قیمت لوله آهنی دست دوم، آشنایی با محصول لوله آهنی کارکرده

قیمت لوله آهنی دست دوم با‌ توجه به نوع آن متفاوت است. لوله آهنی را براساس نوع اتصالات و کاربرد آن به دسته‌های متفاوتی تقسیم می‌کنند که اغلب در عملیات آبرسانی و همچنین جمع‌آوری فاضلاب پر‌کاربرد است.

قیمت لوله آهنی دست دوم به‌طور کلی به جنس لوله و طول و ابعاد لوله آهنی بستگی دارد. لوله آهنی به‌علت بالا بودن مقاومت مکانیکی آن و همچنین مقاوم بودن در برابر فشار، دارای ایمنی و امنیت بالایی است و برای انتقال مواد گران قیمت، بسیار پر‌کاربرد است.

در سال‌های اخیر به‌علت افزایش قیمت مواد اولیه جهت تولید انواع لوله‌های فولادی آهنی و بالا رفتن نرخ دلار، قیمت آهن نیز افزایش چشمگیری داشته است؛ به همین علت بسیاری از مردم به استفاده از لوله آهنی دست دوم روی آورده‌اند.

اطلاع از قیمت لوله آهنی دست دوم به‌عنوان یک محصول مهم و پرکاربرد در ساخت‌وساز و صنایع مختلف بسیار مهم است؛ بنابراین اطلاع از قیمت لوله آهنی امری اساسی و ضروری است. در ادامه می خواهیم در ‌مورد خرید و فروش لوله آهنی دست دوم و کارکرده و همچنین مشخصات لوله آهنی توضیحات لازم را با شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

محصول لوله آهنی دست دوم

خرید و فروش لوله آهنی دست دوم در بازار آهن و فولاد توفیقی امکان‌پذیر است.

 قیمت لوله آهنی دست دوم

لوله‌های فولادی و آهنی در حالت کلی در ابعاد مختلف و کیفیت‌های متفاوتی تولید می‌شوند. قیمت هر کدام از انواع لوله‌‌های آهنی متفاوت است. این امر به صورت یک قانون ثابت وجود دارد که قیمت لوله‌های آهنی با وزن و کیفیت لوله‌ها ارتباط مستقیم دارد.

این لوله‌ها در گریدهای کیفی متفاوتی وجود دارد؛ در نتیجه همان قیمت اولیه لوله آهنی در قیمت لوله دست دوم تاثیرگذار خواهد بود. به این معنا که نرخ یک لوله‌ دست دوم که دارای کیفیت بالاتری است از یک لوله‌ آهنی دست دوم با کیفیت پایین‌تر، گران‌تر است؛ ولی این لوله‌ها به دلیل کهنه بودن، دارای قیمت پایین‌تری در مقایسه با انواع نو آن‌ها است.

همچنین قیمت لوله آهنی دست دوم با‌توجه به نوع و قطر و طول لوله آهنی متغیر است. قیمت لوله آهنی مانند لوله آب، لوله داربست، لوله گاز، لوله صنعتی و غیره همچون محصولات دیگر آهن بسته به قیمت ارز و افزایش قیمت دلار و همچنین افزایش صادرات فلز آهن، دچار تغییرات زیادی می‌شود.

با افزایش صادرات آهن به کشور‌های دیگر، موجودی آهن در داخل کشور کاهش می‌یابد و لوله‌های آهنی با افزایش قیمت رو‌به‌رو می‌شوند؛ به همین علت خرید و فروش لوله آهنی دست دوم و کارکرده بسیار پر‌رونق شده است.

پیدا کردن لوله دست دوم آهنی و گلخانه با کیفیت مرغوب و قیمت مناسب، در این شرایط به یک مسئله مهم تبدیل شده است. شما می‌توانید لوله آهنی را با قیمت و کیفیت مناسب فقط از فولاد توفیقی خریداری کنید.

 لوله آهنی دست دوم چیست؟

لوله آهنی دست دوم در دسته آهن قراضه‌ها قرار می‌گیرد و به لوله کارکرده که مجدد وارد چرخه خرید و فروش شود، می‌گویند. این محصول به شکل استوانه، دارای دو طرف باز است، که در ضخامت سطح مقطع متفاوت و طول متنوع تولید می‌شود.

جنس لوله آهنی دست دوم از فلز آهن است و برای انتقال مواد مایع و گاز و همچنین بعضی مواقع برای فواصل نزدیک جهت انتقال مواد جامد مانند شن و ماسه، جو و گندم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت لوله آهنی دست دوم طبق استانداردهای ساخت لوله آهنی و کاربرد‌های آن تعیین می‌شود. این محصول دارای مقاومت و استحکام زیادی در برابر دما و فشار است؛ به‌همین علت در بیشتر کار‌های ساختمانی و صنعتی استفاده می‌شوند.

لوله آهنی دست دوم چیست

لوله آهنی دست دوم در سایز بزرگ جهت استفاده در جدار چاه استفاده می‌شود.

 مشخصات فنی انواع لوله آهنی دست دوم

به‌دلیل اهمیت لوله آهنی در صنایع مختلف مانند ساخت‌و‌ساز، اطلاع از وزن و قیمت لوله آهنی به‌صورت دقیق می‌تواند به انتخاب بهتر خریداران کمک کند. برای مثال با‌توجه به کاربرد پروژه، امکان دارد به لوله آهنی سبک و یا سنگین نیاز باشد که باید قبل از خرید نسبت به محاسبه وزن محصول اقدام کنید.

با‌توجه به کاربرد و اهمیت زیاد لوله‌ دست دوم در صنعت ساختمان‌سازی، اطلاع داشتن از جدول سایز لوله‌ها بر‌حسب اینچ و میلی‌متر، مهم است. قطعا می‌دانید که از عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت لوله آهنی و همچنین قیمت ضایعات لوله، ابعاد و سایز، نوع و جنس ساختار آن‌ها است؛ به‌همین علت شما از طریق سایت فولاد توفیقی می‌توانید انواع لوله‌های آهنی را مستقیم و بدون هیچ واسطه‌ای خریداری کنید.

جدول استاندارد رده لوله آهنی دست دوم شامل ضخامت دیواره، قطر، سایز اسمی لوله آهنی، رده، وزن است. این نوع مشخصات فنی موجب می‌شود تا شما بتوانید به‌آسانی رده لوله را انتخاب کنید.

 کاربردهای لوله‌های آهنی کارکرده

لوله آهنی دست دوم کاربرد‌های متنوعی دارد که مهم‌ترین آنها در مصارف صنعتی است. کاربرد لوله آهنی تنها به مایعات محدود نمی‌شود، در فاصله‌های کوتاه نیز از این لوله‌ها می‌توان برای انتقال مواد جامد استفاده کرد. لوله‌ آهنی دست دوم در سایز بزرگ برای جدار چاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هر اندازه ضخامت و کیفیت لوله آهنی بیشتر باشد، در مدت زمان کمتر می‌توان حجم زیادی از مواد را با اطمینان بیشتر منتقل کرد و هزینه زیاد برای خرید و نصب این لوله در مدت زمان کوتاه، قابل جبران خواهد بود.

 مزایای استفاده از لوله آهنی کهنه و دست دوم

یکی از مزایای استفاده از لوله آهنی دست دوم این است که می‌توانید علاوه‌بر مناسب بودن قیمت آن، در ابعاد مختلف نیز آن‌ها را خریداری کنید. به این معنا که لوله آهنی با ابعاد مورد نیاز خود را می‌توانید به‌راحتی خریداری کنید و نیازی به هزینه کردن برای برشکاری آن ندارید.

بزرگ‌ترین امتیاز استفاده از انواع لوله آهنی دست دوم بحث اقتصادی آن است. این که می‌توانید با صرف هزینه‌های کم‌تر، به هدف خود برسید، یک مزیت بزرگ است. شما با خرید این محصول، می‌توانید با صرف هزینه کم، لوله آهنی با‌کیفیت و در اندازه دلخواه را تهیه کنید.

عوامل موثر بر قیمت لوله آهنی دست دوم

قیمت لوله آهنی دست دوم، ثابت نیست و به ‌صورت روزانه تغییر می‌کند. عواملی مانند زنگ زدگی، میزان جوشکاری روی سطح لوله می‌‌تواند بر قیمت آن تاثیر بگذارد.

وزن لوله آهنی نیز از عوامل تاثیرگذار بر قیمت این محصول است. ضخامت و اندازه لوله‌ می‌تواند روی وزن لوله آهنی اثر‌گذار باشد؛ بنابراین لوله با ضخامت و اندازه بیشتر دارای قیمت بالاتری است.

از سوی دیگر جنس و مواد اولیه‌ای که برای تولید لوله مورد استفاده قرار می‌گیرند، در قیمت آن تاثیر‌گذار است. هنگامی که تقاضا، از میزان تولید مواد اولیه خام لوله آهنی بیشتر باشد، قیمت مواد اولیه و قطعا قیمت کلی لوله افزایش می‌یابد.

خرید و فروش لوله آهنی کارکرده دست دوم در فولاد توفیقی

لوله آهنی دست دوم در سایز و انواع متفاوتی موجود است که در صنایع ساخت‌و‌ساز بسیار پر‌کاربرد است. قیمت لوله آهنی دست دوم به صورت روزانه در سایت فولاد توفیقی بارگذاری می‌شود. شما می‌توانید برای خرید لوله آهنی و همچنین برای ثبت سفارش لوله آهنی دست دوم به سایت فولاد توفیقی مراجعه کنید و قسمت سفارش و خرید لوله آهنی را انتخاب کنید و فرم مربوط به خرید آن را پر کنید. همچنین می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان فولاد توفیقی تماس بگیرید.

 سوالات متداول درباره لوله فولادی دست دوم

ثبت سفارش خرید لوله آهنی کارکرده چگونه است؟

برای سفارش لوله آهنی درخواست خرید خود را از طریق سایت فولاد توفیقی ثبت کنید و همکاران ما پیش فاکتور را برای شما صادر می‌کنند و برای ادامه فرآیند خرید با شما تماس می‌گیرند.

آیا قیمت لوله دست دوم آهنی ثابت است؟

خیر، با ‌توجه به افزایش قیمت دلار و ارز، قیمت لوله آهنی دست دوم نیز تغییر می‌کند.

منظور از لوله آهنی دست دوم چیست؟

به لوله آهنی استفاده شده که مجدد وارد چرخه خرید و فروش شود، لوله دست دوم می‌گویند.

قیمت لوله آهنی دست دوم به چه عواملی بستگی دارد؟

وزن لوله آهنی، ضخامت و اندازه لوله‌ آهنی، افزایش قیمت جهانی نفت، جنس و مواد اولیه‌ای که برای تولید لوله آهنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۳.۴/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *