قیمت پروفیل کچو – لیست قیمت روز لوله کچو

لوله‌ گازی یکی از مواردی هست که برای امنیت یک ساختمان تهدید به‌حساب می‌آید. در صورتی‌ که نصب این لوله‌ها به ‌درستی انجام نشود و یا کیفیت خوبی نداشته باشند، می‌توانند شما را به دردسر بیندازند و تلفاتی را ایجاد کنند؛ اما نگران نباشید لوله گازی کچو یکی از بهترین محصولات کارخانه کچو است که کیفیت بالایی دارد. در این کارخانه محصولات دیگری همچون لوله کچو و پروفیل کچو نیز تولید می‌شود که همگی بسیار پرکاربرد هستند. بنابراین با توجه ‌به کمیابی و حساسیت این مورد، قیمت لوله کچو و قیمت پروفیل کچو اهمیت زیادی پیدا می‌کند. اما قیمت این محصولات به موارد مختلفی همچون نرخ دلار، بازار ارز و بورس کالا، قیمت جهانی فولاد و غیره وابسته هستند؛ به همین دلیل قیمت ثابتی را نمی‌توان برای آن‌ها در نظر گرفت. در این مطلب سعی داریم شما را با مشخصات فنی محصولات کچو و قیمت آن‌ها آشنا کنیم.

قیمت پروفیل کچو – لیست قیمت روز لوله کچو

از تولیدات کارخانه کچو می‌توان به تولید لوله‌های گاز خانگی و شهری اشاره کرد.

قیمت لوله کچو  (توضیح و جدول وزن و قیمت)

یکی از مهم‌ترین مواردی که در لوله‌کشی ساختمان باید به آن توجه کرد، انتقال سیالات مانند آب و گاز است. برای انتقال این سیالات باید از لوله‌های باکیفیت استفاده شود، در غیر این صورت خسارات و خطرات زیادی را به همراه خواهد داشت. همچنین باید به نکات ایمنی نیز در ساخت و استفاده از این لوله‌های گاز و آب توجه کرد.

جنس این لوله‌های گازی معمولا از فولاد است و در انتقال گاز از پالایشگاه تا ایستگاه‌های تقلیل فشار و توزیع گاز داخل شهرها و منازل مسکونی کاربردهایی دارند. این لوله‌های گاز  را در بخش توزیع به دو گروه تغذیه و لوله شبکه توزیع تقسیم‌بندی می‌کنند. وظیفه لوله‌های تغذیه انتقال گاز از ایستگاه تقلیل فشار به داخل شهر و شبکه توزیع است.

همچنین می‌توان لوله‌های گاز را طور دیگری دسته‌بندی کرد. در این دسته‌بندی لوله‌های گازی شامل انواع روکار و توکار هستند. لوله‌های روکار با نام درزدار سبک و لوله‌های توکار با نام API 5 نیز شناخته می‌شوند. لوله‌های روکار بیشتر در معرض آسیب و ضربات محیطی قرار دارند به همین دلیل هم باید در ساخت آن‌ها از استانداردهای متفاوتی استفاده کرد. همچنین باید سطح این لوله‌ها رنگ‌آمیزی شود تا جلوی خوردگی گرفته شود.

قیمت لوله کچو نیز همان‌طور که گفته شد یک قیمت ثابت ندارد و به عوامل مختلفی همچون دلار وابسته است. هرچقدر نرخ دلار بیشتر شود قیمت پروفیل کچو نیز افزایش می‌یابد. در جدول زیر قصد داریم لیست قیمت لوله گاز کچو را بررسی کنیم.

نام محصول اندازه (اینچ) ضخامت (میلی متر) طول شاخه (متر) وزن (کیلوگرم) قیمت (تومان)
قیمت لوله گاز کچو ½ (توکار)½۲.۸۶-۴۹,۵۰۰ تومان
قیمت لوله گاز کچو ¾ (توکار)¾۲.۹۶-۴۹,۵۰۰ تومان
قیمت لوله گاز کچو ۱ اینچ (توکار)۱۳.۴۶-۴۹,۵۰۰ تومان
قیمت لوله گاز کچو (توکار)¼۱۳.۶۶-۴۹,۵۰۰ تومان
قیمت لوله گاز کچو (توکار) ½۱۳.۷۶-۴۹,۵۰۰ تومان
قیمت لوله گاز کچو ۲ اینچ (توکار)۲۳.۹۶-۴۹,۵۰۰ تومان

تاریخ: ۲۸ تیر ۱۴۰۳

نام محصولاندازه (اینچ) ضخامت (میلی متر) طول شاخه (متر) وزن هر متر (کیلوگرم) قیمت (تومان)
قیمت لوله گاز کچو (روکار)۱/۲۲.۶۶۱.۲۱۴۷,۴۰۰ تومان
قیمت لوله گاز کچو (روکار)۳/۴۲.۶۶۱.۵۶۴۷,۴۰۰ تومان
قیمت لوله گاز کچو (روکار)۱۳.۲۶۲.۴۱۴۷,۴۰۰ تومان
قیمت لوله گاز کچو (روکار)¼۱۳.۲۶۳.۱۰۴۷,۴۰۰ تومان
قیمت لوله گاز کچو (روکار)½۱۳.۲۶۳.۵۶۴۷,۴۰۰ تومان
قیمت لوله گاز کچو (روکار)۲۳.۶۶۵.۰۳۴۷,۴۰۰ تومان
قیمت لوله گاز کچو (روکار)½۲۳.۶۶۶.۴۲۴۷,۴۰۰ تومان
قیمت لوله گاز کچو (روکار)۳۴۶۸.۳۶۴۷,۴۰۰ تومان

تاریخ: ۲۸ تیر ۱۴۰۳

آشنایی با لوله کچو اصفهان

کارخانه کچو یکی از کارخانه‌های تولیدی به نام و معروف است که این لوله‌های درزدار و سبک را تولید می‎کند. برای ساخت این محصولات ابتدا ورق‌های فولادی گرم را برش می‌دهند. سپس تاب‌گیری این ورق‌های رولی را به ‌وسیله یک سری غلتک موازی انجام می‌دهند. در این صورت اگر انحنایی در برخی از نقاط ورق وجود داشته باشد که در حین برش‌کاری ایجاد شده‌اند، با این کار از بین می‌روند.

معرفی لوله کچو گازی اصفهان

لوله‌های شرکت کچو از ۲ تا ۴ میلی‌متر و در طول ۶ تا ۱۲ متر تولید می‌شوند.

این ورق‌های فولادی با استفاده از دستگاه فرمینگ فرم دهی می‌شوند و لبه‌های آن‌ها را به کمک این دستگاه به یکدیگر نزدیک می‌کنند. در این مرحله ورق به شکل حرف یو انگلیسی در می‌آید. سپس جوشکاری لبه‌ها انجام می‌شود و اضافه‌های جوشکاری حذف می‌گردد. در نهایت نیز باید با آب و صابون، این لوله‌ها را خنک کرد و آن‌ها را به قطعاتی با طول ۶ متری برش زد. این محصولات به‌ عنوان لوله‌های گازی خانگی و شهری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مشخصات فنی محصولات کچو

در این قسمت از این مطلب قصد داریم محصولات کارخانه کچو را به شما معرفی کنیم و مشخصات لوله روکار گازی کچو را نیز بررسی کنیم. 

پروفیل چهارچوبی

از این پروفیل‌ها همان‌طور که از نامشان مشخص است برای ساخت چهارچوب در بهره می‌برند. در ادامه مشخصات پروفیل‌های چهارچوبی کچو را مشاهده می‌کنید.

پروفیل چهارچوبی به شماره JAN-86 دارای ضخامت ۲ میلی‌متر و وزن یک متر از آن ۳.۵ کیلوگرم بر متر است.  مدل A این محصول سایزی برابر ۵۰ میلی‌متر، مدل B برابر ۸۵ میلی‌متر، مدل C برابر ۱۸ میلی‌متر، مدل D برابر ۳۵ میلی‌متر، مدل E برابر ۳۲ میلی‌متر و مدل F برابر ۱۵ میلی‌متر دارد.

پروفیل چهارچوبی به شماره FEB-86 ضخامت ۲ میلی‌متر و وزن یک متر از آن ۳.۷ کیلوگرم بر متر را دارد. سایز مدل A این محصول برابر ۵۰ میلی‌متر، مدل B برابر ۱۰۵ میلی‌متر، مدل C برابر ۱۸ میلی‌متر، مدل D برابر ۲۵ میلی‌متر، مدل E برابر ۳۲ میلی‌متر و مدل F برابر ۱۵ میلی‌متر می‌باشد.

پروفیل چهارچوبی به شماره OCT-86 دارای ضخامت ۲ میلی‌متر و وزن یک متر از آن ۳.۷۵ کیلوگرم بر متر است.  مدل B این محصول سایزی برابر ۱۰۸ میلی‌متر، مدل C برابر ۱۵ میلی‌متر، مدل D برابر ۳۵ میلی‌متر، مدل E برابر ۳۵ میلی‌متر و مدل F برابر ۱۵ میلی‌متر دارد.    

پروفیل‌های درب و پنجره

پروفیل‌های درب و پنجره یکی از انواع پروفیل‌ها هستند که کاربرد زیادی دارند. متداول‌ترین این محصولات پروفیل ۵۰۷، پروفیل ۵۰۸ و پروفیل ۵۰۹ هستند که در کارخانه کچو به تولید می‌رسند. البته محصولات دیگری همچون پروفیل ۶۰۱، ۶۰۲، ۵۵۱، ۵۰۱، ۴۵۶ و ۴۵۷ نیز در این کارخانه تولید می‌شوند؛ اما در جدول زیر تنها همان ۳ مورد اول را بررسی می‌کنیم.

شماره پروفیل سایز (میلی‌متر) وزن ۱ متر لوله (کیلوگرم بر متر) ضخامت (میلی‌متر) وزن ۱ متر لوله (کیلوگرم بر متر) ضخامت (میلی‌متر)
  A B C D E        
۵۰۷ ۲۵ ۲۹ ۲۵ ۵۱ ۱۳ ۲.۲ ۱.۸ ۲.۴۴ ۲
۵۰۸ ۳۸ ۲۹ ۲۵ ۳۸ ۱۳ ۲.۲ ۱.۸ ۲.۴۴ ۲
۵۰۹ ۳۸ ۲۹ ۲۵ ۵۱ ۱۳ ۲.۲ ۱.۸ ۲.۴۴ ۲

 

پروفیل زهوار

پروفیل زهوار در پنجره استفاده می‌شود و کاربرد آن ثابت نگه‌داشتن شیشه است. کارخانه کچو یکی از تولیدکنندگان این محصول است. شما می‌توانید هر سوالی در رابطه با  وزن لوله گازی کچو و پروفیل زهوار یا قیمت لوله کچو و پروفیل زهوار دارید از کارشناسان مربوطه این شرکت سوال کنید.

پروفیل زهوار به شماره ۹۴، دارای ضخامت ۱.۸ میلی‌متر است که وزن یک متر از آن ۰.۸۴ کیلوگرم بر متر می‌باشد. مدل A این محصول ۲۱ میلی‌متر، مدل B، ۱۰ میلی‌متر و مدل C، ۶ میلی‌متر سایز دارد.

ضخامت پروفیل زهوار شماره ۹۵، ۱.۸ میلی‌متر و وزن یک متر آن ۰.۸۴۲ کیلوگرم بر متر است. سایز محصول A 25 میلی‌متر، سایز محصول B، ۱۱ میلی‌متر و سایز محصول C، ۷ میلی‌متر می‌باشد.

پروفیل زهوار شماره ۸۷ نیز دارای ۱.۸ میلی‌متر ضخامت و ۱.۰۲۵  کیلوگرم  بر متر وزن است. سایز محصول A برابر با ۲۸، سایز محصول B برابر با ۱۵ و سایز محصول C برابر با ۱۰ میلی‌متر است. 

لوله‌های صنعتی

لوله‌های صنعتی همان‌طور که از نامشان مشخص است در صنعت خصوصا صنایع پتروشیمی، گاز، نفت و خودروسازی کاربرد دارند. سایز و ابعاد این لوله‌ها بسیار متفاوت است و کارخانه کچو به تولید این محصولات تا سایز ۶ اینچ می‌پردازد.

 

ضخامت (میلی‌متر) سایز (اینچ) سایز (میلی‌متر)
۲ ۲.۳ ۲.۵ ۲.۸ ۳.۲ ۳.۵ ۴ ۴.۵ ۵ ۶ ۷
۰.۹۷ ۲/۱ ۲۱.۷
۱.۲۴ ۱.۴۱ ۴/۳ ۲۷.۲
۱.۶ ۱.۸ ۲ ۱ ۳۴
۲ ۲.۲۹ ۲.۴۸ ۱ ۴/۱ ۴۲.۷
۲.۹۵ ۳.۳ ۳.۶۸ ۴.۱ ۴.۵۲ ۲ ۶۰.۵
۵.۱۸ ۵.۹۶ ۶.۷۸ ۳ ۸۹.۱
۶.۸ ۷.۸۶ ۸.۷۷ ۹.۵۸ ۱۲.۲ ۴ ۱۱۴.۳
۱۴.۲ ۱۶.۱ ۱۷.۸ ۱۹.۸ ۲۳.۶ ۲۷.۷ ۶ ۱۶۵.۲

 

قوطی‌های صنعتی مستطیلی

قوطی‌های صنعتی پروفیل‌هایی هستند که مقطع مربع یا مستطیل شکل دارند و دارای استحکام و مقاومت بالایی هستند. به همین دلیل هم در صنعت بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لوله‌های گاز خانگی و تجاری

لوله‌های گاز، گاز را از محل کشف و پالایش به محل مصرف در کل کشور پخش می‌کنند و شریان‌های حیاتی انتقال گاز در کشور به‌حساب می‌آیند. این دسته لوله‌ها بر اساس کاربرد دارای سایزهای مختلف هستند که مشخصات برخی از سایزها را بررسی می‌کنیم.

لوله با سایز ۱ اینچ، دارای قطر خارجی ۳۳.۷ میلی‌متر، ضخامت ۳.۲ میلی‌متر و وزن ۲.۴۱ کیلوگرم بر متر است. لوله سایز ۲ اینچ، قطر خارجی برابر با ۶۰.۳ میلی‌متر، ضخامت برابر با ۳.۶ میلی‌متر و وزنی برابر ۵.۰۳ می‌باشد. قطر خارجی لوله سایز ۳ اینچ نیز ۸۸.۹ میلی‌متر، ضخامت ۴ میلی‌متر و وزن آن ۸.۳۶ کیلوگرم بر متر است.

خرید لوله پروفیل کچو اصفهان در فولاد توفیقی

کارخانه کچو یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان لوله گاز توکار و روکار است. به دلیل نوسانات ارز و مسائل سیاسی باید برای اطلاع از قیمت لوله کچو از فروشندگان معتبر، قیمت محصول مورد نظر خود را استعلام بگیرید. در صورتی‌که قصد خرید لوله درزدار کچو را دارید، می‌توانید به صنایع فولاد توفیقی اعتماد کنید. همچنین می‌توانید برای قیمت روز لوله کچو، قیمت پروفیل کچو و مشخصات این محصولات به صنایع فولاد توفیقی مراجعه نمایید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *