میلگرد ۱۸ – قیمت میل گرد 18 + جدول وزن هر شاخه

در ساختار بسیاری از ساختمان‌ها از میلگرد ۱۸(میل گرد ۱۸) به دلیل افزایش استحکام بتن استفاده می‌شود. اما در هنگام خرید یا تهیه این محصول مهم‌ترین مورودی که باید مورد بررسی قرار بگیرد، قیمت آن است.قیمت میلگرد ۱۸ به صورت روزانه با توجه به فاکتورهایی مانند افزایش یا کاهش نرخ ارز، میزان تقاضا، شرایط تولید و … ممکن است دچار تغییراتی شود از این جهت از اهمیت بالایی بخصوص برای سازندگان ساختمان برخوردار است.

قیمت میلگرد ۱۸ (میل گرد ۱۸)

با توجه به این که قیمت میلگرد ۱۸ با تغییر شرایط بازار و عوامل دیگر مدام در حال تغییر است نمی‌توان قیمتی ثابتی را قرار داد از این جهت برای اطلاع از قیمت‌ها بهتر است با ما تماس گرفته یا جدول زیر را بررسی کنید، ما محصولات مربوط به میلگرد سایز ۱۸ را در جدول زیر قرار داده‌ایم، توجه داشته باشید که لیست قیمت میل گرد ۱۸ به روز می‌باشد(روزانه به روز رسانی می‌شود).

 

قیمت میلگرد وزن هر شاخه‌(کیلوگرم) طول شاخه سایز شاخه نوع میلگرد
تماس بگیرید ۲۵ ۱۲ ۱۸ میلگرد سایز ۱۸ ذوب آهن
تماس بگیرید ۲۴ ۱۲ ۱۸ میلگرد سایز ۱۸ نیشابور
تماس بگیرید ۲۳.۵ ۱۲ ۱۸ میلگرد سایز ۱۸ صبا فولاد زاکرس
تماس بگیرید ۲۴.۶ ۱۲ ۱۸ A3میلگرد سایز ۱۸ کویر کاشان
تماس بگیرید ۲۴.۶ ۱۲ ۱۸ A4 میلگرد سایز ۱۸ کویر کاشان
تماس بگیرید ۲۲.۹۲ ۱۲ ۱۸ A3میلگرد سایز ۱۸ نیک صدرا توس
تماس بگیرید ۲۳.۲ ۱۲ ۱۸ A3میلگرد سایز ۱۸ شمس سپهر
تماس بگیرید ۲۴ ۱۲ ۱۸ میلگرد سایز ۱۸ فایکو
تماس بگیرید ۲۳ ۱۲ ۱۸ میلگرد سایز ۱۸ کاوه تیکمه داش
تماس بگیرید ۲۱.۷ الی ۲۲ ۱۲ ۱۸ میلگرد سایز ۱۸ هشترود
تماس بگیرید ۱۲ ۱۸ میلگرد سایز ۱۸ ذوب آهن اردبیل
تماس بگیرید ۲۲.۵ ۱۲ ۱۸ A3میلگرد سایز ۱۸ حسن رود
تماس بگیرید ۲۵ ۱۲ ۱۸ A3میلگرد سایز ۱۸ شاهرود
تماس بگیرید ۲۳ الی ۲۳.۵ ۱۲ ۱۸ میلگرد سایز ۱۸ ارگ تبریز
تماس بگیرید ۲۰.۵ الی ۲۱ ۱۲ ۱۸ میلگرد سایز ۱۸ سیرجان حدید جنوب
تماس بگیرید ۲۳ ۱۲ ۱۸ میلگرد سایز ۱۸ آذر فولاد امین

تعریفی کوتاه از میلگرد با سایز ۱۸

میل گرد ۱۸ به مقاطع فولادی دایره‌ای‌ گفته می‌شود که با قطر‌(ضخامت) ۱۸ میلی‌متر تولید شده است. شما می‌توانید به عنوان یک محصول عالی از آن استفاده کنید. این محصول از جنس فولاد ساخته شده که البته هر کارخانه آلیاژ مخصوصی را در ساخت آن به کار می‌برد. میلگرد ۱۸ باعث می‌شود میزان مقاومت کششی بتن به مقدار زیادی افزایش پیدا کند. به همین علت در ساختمان‌هایی که به شکل بتنی ساخته می‌شوند از این میلگرد به وفور استفاده می‌شود. در برخی از موارد به این محصول آرماتور هم گفته می‌شود.

آشنایی با انواع میلگرد ۱۸

به‌طور کلی استفاده از میلگردها به عنوان یک ماده اولیه مهم در ساختمان‌سازی اهمیت آن را چند برابر کرده است. در حال حاضر تولید این محصول در سایزهای (قطرهای) مختلفی مانند میلگرد ۶، میلگرد ۱۰، میلگر۱۴، ۱۶، ۱۸ …  انجام می‌شود که هر کدام از آن‌ها کاربرد خاصی دارند و خود دارای انواع مختلفی می‌باشند.

امروزه شاهد تولید انواع میلگرد ۱۸ هستیم که از لحاظ کیفی در بالاترین حد ممکن هستند. وجود تیپ‌های مختلف میلگرد ۱۸ باعث می‌شود تا انتخاب شما محدود به چند محصول نباشد. تولید این محصولات به دو صورت آجدار و ساده (صاف) صورت می‌گیرد. به‌طور کلی کاربرد میلگردهای آجدار بیشتر است و حجم خرید بالاتری دارد، همچنین قیمت میلگرد ۱۸ آجدار از نوع ساده آن بیشتر است. برای اینکه بتوانید راحت‌تر انواع مختلف میلگرد ۱۸ را بشناسید، در ادامه انواع آن را با هم بررسی خواهیم کرد.

میلگرد  سایز ۱۸ A1

‌برای اینکه بتوانید قیمت میلگرد ۱۸ را به درستی مشخص کنید، باید در قدم اول به نوع آن توجه داشته باشید. میلگرد  A1یک محصول باکیفیت است که به شکل بدون آج در بازار دیده می‌شود. این محصول از نظر سختی در رده نرم قرار می‌گیرد. حداقل مقاومت کشش در این نوع از میلگرد برابر با ۳۶۰ مگاپاسکال است. همین مورد می‌تواند تا اندازه زیادی کیفیت بالای این محصول را اثبات کند. همچنین نباید فراموش کرد که حداقل مقاومت تسلیم در میلگرد A1 هم ۲۴۰ مگاپاسکال می‌باشد. این نوع از میلگرد با نام S240 هم در بازار شناخته می‌شود.

میلگرد سایز ۱۸ A2

اگر قصد دارید که خرید میلگرد آجدار ۱۸ را در برنامه خود بگنجانید، حتما نگاهی به میلگرد A2 داشته باشید. از آنجایی که در ساختار این میلگرد از آج استفاده شده است، به راحتی برای شما قابل تشخیص خواهد بود. شکل آج به‌کار رفته در این محصول به شکل مارپیچ است.

چنانچه دوست دارید بهترین میلگرد آجدار ۱۸ را خریداری کنید، این نمونه محصول خوبی است. حداقل مقاومت کشش در A2 برابر با ۵۰۰ مگا پاسکال است که مقابل فشارها عالی عمل می‌کند. همچنین حداقل مقاومت تسلیم در این محصول ۳۴۰ مگاپاسکال خواهد بود که نشان‌دهنده عملکرد برتر آن است. نام دیگر این تیپ از میلگرد S340 است در برخی از منابع با این نام آورده می‌شود.

میلگرد ۱۸ A3

برای اینکه بتوانید بهترین نوع میل گرد ۱۸‌ را خریداری کنید، باید با مشخصات آن آشنایی داشته باشید. میلگرد A3 یکی دیگر از انواع این محصول است. این نوع از میلگرد دارای آج‌های جناقی است که با بررسی ظاهری آن می‌توان به این نکته پی برد. حداقل مقاومت کششی که برای این محصول در نظر گرفته شده ۶۰۰  مگاپاسکال است. در نتیجه می‌تواند فشارهای مختلف را به راحتی تحمل کند و از این نظر بهترین عملکرد ممکن را خواهد داشت.

ناگفته نماند که کمترین مقاومت در این میلگرد هم برابر با ۴۰۰ مگاپاسکال خواهد بود. این میلگرد از نظر سختی جزو محصولات سخت دسته‌بندی می‌شود که همین امر اهمیت آن را چند برابر می‌کند. نام دیگر این محصول S400‌ است.

میلگرد ۱۸ A4

‌قیمت میلگرد ۱۸ A4 نسبت به انواع محصولاتی که در این بخش وجود دارند به دلیل داشتن بسیاری از ویژگی‌های بیشتر است. شکل ظاهری آج در نمونه‌های A4 مرکب است و چند طرح به صورت همزمان در آن به کار رفته‌اند. حداقل مقاومت کششی در این میلگرد ۶۵۰ مگاپاسکال است که از این نظر بسیار عالی تلقی می‌شود. همچنین حداقل مقاومت تسلیم هم برابر با ۵۰۰ مگاپاسکال است. بر همین اساس شما این فرصت را دارید که از سخت‌ترین نوع میلگرد ۱۸ در سازه‌های خود استفاده کنید. نام دیگری که برای این میلگرد به کار می‌رود S500 است.

 

عوامل تغییر قیمت میلگرد سایز ۱۸

بررسی قیمت روز میلگرد ۱۸‌ به شما کمک می‌کند تا بتوانید محصولی مناسب و با کیفیت عالی را با قیمت مناسب تهیه کنید. عوامل موثر بر قیمت میلگرد ۱۸ بسیار متنوع هستند که هر کدام از آن‌ها تاثیر خاصی بر بازار دارند.

به صورت کلی عوامل تغییر قیمت هر شاخه میلگرد ۱۸ به شرح زیر است:

 • افزایش تولید و کاهش تقاضا باعث کاهش قیمت خواهد شد.
 • از طرفی قیمت فلز آهن در بازارهای جهانی و داخلی بر بهای میلگرد اثرگذار است.
 • همچنین برندهای زیادی در حال تولید انواع میلگرد ۱۸ هستند که هر کدام از آن‌ها شرایط قیمتی خاصی را برای محصولات خود در نظر گرفته‌اند.
 • هزینه حمل‌ونقل میلگرد
 • وزن و ابعاد میلگرد ۱۸ بر روی قیمت آن به صورت مستقیم تاثیرگذار است.

در حال حاضر قیمت میلگرد نمره ۱۸ به صورت کیلویی محاسبه می‌گردد که هزینه باسکول هم به آن اضافه خواهد شد. در این بین نباید فراموش کرد که حمل‌ونقل میلگرد هم هزینه‌های ایجاد می‌کند که در نهایت بر روی قیمت مصرف‌کننده اثر می‌گذارد. این نکته ضروری است که در سال‌های اخیر میزان عرضه میلگرد ۱۸ نسبت به سال‌های گذشته افزایش زیادی پیدا کرده است. در نتیجه با یک برنامه‌ریزی دقیق می‌توانید در بهترین قیمت ممکن این محصول را بخرید.

ویژگی و مشخصات فنی محصول میلگرد ۱۸

آنالیز مشخصات فنی میلگرد با سایز ۱۸ به شما کمک می‌کند تا به خوبی این محصول را بشناسید. در لیست زیر به این مشخصات اشاره شده است:

 • ضخامت یا قطر میلگرد ۱۸ دقیقا برابر با ۱۸ میلی‌متر است که علت اصلی نامگذاری این محصول خواهد بود.
 • همچنین پهنای اسمی این محصول هم ۱.۸ میلی‌متر برآورد می‌شود.
 • از طرفی پهنای برجستگی عرضی در این محصول هم بین ۱.۸تا ۳.۶ است.
 • همین ویژگی‌های مهم ثابت‌کننده آن است که میل گرد ۱۸ بر اساس بهترین استانداردهای ممکن ساخته می‌شود.
 • ناگفته نماند که حداقل ارتفاع برجستگی عرضی هم ۰.۸۱ میلی‌متر خواهد بود.
 • در حال حاضر ساخت میلگرد به صورت شاخه‌ای انجام می‌شود که هر شاخه ۱۲ متر طول دارد.
 • وزن هر شاخه میلگرد حدود ۲۴ کیلوگرم است که همین امر اهمیت آن را چند برابر می‌کند. البته این عدد به صورت حدودی بیان شد و تولیدات شرکت‌های مختلف در این زمینه با یکدیگر تفاوت دارد.

اکنون که با مشخصات میلگرد نمره ۱۸ آشنایی پیدا کردید، راحت‌تر می‌توانید فرایند خرید آن را انجام دهید اما اگر در این حوزه متخصص نیستید و نیاز به مشاوره دارید کارشناسان ما(مرکز فروش فولاد توفیقی) آماده ارائه مشاوره به شما هستند.

میزان رضایت مندی شما