی

ورق سیاه 4 میل

ورق سیاه 6 میل در انبار فولاد توفیقی

ورق سیاه 6 میل

برگ ورق سیاه 8 میل در انبار فولاد توفیقی

ورق سیاه 8 میل

به صورت کلی مشخصات محصول ورق سیاه 1.5 میل به شرح زیر است:

 • میزان سختی: HB 170-220
 • ضخامت ورق: 1.5 میلی‌متر(mm)
 • عرض ورق به صورت نرمال: 100 سانتی‌متر
 • طول ورق: نامحدود
 • چگالی محصول: ۷.۸۵۷ گرم بر سانتی‌متر مکعب
 • استحکام تسلیم ورق سیاه: ۲۳۵ مگاپاسکال
 • استحکام کششی ورق سیاه: ۳۶۰-۵۱۵ مگاپاسکال

شما می‌توانید ورق سیاه با ضخامت یک و نیم میلی‌متر را هم به صورت رولی و هم به صورت شیت از بازار یا به صورت مستقیم از کارخانه فولاد توفیقی(با قیمت بسیار مناسب) خریداری نمایید.

عوامل موثر روی قیمت ورق سیاه(ورق فولادی گرم) 1.5 میل

عوامل متعددی بر قیمت ورق سیاه1.5 میل تاثیرگذار هستند، از این جهت نمودار قیمت ورق یک و نیم میل به صورت روزانه مورد بررسی خریداران قرار می‌گیرد. وزن ورق فولادی مهمترین پارامتر تعیین کننده‌ی قیمت ورق سیاه 1.5 است.

با این وجود در کنار وزن محصول عواملی همچون نرخ ارز، قیمت آهن، میزان تمایل مشتریان به خرید، هزینه‌های حمل و نقل و ... نیز به عنوان پارامترهای ثانویه در قیمت نهایی ورق گرم با ضخامت یک و نیم نقش دارند. در این میان خرید ورق 1.5 سیاه به صورت مستقیم از کارخانه می‌تواند یک راهکار عالی برای کاهش قیمت نهایی این سایز از ورق ها باشد.
به صورت کلی عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت ورق گرم 1.5(mm) به شرح زیر هستند:

 • قیمت دلار: با کاهش یا افزایش قیمت دلار نرخ محصول ورق فولادی گرم 1.5 میل نیز کاهش و افزایش می‌یابد.
 • نوسان در بازار فولاد: این مورد نیز بر روی قیمت ورق سیاه یک و نیم میل تاثیر گذار است.
 • میزان عرضه و تقاضا: مسلما هرچقدر میزان عرضه نسبت به تقاضا بیشتر باشد قیمت این محصول کاهش می‌یابد.
 • کیفیت ورق: هرچه کیفیت ورق بیشتر باشد بر روی افزایش قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود.

البته شاید بتوان به عواملی مانند دستمزد کارگر در کارخانه، میزان انرژی که صرف می‌شود، نوع آلیاژ ورق، وزن ورق، محل خرید، تناژ خرید و ... همگی بر روی قیمت چه به صورت مستقیم یا غیر مستقیم تاثیرگذار هستند.

کاربرد ورق آهن ۱.۵ میل

از این جهت که قیمت ورق فولادی گرم با ضخامت 1.5 میلی‌متر بسیار مناسب است از آن در بسیاری از صنایع مختلف استفاده می‌شود. ورق سیاه1.5 میل پای ثابت صنایع کشتی سازی، خودروسازی، هواپیماسازی، ماشین آلات کشاورزی و حتی ساختمان سازی محسوب می‌شود.

از کاربرد‌های دیگر این ورق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساخت و ساز مربوط به ساختمان‌ها مانند: نرده‌ها، سازه‌های فلزی، نرده‌ها و ...
 • لوازم خانگی مانند: یخچال، اجاق و ...
 • صنایع بسته بندی مانند: کارتن، جعبه و ...

مزیت خرید ورق سیاه ضخامت 1.5 میلی‌متر

از مهمترین مزایای ورق آهن ۱.۵ میل می‌توان به قیمت پایین آن اشاره کرد. قیمت ورق سیاه ۱.۵ میل در هر شاخه نسبت به سایر ورق‌ها با ضخامت بزرگتر، کمتر است. در کنار قیمت مناسب، ویژگی‌هایی مانند استحکام بالا، مقاومت زیاد، انعطاف پذیری قابل قبول، قابلیت شکل پذیری یا همان چکش خواری ... این ورق‌ها می‌تواند از امتیازات مثبت خرید ورق‌های یک و نیم میلی‌متری باشد.

به صورت کلی مزیت خرید محصول ورق آهن(فولادی گرم) یک و نیم میل به شرح زیر است:

 • برخورداری از دوام و ماندگاری بالا
 • انعطاف پذیر بالا
 • امکان جوشکاری
 • قیمت مناسب

البته اگر می‌خواهید از قیمت مناسب جهت خرید ورق سیاه ۱.۵ میل برخوردار شوید می‌توانید سفارش خود را به صورت مستقیم در صنایع فولاد توفیقی ثبت نمایید(جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های بالا در همین صفحه تماس بگیرید).

نکات مهم در هنگام خرید ورق سیاه 1.5 میل

هنگام خرید ورق سیاه با ضخامت ۱.۵ بهتر است به نکات مختلفی توجه نمایید. یکی از این نکات برند سازنده‌ی ورق است. در اغلب اوقات بالا بودن قیمت ورق سیاه1.5 میل بیانگر کیفیت محصولات شرکت سازنده می‌باشد. بنابراین فریب پایین بودن قیمت ورق سیاه ۱.۵ میل را نخورید!
این موضوع برای آن دسته از مشتریانی مهم است که به دنبال خرید یک محصول باکیفیت هستند. از طرفی توجه به وزن نهایی ورق 1.5 اهمیت زیادی دارد. فراموش نکنید قیمت نهایی خرید به وزن هر شاخه از ورق‌ها وابسته است.
از طرف دیگر می‌توان منتظر کاهش پارامترهایی نظیر قیمت ارز، قیمت آهن، میزان تقاضا و ... یا مثلا افزایش عرضه ماند. تجربه نشان داده در این مواقع قیمت ورق گرم 1.5 میل بسیار کاهش پیدا می‌کند.

خرید ورق سیاه 1.5 میلی‌متر از فولاد توفیقی

چرا می‌خواهید صبر کنید تا قیمت ورق سیاه ۱.۵ میل ارزان‌تر شود؟! سوال اینجاست پس چطور می‌توانید این محصول را به صورت ارزان و با کیفیت بالا خریداری نمایید؟ ما به شما کارخانه فولاد توفیقی را به دلیل داشتن بسیاری از مزایا پیشنهاد می‌کنیم.
صنایع فولاد توفیقی با داشتن بازرسین کنترل کیفیت، تولید انبوه و صادر محصولات به خارج از کشور، ارسال انواع ورق‌های سیاه به سراسر کشور، داشتن کارشناسان مجرب فروش و ... یک سرو گردن بالاتر از رقبا می‌باشد و شما می‌توانید در هر جای کشور که هستید فقط با یک تماس سفارش خود را ثبت و در محل تحویل بگیرید جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد قیمت ورق سیاه1.5 میل، نحوه ثبت سفارش و ... با ما تماس بگیرید یا با قسمت چت (در گوشه پایین صفحه) با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)