قیمت رابیتس ایران (راویز ایران)

یکی از انواع مقاطع تخت فولادی(metal sheet) که در پروژه‌های عمرانی به کار می‌رود، رابیتس ایران است که در اصطلاح عامیانه با نام راویز ایران هم شناخته می‌شود. مهندسان و پیمانکاران پروژه‌های عمرانی هنگام خرید به قیمت راویز ایران و نوع آن توجه می‌کنند تا بتوانند محصولی را بخرند که کاملا با نیازشان هماهنگ باشد. در این مطلب درباره این محصول مفصل صحبت خواهیم کرد. همچنین جدول قیمت رابیتس ایران را نیز ارائه خواهیم داد. برای مشاهده دیگر برندها و قیمت راویز به صورت روزانه به این صفحه وارد شوید.

قیمت رابیتس ایران

قیمت یکی از اولین فاکتورهایی است که مشتریان برای خرید رابیتس به آن توجه می‌کنند. برندهای مختلفی این محصول را تولید و به بازار عرضه می‌کنند. از آنجایی که متریال به کار رفته برای تولید این مقاطع تقریبا یکسان است و ابعاد استانداردی برای صفحه‌ها و چشمه آن‌ها تعیین می‌شود، تفاوت قیمت رابیتس برندهای مختلف، زیاد نیست. در ادامه جدول مشخصات و قیمت رابیتس ایران(راویز) را ارائه می‌دهیم.

عنوانابعاد(cm)تعداد ستونقیمت(تومان)
رابیتس ایران ۳۷۰ گرمی ۲۴۰×۶۰۹۲۸.۵۰۰
رابیتس ایران ۵۳۰ گرمی ۲۴۰×۶۰۱۳۳۷.۰۰۰
رابیتس ایران ۷۹۰ گرمی ۲۴۰×۶۰۱۳۴۹.۵۰۰
رابیتس ایران ۸۵۰ گرمی۲۴۰×۶۰۱۳۵۲.۰۰۰
رابیتس ایران ۱۲۷۰ گرمی ۲۴۰×۶۰۱۳تماس بگیرید

تاریخ: ۱۲ خرداد ۱۴۰۳

در جدول بالا قیمت رابیتس ایران در پرفروشترین نمونه‌ها را مشاهده نمودید، این نمونه‌ها به واسطه عرضه و تقاضا به‌روزرسانی می‌شوند چنانچه قصد سفارش راویز ایران را در وزن دیگر دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت راویز ایران

تقریبا همه مشتریان، این اصطلاح را دوست دارند! آن‌‌ها دلشان می‌خواهد با کم‌ترین هزینه بهترین محصول را خریداری کنند. اما نکته مهمی وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید. افراد حرفه‌ای و باتجربه در بازار می‌دانند که قیمت رابیتس ارزان، اگر اختلاف زیادی با سطح معمول بازار داشته باشد، به معنی کیفیت پایین این محصول است.

قیمت رابیتس ایران در فولاد توفیقی

دریافت قیمت راویز ایران

افراد تازه وارد، ممکن است در حین کار با افراد یا مجموعه‌هایی آشنا شوند که رابیتس ایران را با هزینه کم‌تری به فروش برسانند. محصولات این‌چنینی معمولا استانداردهای برندهای معتبر را ندارند و ممکن است روی امنیت پروژه شما اثر داشته باشند. پس بهتر است کیفیت را در اولویت قرار دهید و در اولویت بعدی به قیمت توجه داشته باشید.

معرفی انواع رابیتس ایران

انواع راویز ایران را می‌توان بر اساس معیارهای مختلفی دسته‌بندی کرد. وزن، ستون و چشمه مهم‌ترین معیارهایی هستند که راویز را بر اساس آن‌ها دسته‌بندی می‌کنند. در ادامه توضیحاتی درباره هر دسته از ارائه می‌دهیم.

 • انواع رابیتس ایران بر اساس چشمه: این محصولات به صورت دو یا سه چشمه تولید می‌شوند. شکل هندسی چشمه‌ها نیز لوزی، مربع یا متوازی‌الاضلاع است. در کارخانه‌های ایرانی، تولید راویز سه چشمه متوازی الاضلاع رایج‌تر است.
 • انواع رابیتس ایران بر اساس وزن: ورق‌های فولادی که برای تولید این مقاطع تخت فولادی به کار می‌روند، ضخامت‌های متفاوتی دارند. ضخامت و وزن ورق، روی وزن راویز هم تأثیر دارد.
 • انواع رابیتس ایران بر اساس ستون: این ورق‌های مشبک در سه نوع ۹، ۱۱ و ۱۳ ستون تولید و عرضه می‌شوند. هرکدام از آن‌ها برای کاربرد خاصی استفاده می‌شوند. البته در کشورهای خارجی امکان تولید راویز ۱۷ ستون هم وجود دارد، اما این محصول در ایران کاربردی ندارد.

ابعاد ایران رابیتس معمولا به صورت استاندارد در نظر گرفته می‌شود. همانطور که در جدول وزن و مشخصات راویز دیدید، طول و عرض این محصولات در اکثر موارد یکسان است و فقط ابعاد چشمه، تعداد ستون و وزن‌هایشان با هم فرق می‌کند.

قیمت راویز ایران در وبسایت فولاد توفیقی

دریافت قیمت رابیتس ایران

قیمت رابیتس سقف ایران یا دیوار بر اساس نوع آن تعیین می‌شود. به عنوان مثال هر چقدر ضخامت ورقی که برای تولید محصول به کار رفته بیشتر باشد، وزن آن بالاتر می‌رود و طبیعتا هزینه آن بیشتر خواهد بود.

موارد استفاده و کاربرد رابیتس ایران

رابیتس ایران به دلیل اینکه در کیفیت‌های مختلفی توسط کارخانه‌های مختلف تولید می‌شود، مانند هر محصول دیگری دارای مزایا و معایب مختلفی است که در این بخش به کاربرد رابیتس و مزایا و معایب این محصول اشاره می‌‌کنیم. 

مهم‌ترین کاربردهای رابیتس ایران عبارت است از:

 • ساخت سقف کاذب
 • گچ‌کاری سقف
 • سیمان‌کاری نما
 • نگهداری ملات سنگ‌کاری
 • ساخت قفس حیوانات
 • مجسمه‌سازی و کارهای هنری
 • ساخت فونداسیون در بتن‌ریزی
 • ساخت آرک و اوین آشپزخانه
 • ساخت المان‌های شهری و معماری
 • آلاچیق
 • ساخت سقف شیروانی
 • ترمیم و بازسازی ساختمان

در اکثر کاربردهایی که نام بردیم، متریال و مقاطع آهنی و فولادی دیگری هم در کنار راویز به کار می‌رود. به عنوان مثال برای ساخت قفس حیوانات، از رابیتس به عنوان سقف یا کف قفس استفاده می‌شود و دیوار‌ه‌ها را با استفاده از توری مرغی درست می‌کنند.

هر کدام از انواع رابیتس ایران برای کاربرد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. مثلا برای ساختن سقف کاذب، باید صفحه‌های سبک‌‌تر به کار برد، به همین دلیل پیمانکاران به سراغ نمونه‌های ۹ ستونه می‌روند، اما برای گچ‌کاری باید از راویز ۱۳ ستون استفاده کرد. البته گاهی اوقات، مهندسان بنا به تجربه‌ای که دارند، مقاطع متفاوتی را برای ساخت سقف کاذب یا گچ‌کاری در نظر می‌گیرند. با وجود اینکه این تغییرات سرعت نصب را افزایش می‌دهند و کار را ساده‌تر می‌کنند، اما از معیارهای استاندارد فاصله دارند و ممکن است امنیت سازه را به خطر بیندازند. 

مزایا و معایب رابیتس

رابیتس ایران به عنوان یکی از محصولات پرمصرف صنعت آهن‌آلات دارای مزایا و معایبی است که مهم‌ترین مزایای رابیتس عبارت است از:

 • حفره‌های موجود در صفحه‌ها امکان عبور نور و هوا را فراهم می‌کنند. اما این حفره‌ها آنقدر بزرگ نیستند که اجازه عبور اجسام بزرگ را بدهند.
 • لبه‌های این قطعات فولادی حفاظ ندارد و می‌تواند انقباض بیشتری را تحمل کند.
 • راویزها معمولا به صورت یکسره تولید می‌شوند، نه با استفاده از جوش دادن چند قطع مجزا. همین مسئله مقاومت آن‌ها را تا حد زیادی افزایش می‌‌دهد.
 • اگر راویزها به درستی جوش بخورند و برای کاربرد مناسب مورد استفاده قرار بگیرند،‌ استحکام بالایی خواهند داشت.
 • می‌توان رابیتس‌کاری را در زمان کوتاهی اجرا کرد.
 • این ورق‌های مشبک انعطاف‌پذیر هستند و با ابزارهای مخصوص به راحتی فرم می‌گیرند. بنابراین امکان اجرای طرح‌های مختلف مطابق با سلیقه مشتریان وجود دارد.
 • طراحی محصول به گونه‌ای است که فشار را در قسمت‌های مختلف ورق پخش می‌کند.

استفاده از ورق‌های راویز خالی از ایراد نیست. در ادامه به معایب رابیتس هم اشاره می‌کنیم تا هنگام خرید و اجرا، آن‌ها را در نظر داشته باشید.

 • برای پوشاندن رابیتس در گچ‌کاری به حجم زیادی گچ نیاز است.
 • وزن ورق‌های راویز زیاد است.
 • این مقاطع در برابر صدا عایق نیستند.
 • انعطاف راویز برای بعضی از کاربردها، به اندازه کافی مطلوب نیست.

خرید رابیتس ایران

در این مقاله راجع به رابیتس ایران صحبت کردیم و به انواع، کاربردها، مزایا و معایب این مقاطع تخت فولادی پرداختیم. قیمت راویز ایران یکی از مهم‌ترین معیارهای خریداران برای تصمیم‌گیری است. از آنجایی که نرخ این محصولات به صورت روزانه نوسان دارد، مشتریان به منبع معتبری نیاز دارند که آخرین نرخ را به آن‌ها اطلاع بدهد. قیمت رابیتس ایران در وب سایت ما بعد از هر نوسان به صورت خودکار بروزرسانی می‌شود. همچنین برای خرید رابیتس ایران در به‌صرفه‌ترین قیمت‌ها حتما به وبسایت ما سر بزنید. همچنین می‌توانید برای خرید رابیتس مسعود به این صفحه وارد شوید.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *