قیمت تیرآهن هاش(H)

قیمت هاش

با کیفیت ترین ها را از فولاد توفیقی بخواهید، با قیمتی مقرون به صرفه !

دریافت قیمت هاش از طریق تماس با کارشناسان ما در دفاتر فروش آهن مکان

پر فروش ترین محصولات صنایع فولاد توفیقی

رابیتس در صنایع فولاد توفیقی
با کیفیت‌ترین تیرچه بلوک(تیرچه بتنی) در فولاد توفیقی
خرید و فروش توری حصاری
خرید انواع فوم از صنایع فولاد توفیقی
توری مش | توری جوشی

قیمت هاش

قیمت نهایی این محصول به سایز، وزن، برند و کیفیت تولید بستگی دارد، قیمت ها در ابتدای روز پس از برآورد نهایی موارد گفته شده از سوی کارخانه اعلام می شود و سپس کارشناسان ما بر روی وبسایت قرار می دهند همچنین در ادامه روز با هر گونه تغییر این نوسانات بر روی جداول اعمال می شود.

تولید تیرآهن هاش بال پهن

تیرآهن‌ها از اجزای اصلی سازه‌های ساختمانی محسوب می‌شوند. این محصول فولادی بسته به نوع سازه و وظیفه آنها در سازه ساختمانی، به شکل‌های گوناگونی تولید می‌شوند. یکی از این انواع تیرآهن‌ها تیرآهن هاش بال پهن است که در اینجا به توضیح مفصل درخصوص این محصول می‌پردازیم.

تیرآهن هاش چیست؟

تیر بال پهن  IPBیا  Hشکل در بازار به نام تیرآهن هاش شناخته می‌شود. این سازه فولادی برا نخستین بار در شرکت بثهلم تولید شد و جزو مهم‌ترین دستاوردهای این واحد تولیدی شمرده می‌شد. زیرا با تولید این محصول فلزی در صنعت فولاد تحول عظیمی ایجاد شد و توانست با سرعت زیادی از بخش‌های دیگر این صنعت پیشی گیرد.

خواسته این کارخانه تولیدی تیرآهن که به کار گیری ابتکار و ایجاد تحول در صنعت فولاد بود در اوایل قرن بیستم با ابتکار و تولید هاش بال پهن به وقوع پیوست. تولید تیر L شکل قبل از تیرآهن بال پهن بود ولی با تولید تیرآهن هاش اختراع مهمی در صنعت فولاد ثبت شد. تا جایی که این اختراع حتی در لوگوی این کمپانی نیز به کار رفت.

در ابتدا تیرهای معمولی که به شکل شاخه‌های بلند به تولید عمده می‌رسید، با ویژگی ضدحریق بودن‌شان از چوب محبوبیت بیشتری داشتند. اما بارها به دلیل ابعاد طویل تیرهای معمولی با شکست مواجه شدند. تا آنکه در سال ۱۸۵۶ با اولین تیر مرغوب تولید شده در ترنتون برای ساختمان فدرال، تیرآهن‌سازی متحول شد و خبری از شکست‌های قبلی نبود. این نقطه برای تولید و نورد تیرآهن نقطه عطفی محسوب می‌شد.

شکل هندسی هاش

تیرآهن L شکل که مدت‌های زیادی جزو مصالح پایه صنعت ساختمان‌سازی بود، با ورود تیرآهن هاش به این صنعت جایگاه تیرآهن معمولی متزلزل شد. ورود موفقیت‌آمیز تیرآهن هاش بال پهن به صنعت فولاد و ساختمان‌سازی در اوایل قرن بیستم توسط بثهلم، توانست در میان موارد مشابه جایگاه مهمی کسب کند و از آن سال به بعد برای ساخت پل‌ها و آسمان‌خراش‌ها میزان زیادی از هاش بال پهن تولید و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

در کمپانی بثهلم خط تولید هاش آن‌چنان بزرگ بود که قادر بود تیرآهن‌های بال پهن تا عمق ۳۶ اینچ یا ۴۴.۹۱ سانتی‌متر تولید کنند. پس از تولید عمده این تیرآهن، که با استقبال فراوان و تقاضای بالا در سرتاسر ایالات متحده آمریکا همراه شد، قیمت این تیرآهن در این کمپانی بالا رفت. همچنین در طول جنگ جهانی اول این پروفیل به عنوان مواد مورد نیاز در جنگ کاربرد زیادی داشت.

تولید تیرآهن هاش بال پهن

 این تیر در دو نوع بال پهن سبک و بال پهن سنگین تولید و عرضه می‌شود. تیرآهن بال پهن IPB یا قوطی مربع شکل بهترین پروفیل نورد شده برای ستون است چراکه به لحاظ ظرفیت مقاومت از سایر مقاطر بهتر عمل می‌کند. همچنین در اکثر شرایط اجرایی، به راحتی تیرها بر روی آن‌ها متصل می‌شود.

 ورق ضخیم عمودی که بین دو مقطع به نام بال قرار گرفته را جان هاش می‌‌گویند.

تیر هاش عریض و دارنده بال پهن  Hمانند است. طول بال‌های این تیر به نسبت تیرآهن  IPEبزرگ‌‌تر است و اندازه بال‌ها برابر با ارتفاع ساخته می‌شود. از مقطع ساده آن برای ساخت ستون بهره می‌برند و همچنین از این پروفیل برای ساخت تیر و خرپا استفاده می‌شود. این سازه بین ۸ تا ۱۶ متر طول و بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ میلیمتر ارتفاع دارد.

هاش بال پهن در دو نوع HEA و  HEBیا (دIPBد) تولید می‌شود که هاش HEB با داشتن بال ضخیم‌تر نسبت به نوع دیگر، از وزن بیشتری برخوردار است. این نوع از تیرآهن در استانداردهای C, EN 10163, Euronorm 53-62, DIN1025, STN 42 ، 5550CSN 42 5550, TDP: STN 42 تولید می‌شوند.

هاش در گریدهای ST37 و ST44 و ST52است و در صنایعی مثل پل‌سازی، برج‌سازی، سدسازی و صنایعی از این قبیل که به مقاومت بالا نیاز دارند، کاربرد دارد.

بعد از تجهیز چهارچوب با تیرآهن ها نوبت به سقف می رسد ، سقف ها امروزه با تیرچه و یونولیت ساخته می شوند ، پیش از این می بایست به مدت یک هفته زودتر از اجرای سقف تیرچه و یونولیت خود را سفارش دهید تا تولید و آماده استفاده شوند. 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *