قیمت لوله گلخانه – خرید لوله گلخانه ای + مزایای لوله ‌های گالوانیزه

برای اینکه یک گلخانه استاندارد بسازید، به لوله گلخانه‌ای نیاز دارید که با ساختار فضا و محیط متناسب باشد و عملکرد مناسبی را از خود نشان دهد. لوله گالوانیزه گلخانه دارای یک پوشش گالوانیزه است. به همین دلیل مقاومت خوبی در برابر زنگ‌زدگی، خوردگی و رطوبت دارد که همین امر نیز سبب عمر و کارایی بالای سازه گلخانه‌ای می‌شود.
در این مطلب قصد داریم جدول سایز و ضخامت و قیمت لوله گالوانیزه گلخانه‌ای را بررسی کنیم و شما را با مزایا و انواع لوله‌های گالوانیزه آشنا کنیم. پس اگر قصد راه‌اندازی گلخانه با لوله گالوانیزه و خرید لوله گلخانه را دارید، با ما همراه باشید تا از قیمت لوله گلخانه مطلع شوید. همچنین می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت فولاد توفیقی با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید و از آن‌ها راهنمایی بگیرید.

لوله گالوانیزه گلخانه‌ای

لوله‌های گلخانه‌ای برای ساخت سازه‌های گلخانه‌ای مورد استفاده می‌گیرند.

لیست قیمت لوله گلخانه

قیمت لوله گالوانیزه گلخانه با توجه ‌به ضخامت و سایز آن‌ها و به‌ صورت روزانه مشخص می‌شود. در این قسمت لیست قیمت لوله گالوانیزه گلخانه‌ای را برای شما آورده‌ایم. اما بهتر است برای اطلاع از قیمت به‌روز و دقیق لوله گلخانه با دفتر فروش صنایع فولاد توفیقی تماس حاصل فرمایید.

 

نام کالا سایز(mm)(inch) ضخامت/رده برند وضعیت استاندارد محل بارگیری واحد قیمت(ریال)
لوله گالوانیزه گلخانه ۱/۲ ۱/۲ ۲ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۱/۲ ۱/۲ ۲.۵ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۳/۴ ۳/۴ ۲ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۳/۴ ۳/۴ ۲.۵ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۱ ۱ ۲ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۱ ۱ ۲.۵ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۱ ۱ ۳ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۱-۱/۴ ۱/۴ ۱ ۲ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۱-۱/۴ ۱/۴ ۱ ۲.۵ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۱-۱/۴ ۱/۴ ۱ ۳ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۱-۱/۲ ۱/۲ ۱ ۲ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانهز۱-۱/۲ ۱/۲ ۱ ۲.۵ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۱-۱/۲ ۱/۲ ۱ ۳ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه  ۲ ۲ ۲ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۲ ۲ ۲.۵ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۲ ۲ ۳ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۱/۲ ۲ ۲ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۱/۲ ۲ ۲.۵ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۱/۲ ۲ ۳ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۳ ۲.۵ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید
لوله گالوانیزه گلخانه ۳ ۳ تهران شاخه ۶متری st37 کارخانه کیلوگرم تماس بگیرید

لوله گلخانه ای چیست؟

برای اینکه یک سازه گلخانه‌ای با دیوار و سقف شفاف مثل پلاستیک یا شیشه بسازید، باید از لوله گلخانه‌ای استفاده کنید. در فضای گلخانه باید شرایط آب‌وهوا را به ‌گونه‌ای تنظیم کرد که گیاهان بتوانند رشد کنند. این سازه‌ها در سایزهای کوچک و یا بزرگ برای ساختمان‌های بزرگ صنعتی وجود دارند.

همان‌طور که از نام لوله گلخانه پیدا است، در ساخت گلخانه کاربرد دارد. بسیاری از افراد برای ساخت گلخانه از قاب‌های pvc استفاده می‌کنند و آن را با ورق‌های پلاستیکی می‌پوشانند. اگر برای پوشش گلخانه از پلاستیکی استفاده شود که در برابر اشعه‌های ماورای بنفش محافظت نشده باشد، ممکن است طول عمر آن فقط یک سال باشد. شما می‌توانید با صرف هزینه بیشتر، مواد پلاستیکی را خریداری کنید که توانایی مقاومت حدود ۴ سال را در برابر اشعه ماوراء بنفش داشته باشند.

برای لوله‌کشی گلخانه می‌توان از جنس‌های پلاستیک، چوب، گالوانیزه، فولاد و آلومینیوم بهره برد. هرکدام از این مواد پانل و ساختار متفاوتی دارند که کار با آن‌ها را راحت‌تر می‌کند.

مواد لوله‌کشی پی‌وی‌سی در مجرای لوله‌های آب و مجرای برقی کاربرد دارند. افراد کم‌ درآمد از این موارد استفاده می‌کنند؛ چون قیمت ارزانی دارد و همیشه در دسترس است. برای اطلاع از قیمت لوله pvc برای گلخانه با دفتر فروش مجموعه فولاد توفیقی تماس بگیرید.

لوله‌های گالوانیزه نیز دارای دو دسته آهنی و فولادی هستند و با نام لوله گالوانیزه شناخته می‌شوند. لوله گالوانیزه مورد استفاده در گلخانه در برابر لوله‌های سیاه، مقاومت بیشتری دارند و دلیل آن نیز وجود پوشش روی است. این پوشش سبب می‌شود مقاومت لوله گلخانه‌ای در برابر رطوبت بیشتر شود و از پوسیدگی و خوردگی زود هنگام جلوگیری می‌کند. در نتیجه طول عمر لوله افزایش پیدا می‌کند و گلخانه شما نیز عمر بیشتری خواهد داشت.

لوله گلخانه‌ای چیست

رای ساخت گلخانه از قاب‌های پی وی سی و ورق‌های پلاستیکی استفاده می‌شود.

مزایای لوله های گالوانیزه گلخانه ای گرم

در این قسمت قصد داریم مزایای لوله‌های گالوانیزه گلخانه‌ای را بررسی کنیم. وجود روکش گالوانیزه را می‌توان بزرگ‌ترین مزایای این لوله‌ها دانست؛ چرا که این ویژگی سبب افزایش طول عمر لوله‌ها می‌شود. لوله گلخانه‌ای PGCO دارای پوششی از روی است و به همین دلیل دچار خوردگی و زنگ‌زدگی نمی‌شود. در این صورت می‌توان سال‌ها بدون بروز مشکل از این لوله‌ها استفاده کرد و هزینه‌های گلخانه را کاهش داد. در نتیجه برای ساخت گلخانه معمولاً لوله گالوانیزه پی جی سی او به کار برده می‌شود.

لوله‌های گالوانیزه به روش گرم آبکاری می‌شود و این آبکاری کیفیت لوله‌های گلخانه را افزایش می‌دهد. در نتیجه مصرف‌کننده رضایت بیشتری از این محصول خواهد داشت. از مزایای دیگر این لوله‌ها موجود بودن انواع اتصالات برای آن است. در این صورت نصب لوله‌ها به‌سرعت انجام شده و گلخانه با سرعت بیشتری ساخته می‌شود. بنابراین به‌کارگیری لوله گالوانیزه گلخانه پی وی سی او صرفه اقتصادی زیادی دارد.

مزایای لوله گلخانه

برای ساخت گلخانه از همه لوله‌های گلخانه‌ای استفاده می‌شود اما برخی از سایزهای آنها بسیار پرکاربردتر هستند.

انواع لوله های گالوانیزه

لوله‌های گالوانیزه از نظر وزن، کاربرد و فرآیند تولید دارای گروه‌های مختلفی هستند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

لوله گلخانه ای گرم

از لحاظ فرآیند تولید می‌توان این لوله‌ها را به دو دسته سرد و گرم تقسیم کرد. لوله گلخانه‌‌ای گرم دارای یک لایه و پوششی از فلز آبکاری شده است. در اصل در گالوانیزه گرم، آهن یا فولاد را با فلز روی مذاب پوشش می‌دهند که این کار را می‌توان یک روش‌ برای ایجاد ‌لایه حفاظتی بر روی آهن و فولاد نیز دانست. برای این منظور فلز روی در دمای بالای ۴۲۰ درجه ‌سانتی‌گراد مذاب شده و لوله فولادی به روش غوطه‌وری در روی مذاب آبکاری می‌شود.

روش آبکاری سبب شده تا لایه ضخیم‌تری ایجاد شود در نتیجه دوام و استحکام سازه بالا رفته و طول عمر آن افزایش پیدا می‌کند. لوله گلخانه تولید شده با روش گرم به طور متوسط بین ۲۵ الی ۳۰ سال عمر می‌کند. همچنین در ساخت این محصول حرارت وجود دارد و به همین دلیل از سطح براق‌تری برخوردار است. از مزایای لوله گالوانیزه گلخانه‌ای که با روش گرم تولید می‌شود می‌توان موارد زیر را نام برد.

  • پوشش یکنواخت برای قطعاتی با اشکال متفاوت
  • مقاومت بالا در برابر رطوبت، زنگ‌زدگی و خوردگی
  • افزایش طول عمر گلخانه
  • قیمت ارزان
  • مقاومت بالا در برابر آسیب و خراش
  • ایجاد لایه محافظتی با ضخامت بالا

لوله گلخانه ‌ای سرد

در این روش، با استفاده از الکترولیز، پوششی از روی بر لوله فولادی ایجاد می‌شود. حداکثر دمای استفاده شده ۷۰ درجه سانتی‌گراد است. در این روش ضخامت لایه فلز قرار گرفته بر روی لوله ورق سیاه، کمتر از روش قبلی می‌باشد. به همین دلیل هم استحکام و استقامت لوله گلخانه‌ای سرد نسبت به روش گرم، کمتر است.

قیمت لوله گلخانه گالوانیزه تولید شده با روش سرد، به دلیل ضخامت کمتر نسبت به لوله گالوانیزه گلخانه‌ای گرم، پایین‌تر است و شما می‌توانید با توجه ‌به نیاز خود، یکی از انواع مدل‌ها را انتخاب کنید.

تقسیم‌بندی لوله گلخانه ای از نظر کاربرد و وزن

از لوله گلخانه‌ای بیشتر در ساخت گلخانه‌های صنعتی و کشاورزی استفاده می‌شود. اندازه و سایز لوله‌های گلخانه متفاوت است. از نظر کاربرد نیز این محصول به گروه‌هایی همچون لوله گالوانیزه کشاورزی، لوله گالوانیزه صنعتی، لوله گالوانیزه سبک و لوله گالوانیزه سنگین دسته‌بندی می‌شود.

جدول مشخصات فنی لوله گالوانیزه گلخانه ای (جدول سایز و ضخامت)

لوله‌های گالوانیزه بر اساس استانداردهای گالوانیزه DIN EN 10240، DIN2444 و ISIRI 3765 ساخته می‌شوند. از لحاظ مشخصات شیمیایی نیز این لوله‌ها از استانداردهای ASTM A90 و ASTM F1083 پیروی می‌کنند. فشار کاری لوله گالوانیزه سنگین حدود ۱۶ بار و لوله گالوانیزه سبک حدود ۱۲ بار است. همان‌طور که قبلا هم گفته شد روش ساخت لوله گلخانه‌ای متفاوت است که دو روش گالوانیزه گرم و سرد از پرکاربردترین آن‌ها هستند. به طور کلی می‌توان لوله گالوانیزه را یک لوله فولادی کم کربن دانست که پوششی از فلز روی بر آن ایجاد شده است.

معمولا در فرایند گالوانیزه شدن ضخامت روی به میزان ۲۰ میلی‌متر در سطح هر لوله در نظر گرفته می‌شود. حلالیت فلز روی با آهن بالا است و در زمان جوشکاری لوله گالوانیزه، لایه محافظ ایجاد شده از روی به‌راحتی می‌تواند تحت تأثیر گرما، اکسیداسیون، ذوب، تبخیر، دود و بخار و تخلخل جوش ایجاد کند. البته به دلیل اینکه در نهایت روی شبیه به یک اکسیدکننده کار می‌کند، یک لایه محافظ با نقطه ذوب پایین روی لوله به وجود می‌آورد.

شرح کالا نمره لوله سایز (اینچ) ضخامت (میلی‌متر)
لوله گالوانیزه گلخانه ای ۲ ۲/۱ ۲
لوله گلخانه ای ۳ ۱ ۲
لوله گلخانه ای ۶ ۲ ۲
لوله گلخانه ای ۲ ۲/۱ ۲.۵
لوله گلخانه ای ۳ ۱ ۲.۵
لوله گلخانه ای ۶ ۲ ۲.۵

آخرین نکات درباره محصول لوله گلخانه

در این مطلب در مورد لوله گلخانه‌ای، مزایا، انواع و مشخصات آن صحبت شد. همان‌طور که گفته شد لوله گالوانیزه دارای یک پوشش است که به‌عنوان محافظ عمل می‌کند و مقاومت بالایی در برابر زنگ‌زدگی و رطوبت دارد. از سوی دیگر اسکلت گلخانه باید به‌ گونه‌ای باشد که در برابر شرایط محیطی مختلف سازگاری بالا و عملکرد مناسبی داشته باشد. شما می‌توانید برای ساخت یک سازه سبک، از لوله گلخانه استفاده کنید و استحکام و مقاومت بالایی را ایجاد نمایید. در صورتی‌که قصد خرید لوله گالوانیزه گلخانه‌ای را دارید و یا می‌خواهید از قیمت لوله گلخانه مطلع شوید، می‌توانید از شرکت فولاد توفیقی کمک بگیرید. تنها کافی است با شماره‌های موجود در وب‌سایت صنایع فولاد توفیقی تماس بگیرید و با بخش فروش ارتباط برقرار کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *