قیمت لوله شوفاژی – خرید انواع لوله شوفاژ

اگر به‌ تازگی در حال ساخت ساختمان یا بازسازی منزل خود هستید این مطلب را از دست ندهید. لوله‌کشی شوفاژ، پکیج و موتورخانه یکی از موارد مهم در هر ساختمانی است که در زمان ساخت باید انتخاب صحیح بهترین لوله برای شوفاژ، شیوه اجرا آن، دیگر محصولات مورد استفاده و … توجه کنید.

امروزه لوله‌کشی پکیج و شوفاژی به سه دسته روکار، سنتی و کلکتوری تقسیم می‌شود. همچنین می‌توان لوله پکیج و شوفاژ را در سقف و یا کف ساختمان قرار داد. کلکتور جعبه‌ای است که تمام ورودی و خروجی‌ها به آن وصل می‌شود. در این سیستم آب از یک سمت وارد کلکتور می‌شود و از سمت دیگر و به کمک شیرها به سمت سیستم گرمایش هدایت می‌شود. از مزایای لوله‌کشی کلکتوری می‌توان به یکنواخت بودن گرمای شوفاژها و سرعت بالای گرم‌شدن آن‌ها اشاره کرد.

به ‌هر حال فرقی ندارد که کدام روش را برای لوله‌کشی ساختمان خود انتخاب می‌کنید و قصد خرید کدام نوع لوله را دارید، شما می‌توانید برای استعلام قیمت لوله شوفاژ از صنایع فولاد توفیقی کمک بگیرید. در ادامه این مطلب قصد داریم تا حدودی شما را با این محصول و قیمت آن آشنا کنیم. 

قیمت لوله شوفاژی – خرید انواع لوله شوفاژ

لوله شوفاژ از جمله محصولاتی هستند که برای اجرای شوفاژ و پکیج مورد استفاده قرار می‌گیرند

لیست قیمت لوله شوفاژی

در این قسمت حدود قیمت لوله شوفاژی مورد استفاده در ساختمان‌ها را برای شما تحت یک جدول ذکر کرده‌ایم؛ اما همان‌طور که می‌دانید معمولا این قیمت‌ها ثابت نیستند و تحت تاثیر عوامل مختلف مثل قیمت دلار، تورم و … نوسان دارند. البته نگران نباشید شما می‌توانید برای استعلام دقیق قیمت لوله روکار شوفاژ و قیمت لوله تک لایه فلزی از شماره‌های موجود در وب سایت صنایع فولاد توفیقی استفاده کنید و از کارشناسان ما راهنمای لازم را دریافت کنید.

قیمت لوله فولادی شوفاژ

نام لوله شوفاژی جنس نمره لوله قطر اسمی قیمت لوله شوفاژی
لوله شوفاژی سیاه درزدار ۶ متری به وزن ۶ کیلوگرم آهن ۱۵ ۱.۲ اینچ تماس بگیرید
لوله شوفاژی سیاه درزدار ۶ متری به وزن ۱۲ کیلوگرم آهن ۲۵ ۱ اینچ تماس بگیرید
لوله شوفاژی سیاه درزدار ۶ متری به وزن ۲۲.۵ کیلوگرم آهن ۵۰ ۲ اینچ تماس بگیرید
لوله شوفاژی سیاه درزدار ۶ متری به وزن ۳۴ کیلوگرم آهن ۸۰ ۳ اینچ تماس بگیرید
لوله شوفاژی سیاه درزدار ۶ متری به وزن ۴۳ کیلوگرم آهن ۱۰۰ ۴ اینچ تماس بگیرید

 

آشنایی با انواع لوله پکیج و شوفاژ

لوله آهنی شوفاژی یک لوله گاز است که وظیفه دارد گرمایش ساختمان را تامین کند. در ابتدا دمای آب موتورخانه به میزانی که توسط مدیر تاسیسات تنظیم شده، می‌رسد. دو لوله رفت و برگشتی در کل ساختمان وجود دارد که آب جوش از طریق یکی از این لوله‌ها در تمام ساختمان به گردش درمی‌آید و پس از گردش در تمام سیستم، از طریق لوله برگشت از طبقات به موتورخانه بازمی‌گردد تا دوباره به دمای موردنظر برسد. امروزه برای گرم‌کردن ساختمان‌ها و منازل از سیستم گرمایش مرکزی استفاده می‌شود. در این سیستم گرما در موتورخانه ایجاد شده و از طریق لوله‌ها به رادیاتورها و سایر بخش‌ها می‌رود. 

آشنایی با انواع لوله شوفاژ

مزایای مختلف لوله‌های شوفاژ باعث تفاوت قیمت آنها می‌شوند.

به ‌طور کلی می‌توان انواع لوله شوفاژ را از ارزان تا گران طبق موارد زیر دسته‌بندی کرد.

  1. لوله‌های تک لایه سبز پلاستیکی یا سفید پروپیلن
  2. لوله‌های سه لایه فویل دار
  3. لوله‌های ۵ لایه
  4. لوله تک لایه پکس
  5. لوله فولادی سیاه

همچنان با ما همراه باشید تا شما را با انواع لوله فلزی شوفاژ آشنا کنیم. لوله موتورخانه بر اساس موارد مختلفی همچون سایز اسمی، ضخامت اسمی، وضعیت قسمت انتهایی، طول لوله‌ها، استاندارد ساخت، جنس و شکل ظاهری تقسیم‌بندی می‌شود که در ادامه برخی از آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

انواع لوله سیستم گرمایی شوفاژ و موتورخانه بر اساس شکل ظاهری

لوله موتورخانه بر اساس شکل ظاهری به دو بخش درزدار یا جوشی و بدون جوش تقسیم می‌شود. لوله بدون درز در برابر لوله درزدار یکپارچگی بیشتری دارد. در فرآیند جوشکاری به دلیل وجود حرارت زیاد در فلز پایه تنش پسماند ایجاد می‌شود. به همین دلیل هم استحکام ورق پس از جوشکاری نسبت به قبل کمتر می‌شود. همین امر یکی از ایرادات لوله‌های جوشی است اما ساخت لوله‌های سایز بالای بدون درز نیز محدودیت دارد. به همین دلیل گاهی به ‌اجبار باید از لوله‌های جوشی استفاده کنید.

انواع لوله بر اساس جنس

لوله بر اساس جنس به دو دسته کلی فلزی و غیرفلزی تقسیم می‌شود. لوله فلزی نیز انواع مختلفی دارد و از گذشته برای موارد مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفت. لوله فلزی دارای مزایایی همچون غیر نفوذپذیر، ضریب انبساط طولی پایین و استحکام بالا است. در مقابل نیز معایب این لوله شامل نصب دشوار، وزن بالا، خوردگی بالا، افت فشار و رسوب‌پذیری بالا، ضریب هدایت حرارتی بالا و عدم شکل‌پذیری آسان می‌باشد. لوله‌های فولادی نیز به انواع لوله‌های گالوانیزه، لوله سیاه، لوله مانیسمان و لوله مسی تقسیم می‌شود. لوله‌های گالوانیزه یکی از بهترین لوله‌ها برای شوفاژ و پکیج هستند که برای لوله‌کشی موتورخانه کاربرد دارند و با عایق‌سازی مناسب آن‌ها می‌توان طول آن‌ها را افزایش و تلفات حرارت را کاهش داد.

خرید لوله شوفاژ از صنایع فولاد توفیقی

لوله شوفاژ ۵لایه یکی از بهترین لوله‌های روکار برای سیستک گرمایی پکیج و موتورخانه است.

لوله‌های غیر فلزی شامل انواع لوله‌های فایبرگلاس، پلی‌پروپیلن، پلی‌اتیلن، پولیکا، پلاستیکی، بتنی و سیمانی می‌شود. لوله‌های پلیمری برای جلوگیری از خوردگی و رسوب در تاسیسات به وجود آمدند. از مزایای لوله پروپیلن هم می‌توان به وزن کم، نصب آسان، افت فشار و رسوب‌پذیری پایین، پایین‌بودن ضریب هدایت حرارتی و عدم پوسیدگی از داخل و خارج اشاره کرد. از محدودیت‌های استفاده از این لوله شوفاژ باید مواردی همچون عدم شکل‌پذیری، نفوذ اکسیژن، امکان عبور نور و مشکلات بهداشتی، ضریب انبساط طولی زیاد و عدم تحمل دما و فشار زیاد را نام برد. لوله‌های پلی‌اتیلن در برابر دما و فشار نسبت به لوله‌های پروپیلن مقاوم‌تر هستند.

مشخصات فنی لوله شوفاژ آهنی

لوله جوشی درزدار شوفاژی یکی از لوله‌های گازی است که برای تامین گرمایش ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد این لوله فقط در موتورخانه‌ها و لوله‌کشی شوفاژ دیده می‌شود. از مشخصات لوله شوفاژی آهنی درزدار می‌توان مقاومت بالا و عدم وجود منفذ یا درز را نام برد. همیشه مقداری آب داخل این لوله‌ها در گردش است و هیچ آبی از خارج لوله به آن وارد نمی‌شود. این لوله‌ها اتلاف حرارتی کمتری نسبت به لوله‌های پلیمری دارند. در این جدول قصد داریم مشخصات فنی لوله شوفاژ درزدار را بررسی کنیم. همچنین می‌توانید برای استعلام قیمت لوله با مجموعه صنایع فولاد توفیقی تماس حاصل کنید.

سایز ضخامت (میلی متر) وزن هر شاخه (کیلوگرم)
لوله جوشی آریاوا ۱.۲ اینچ ۲.۶ ۷.۳
لوله جوشی آریاوا ۱ اینچ   ۳.۲ ۱۴.۵
لوله جوشی آریاوا ۲ اینچ   ۳.۶ ۳۰
لوله جوشی آریاوا ۳ اینچ   ۴ ۵۱
لوله جوشی آریاوا ۴ اینچ   ۴ ۶۷

خرید لوله شوفاژ و پکیج ساختمان

با پیشرفت تکنولوژی، در ساخت مصالح ساختمانی و لوله‌های شوفاژ تغییر و تحولی به وجود آمد. در گذشته از لوله‌های فلزی برای لوله‌کشی شوفاژ استفاده می‌شد. این لوله‌ها معایب مختلفی همچون رسوب‌پذیری بالا، زنگ‌زدگی لوله‌ها، سنگینی لوله‌ها و سختی اجرای کار را داشتند. در نتیجه در صورت استفاده از لوله‌های فلزی در لوله‌کشی شوفاژ، عمر لوله شوفاژ بسیار کاهش می‌یافت. به همین دلایل نیز مصالح جدیدتر همچون لوله‌های پلیمری (لوله‌های سبز) روی کار آمدند. لوله‌های پلیمری به دلایلی چون عدم رسوب‌پذیری و زنگ‌زدگی و سهولت اجرا بسیار مورد استقبال قرار گرفت. همچنین قابل ذکر است استفاده از این لوله‌ها به ‌صورت جوشی و با دستگاه اتو انجام می‌شد.

لوله‌کشی شوفاژ با لوله‌های پلیمری به شکل سنتی اجرا می‌شود. به این شکل که پکیج یا موتورخانه در ابتدای مسیر قرار دارند و لوله‌های رفت و برگشتی از مبدا شروع می‌شوند و به هر رادیاتوری که در مسیر قرار دارد، یک انشعاب رفت ‌و برگشت متصل می‌شود.

به ‌طور کلی بهتر است برای لوله شوفاژ از لوله‌های ۵لایه استفاده شود که تلفیقی از فلز و پلیمر است؛ چرا که لوله‌های پلیمری در صورت مواجه ‌شدن با گرمای زیاد حالت‌پذیر می‌شوند و ممکن است خسارت ببینند. به همین دلیل هم نباید در زمان استفاده از این لوله‌ها دمای آب بالای ۶۰ درجه برود. لوله‌های تلفیقی به دو گروه لوله ۳ لایه و لوله ۵ لایه تقسیم می‌شوند. برای اطلاع از قیمت لوله سه لایه می‌توانید با کارشناسان صنایع فولاد توفیقی تماس بگیرید.

 بهترین لوله برای شوفاژ را از کجا بخریم؟

در این مطلب از صنایع فولاد توفیقی سعی کردیم شما را با انواع لوله شوفاژ و همچنین قیمت آن آشنا کنیم. در صورتی‌که قصد خرید و یا اطلاع از قیمت روز لوله شوفاژ و پکیج ساختمان به‌ صورت دقیق را دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید. کارشناسان فروش ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

۳/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *