“خاموت” به قیمت کارخانه (10% تخفیف)

قیمت خاموت 

عنوان وزن (کیلوگرم)آنالیز میلگردسایز میلگردقیمت (تومان)
خاموت 15*151A2831500
خاموت 15*151A21030600
خاموت 25*251A2831500
خاموت 25*251.8A21031100
خاموت 30*301A2832550
خاموت 30*301.25A21031600
خاموت 40*401/6A2832700
خاموت 40*401/6A21032500

تاریخ: 28 تیر 1403

وزن و سایز سفارشی نیز پذیرفته می شود

خاموت چیست؟

به‌طورکلی به چهارچوبی که مفتول فولادی با مقاومت بالا در ساخت آن استفاده‌شده باشد خاموت می‌گویند و در واقع خاموت نوعی میلگرد در آرماتور عرضی می‌باشد.

در آرماتوربندی میلگرد 10 ساده به ۲ دسته طولی و عرضی تقسیم‌بندی می‌شود میلگرد هایی که در تیر یا ستون قرار می‌گیرند به آن‌ها میلگردهای طولی می‌گویند و به میلگرد هایی که در راستای عمودی بر این میلگردها نصب می‌شوند که میلگردهای مکمل شناخته می‌شوند میلگردهای عرضی می‌گوید خاموت در دست میلگردهای عرضی قرار می‌گیرد بنابراین خاموت نمونه‌ای از میلگردهای آرماتور عرضی است که از آن در جهت جلوگیری از بیرون‌زدگی آرماتورهای طولی استفاده می‌شود میلگردها معمولاً از خم ۴۵ درجه یا ۹۰ درجه برخوردار هستند.

برای بالا بردن مقاومت سازه در صنعت ساخت‌وساز از خاموت استفاده می‌شود ازآنجایی‌که آرماتورهای طولی به‌تنهایی نمی‌توانند در برابر نیروی کششی زلزله مقاومت کنند استفاده از آرماتورهای عرضی بسیار مهم می‌باشد.

از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه داشت برای ساخت خاموت باید از میلگردهایی استفاده شود که تابه‌حال از آن استفاده نشده‌است میلگرد‌های کارکرده که عموماً سرخ‌رنگ هستند برای استفاده از خاموت مناسب نمی‌باشند زیرا استحکام و استاندارد را کاهش می‌دهد.

پر فروش ترین محصولات صنایع فولاد توفیقی

رابیتس در صنایع فولاد توفیقی
خرید و فروش توری حصاری
باکیفیت ترین مفتول در فولاد توفیقی
توری مش | توری جوشی
فروش نبشی در صنایع فولاد توفیقی

ساخت خاموت از نورد گرم

به این صورت که در ابتدا با استفاده از ۱ غلتک میله‌های فولادی را به شکل میله ای توپر درمی‌آورندبرای تبدیل ۱ آرماتور طولی به آرماتور عرضی که همانا خاموت نام دارد میل‌گردها را در زاویه ۹۰ یا ۱۳۵ درجه خم می‌کنیم وی به میل‌گرد هایی که خم ۹۰ درجه دارند خاموت ساده و به میل‌گرد هایی که زاویه خم آن‌ها ۴۵ درجه یا ۱۳۵ درجه باشد خاموت مهندسی گفته می‌شود ، در میان این ۲ خاموت، خاموت های مهندسی در برابر کشش های زلزله مقاوم می باشند.

خاموت ها در دسته آرماتورهای عرضی قرار می‌گیرند و به‌عنوان میلگرد هایی از بیرون‌زدگی میلگردهای طولی در هنگام وقوع زلزله جلوگیری به عمل می‌آورند اندازه و قطر میلگردها دارای استانداردی هستند که نباید از حد مجاز کمتر باشند.

بر اساس این استانداردها قطر خاموت نباید از ۶ میلی‌متر کمتر باشد همچنین اگر فاصله دو آرماتور از ۱۵ سانتی‌متر بیشتر باشد باید از ۱ آرماتور عرضی در بین آن‌ها استفاده کرد.

وزن خاموت

وزن خاموت با توجه به قطر میلگرد و ابعاد و سایز خاموت متفاوت است. میلگردهای آرماتور عرضی یا خاموت عموما 8، 10 و 12 هستند. هر چه قطر میلگرد خاموت بزرگتر باشد وزن خاموت نیز افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه قیمت خاموت نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بعنوان مثال وزن خاموت 10 بیشتر از آرماتور عرضی با قطر 8 است.
از طرفی سایز و ابعاد این محصول نیز مستقیما بر وزن آن تاثیر خواهد گذاشت. هر چه سایز و ابعاد بزرگتر باشد وزن خاموت بیشتر خواهد بود. بعنوان مثال وزن خاموت 30*30 بیشتر از وزن خاموت 20*20 و کمتر از وزن خاموت 40*40 است.

انواع خاموت

،خاموت ها در ۶ گروه تقسیم‌بندی می‌شوند خاموت های سنتی، خاموت های مارپیچی، خاموت های معمولی، خاموت های مهندسی، خاموت های ربات ، خاموت های سلولار.

خاموت های سنتی؛ که پرکاربردترین خاموت در کشور ما هستند زاویه آن‌ها ۹۰ درجه می‌باشد ازاین‌رو می‌توان گفت شکل ظاهری آن‌ها مربع‌شکل می‌باشد برای ساخت این خاموت از اهرم استفاده می‌شود. قیمت خاموت سنتی نسبت به مهندسی ارزانتر است.

خاموت مارپیچی؛ از دستگاه cncبرای ساخت آن‌ها استفاده می‌شود این مدل خاموت در اندازه و قالب‌های متفاوتی ساخته می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند که اغلب برای سازه‌ها امکان‌پذیر می‌باشد. استفاده از دستگاه برای خمکاری باعث افزایش هزینه تولید و نهایتا افزایش قیمت خاموت خواهد شد.

خاموت های معمولی؛ که به خاموت های ساده نیز معروف هستند از روش سنتی استفاده از دست برای ساخت آن اقدام می‌کنند خاموت های معمولی نیز مانند خاموت های مارپیچی در اندازه و قالب‌های مختلفی ساخته می‌شود و در ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خاموت های مهندسی؛ نیز به خاموت هایی گفته می‌شوند که زاویه خم میلگردها در ابتدا و انتهای خاموت، ۴۵ درجه یا ۱۳۵ درجه باشد. لازم به ذکر است زاویه خم تاثیر بر وزن خاموت ندارد.

خاموت های ربات؛ نیز برای ساخت آن‌ها از cnc استفاده می‌شود و مانند خاموت های مارپیچ می‌باشند با این تفاوت که مربعی در گوشه خاموت ربات وجود دارد، از این مقاطع فلزی برای نگهداری و ثابت کردن نبشی نیز استفاده می شود ، تهیه این محصول به همراه نبشی می تواند هزینه ها را در مقابل جایگزینان این محصولات به صورت قابل توجهی کاهش دهد ، بدین ترتیب با استفاده از آن قیمت نبشی نیز قابل ملاحظه تر خواهد شد.

خاموت های سلولار؛ از پیشرفته‌ترین آرماتورهای عرضی هستند که به‌کارگیری آن‌ها در ساخت‌وساز مقاومت بسیار بالایی را در سازه بتنی ایجاد می‌کند کارکرد خاموت ها باعث می‌شود که فشار ناشی از زلزله جبران شود.

به‌طورکلی خاموت ها کاربردهای مختلفی دارند از کاربردهای آن می‌توان به افزایش مقاومت بالا بردن انعطاف‌پذیری ستون جلوگیری از خم شدن میل‌گردها جلوگیری از حرکت میل‌گرد اصلی در زمان بتن‌ریزی و بهبود وضعیت سازه میلگرد موجود در پایه ها اشاره کرد.

مزایای استفاده از خاموت

همانطور که قبلا ذکر شد، خاموت به عنوان میلگردهای عرضی و تقویت کننده آرماتورهای اصلی مورد نیاز در پروژه های ساختمانی عمل می کند. آنها حمایت و پایداری بیشتری را برای تیرها، ستون‌ها و سایر عناصر سازه‌ای بتنی فراهم می‌کنند و به تضمین ایمنی و یکپارچگی سازه در طول زمان کمک می‌کنند. به طور خلاصه، مزایای کاربرد میلگردهای خاموت به شرح زیر است:

1. بهبود توزیع بار

خاموت بار را به طور یکنواخت در سرتاسر سازه بتنی توزیع می کند و خطر ترک خوردگی و شکست بتن را در شرایط تنش و فشار بالا کاهش می دهد.

2. افزایش پایداری سازه

خاموت‌ها به بهبود پایداری کلی سازه کمک می کنند، به ویژه در مناطقی که در معرض سطوح بالایی از تنش و فشار هستند.

3. افزایش دوام

میلگرد خاموت نقش مهمی در تضمین مقاومت سازه بتنی در شرایط تنش و کشش بالا ایفا می کند و به محافظت در برابر آسیب و ریزش کمک می کند.

4. بهبود یکپارچگی ساختاری

خاموت آرماتور به بهبود یکپارچگی سازه بتنی کمک می کند و به اطمینان از عملکرد آن مطابق طراحی و مطابقت با قوانین و مقررات ساختمانی کمک می کند.

خرید خاموت در سایز و وزن‌های مختلف در صنایع فولاد توفیقی

برخی از پرفروش‌ترین انواع این محصول، خاموت 30*30، خاموت 20*20 و 40*40 هستند که از میلگرد 10 و 8 برای تولید آنها استفاده می‌شود.برای دریافت قیمت خاموت و دیگر محصولات بازرگانی فولادی توفیقی مانند قیمت رابیتس ، قیمت نبشی ، میلگرد و فنس که یکی از پرفروش ترین های توری فلزی بازار آهن است با کارشناسان ما در دفاتر مرکزی فروش در تماس باشید ، همچنین می توانید سوالات خود را درباره وزن خاموت، سایز میلگرد خاموت، خرید و تحویل بار و نحوه پرداخت از مشاورین ما به صورت 24 ساعته بپرسید. 

میزان رضایت مندی شما