قیمت فنس چمنی

فنس چمنی یکی از زیباترین حصارهایی است که می‌توانید برای باغ یا ویلا انتخاب کنید. باغ‌ها و حیاط‌های بزرگ ویلایی معمولا بخشی از یک صحرا هستند و چشم‌انداز زیبایی دارند. دیوار کشیدن بین باغ و صحرا، این چشم‌انداز زیبا را از بین می‌برد. بدون حصار امنیت کاهش یافته همچنین مرز زمین شما با زمین‌های بیرون مشخص نخواهد بود. بهترین روش استفاده از حصاری است که در کنار استحکام لازم برای امنیت، ظاهری طبیعی داشته باشد. توری چمنی این ویژگی‌ها را دارد. در این مقاله به بررسی انواع، کاربردها و قیمت فنس چمنی می‌پردازیم.

لیست قیمت فنس چمنی

قیمت فنس چمنی بر اساس سایز چشمه و قیمت پایه، فنس معمولی مشخص می‌شود. این محصول بر اساس عرض، تراکم و کیفیت مواد اولیه، قیمت‌های متفاوتی دارد. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که قیمت این محصول در ازای هر متر مربع محاسبه می‌شود. این محصول به صورت رول‌های ۱۰ متری با عرض‌‌های مختلف در بازار عرضه می‌شود، اما امکان خرید فنس با متراژ کم‌تر از ۱۰ هم وجود دارد. در ادامه جدول قیمت فنس چمنی را ارائه می‌دهیم:

عنوانچشمه(cm)قیمت(تومان)
فنس چمنی۴*۴۲۸۸.۰۰۰
فنس چمنی بای کالر۴*۴۲۶۵.۰۰۰
فنس چمنی الیاف pp۴*۴۲۳۸.۰۰۰
فنس چمنی۵*۵۲۵۰.۰۰۰
فنس چمنی الیاف pp۵*۵۲۱۶.۰۰۰
تاریخ: به‌روزرسانی شده است

لیست بالا مربوط به سایزهای فنس چمنی موجود در کارخانه است، چنانچه سفارش مورد نظر شما در دیگر سایزها می‌باشد با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 فنس چمنی چیست؟

فنس چمنی چیست و چرا حصار مناسبی برای باغ‌ها به شمار می‌رود؟ توری چمنی همان فنس معمولی است که با استفاده از مفتول گالوانیزه ساخته می‌شود، اما یک لایه چمن مصنوعی هم با دستگاه در میان چشمه‌ها بافته می‌شود. با این کار هم ظاهر آن زیباتر می‌شود و هم پوشش‌دهی کاملی دارد و فضای داخلی محیط دیده نخواهد شد.

 کالکشن انواع مختلف توری چمنی

حصار چمنی، مدل‌های مختلفی دارد اما تنوع مدل‌ها بر اساس شیوه ساخت توری چمنی مصنوعی و اتصال لایه‌های چمن به آن بستگی دارد. به عنوان مثال در بعضی از توری‌ها، چمن مصنوعی فقط به مفتول‌ها وصل می‌شود و حالت مشبک مفتول حفظ خواهد شد، اما مدل‌های دیگری هم وجود دارند که مفتول‌ها را کامل پوشش می‌دهند و هیچ حفره‌ای در آن‌ها وجود ندارد.

دریافت قیمت فنس چمنی

قیمت روز توری چمنی

برای دیدن مدل‌های مختلف می‌توانید محصولات توری چمن صنایع فولاد توفیقی را نیز مشاهده کنید.

دسته‌بندی دیگری که برای انواع توری چمنی وجود دارد، بر اساس چشمه‌های آن‌هاست. فنس‌ها در دو نوع چشمه ۴ و ۵ تولید می‌شوند. تفاوت این دو محصول در تراکم شبکه آن‌هاست؛ ابعاد شبکه‌های توری چشمه ۴، ۴ سانتی‌متر و ابعاد شبکه‌های توری چشمه ۵، ۵ سانتی‌متر است. مدل‌های چشمه ۵ به عنوان توری‌های استاندارد و چشمه ۴ به عنوان پوشش برتر یا متراکم شناخته می‌شوند.

توری فنس باغی معمولا با استفاده از فولاد با روکش گالوانیزه تولید می‌شود، اما آلومینیوم و PVC هم مواد اولیه دیگری هستند که برای تولید فنس مورد استفاده قرار می‌گیرند. بعضی از تولیدکننده‌ها از آلومینیوم نیز برای تولید توری چمنی استفاده می‌کنند.

 آشنایی با کاربردهای فنس چمنی

پیش از خرید ابن محصول باید با کاربردهای این محصول آشنایی داشته باشید. توری‌های باغی را هم به همراه دیوار می‌توان استفاده کرد و هم به تنهایی. در ادامه به چند مورد از کاربردهای فنس چمنی اشاره می‌کنیم. اگر تصور می‌کنید دیوار باغ، ویلا یا حتی حیاط خانه‌تان کوتاه است، می‌توانید روی قسمت بالایی دیوار، توری چمنی بکشید تا ارتفاع بیشتری را پوشش دهید. با این کار، هم فضای داخلی محفوظ‌تر می‌شود و هم دیوارها جلوه زیباتری پیدا می‌کنند.

خرید توری چمنی از فولاد توفیقی

خرید و دریافت قیمت فنس چمنی

امکان استفاده از این محصول روی سطح دیوار نیز وجود دارد. کشیدن فنس چمنی روی سطح دیوار، با حفاظت و امنیت سازه ارتباطی ندارد و بیشتر به زیبایی آن مرتبط است. با این کار، با کم‌ترین هزینه، یک دیوار سبز مصنوعی خواهید داشت. بعضی از افراد، از این روش برای دیوارهای فضای داخلی ویلا یا محل کارشان هم استفاده می‌کنند. این موضوع به سلیقه  شما در طراحی دکوراسیون بستگی دارد.

حصارکشی اطراف باغ، زمین‌های کشاورزی، ویلا و خانه‌های روستایی هم از دیگر کاربردهای انواع توری چمنی است. با استفاده از این حصارها، مرز زمین شما با زمین‌های دیگر مشخص می‌شود، زیبایی طبیعی فضا به هم نمی‌خورد و فضای داخلی محدوده شما هم از بیرون دیده نمی‌شود. در بعضی از موقعیت‌ها می‌توان از فنس باغی به عنوان دیوار کاذب برای پارتیشن‌بندی و جدا کردن فضاهای مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال در زمین‌های ورزشی روبازی که کاربری مختلفی چون زمین فوتبال، والیبال، تنیس یا بسکتبال دارد، این نوع فنس برای جدا کردن این زمین‌ها به کار می‌رود.

طریقه نصب و نگهداری فنس چمنی

طریقه نصب فنس چمنی ساده است؛ بسیاری از افراد خودشان این کار را انجام می‌دهند. اما اگر پایه‌های مورد نیاز برای فنس هنوز در زمین کاشته نشده، بهتر است این کار را به افراد متخصص بسپارید. 

آلت: نصب فنس چمنی

متن جایگزین: نصب محصول فنس چمنی

کپشن: نصب و نگهداری فنس چمنی کار سخت و پیچیده‌ای نیست و به سادگی می‌توانید آن را نصب کنید و از مزایای آن بهره ببرید.

در ادامه مراحل نصب توری چمنی را توضیح می‌دهیم:

  • محدوده‌ فنس کشی را مشخص کنید. هرچه در مرز فنس‌ها قرار دارد را بردارید. (اگر در مسیر فنس‌کشی درخت یا گیاهی وجود دارد که نمی‌خواهید آن را از بین ببرید، محدوده فنس کشی را به قبل یا بعد از آن جابجا کنید)
  • محل قرار گرفتن پایه‌های فنس را مشخص کنید و چاله بکنید.
  • پایه‌ها داخل زمین قرار دهید و اطراف آن را بتن بریزید تا محکم شود.
  • با استفاده از سیم مفتول گل‌کاری، فنس را به پایه‌ها ببندید.

اگر قصد دارید فنس را به دیوار وصل کنید، باید در قسمت‌های مختلف دیوار میخ فرو کنید و سپس شبکه‌های توری را با سیم گل‌کاری به میخ‌های دیوار ببندید. برای قرار دادن فنس روی دیوار هم باید پایه‌های فلزی را داخل دیوار فرو کنید. اگر دیوار از قبل ساخته و کامل شده، این کار به بنایی نیاز دارد و باید از افراد متخصص کمک بگیرید.

نگهداری از فنس چمنی سخت نیست. چمن مصنوعی نیازی به آبیاری ندارد، خشک نمی‌شود و نباید از نو کاشته شود. تنها نکته‌ای که برای نگهداری باید بدانید، شیوه تمیز کردن آن است. برای پاک کردن گرد و خاک، فقط کافی است با شلنگ پر فشار روی فنس آب بگیرید. در صورت نیاز می‌توانید روی قسمت‌های مختلف فنس مواد شوینده بریزید تا سریع‌تر و راحت‌تر تمیز شود. بعضی از افراد از فرچه و جاروهای مو بلند هم برای تمیز کردن این فنس‌ها استفاده می‌کنند.

درباره محصول فنس چمنی

در این مقاله به فنس چمنی پرداختیم و درباره ویژگی‌‌های آن توضیح دادیم. ظاهر زیبا و مناسب بودن قیمت توری چمنی باعث شده بسیاری از افراد این نوع حصار را برای پوشاندن اطراف باغ، زمین یا ویلای خود انتخاب کنند. توری چمنی را می‌توان به تنهایی یا به همراه دیوارکشی استفاده کرد. خرید و فروش این محصول و همچنین قیمت نهایی آن وابسته به نوسانات صنایع توری و مفتولی است برای مشاهده لیست قیمت انواع فنس بر روی این لینک کلیک کنید. اگر سوالی درباره کاربرد یا انواع این محصول دارید، از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

۴.۵/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *