قیمت ناودانی

به علت نوسانات لحظه‌ای بازار، جهت دریافت قیمت ناودانی با دفتر فروش تماس حاصل فرمایید.

قیمت ناودانی ناب تبریز

عنواناندازه طول شاخه (متر)وزن (کیلوگرم)محل تحولقیمت (تومان)
قیمت ناودانی ناب تبریز8642.5کارخانه27.000
قیمت ناودانی ناب تبریز10651.5کارخانه26.600
قیمت ناودانی ناب تبریز
12662.5کارخانه26.600
قیمت ناودانی ناب تبریز14674کارخانهتماس بگیرید
قیمت ناودانی ناب تبریز16685کارخانهتماس بگیرید

تاریخ: 14 اسفند 1402

ارزانترین قیمت ناودانی شکفته را از صنایع فولاد توفیقی بخواهید!

قیمت ناودانی شکفته

نام محصولاندازه طول شاخه وزن هر شاخه واحدمحل تحویلقیمت سنگین
قیمت ناودانی شکفته10650کیلوگرمبنگاه تهران27.700
قیمت ناودانی شکفته8640کیلوگرمبنگاه تهران27.700
قیمت ناودانی شکفته6630کیلوگرمبنگاه تهران28.000

تاریخ: 14 اسفند 1402

قیمت ناودانی فایکو

-اندازه طول شاخه وزن (کیلوگرم)محل تحویلقیمت (تومان)
قیمت ناودانی فایکو1412سبکتهرانتماس بگیرید
قیمت ناودانی فایکو1412سنگینتهرانتماس بگیرید
قیمت ناودانی فایکو1612سبکتهرانتماس بگیرید
قیمت ناودانی فایکو1612سنگینتهرانتماس بگیرید
قیمت ناودانی فایکو1812سبکتهرانتماس بگیرید
قیمت ناودانی فایکو1812سنگینتهرانتماس بگیرید
قیمت ناودانی فایکو2012سبکتهرانتماس بگیرید
قیمت ناودانی فایکو2012سنگینتهرانتماس بگیرید

تاریخ: 14 اسفند 1402

قیمت ناودانی اسپیرال

عنواناندازهطول شاخه (متر)وزن (کیلوگرم)محل تحویلقیمت (تومان)
قیمت ناودانی اسپیرال5622تهران25.900
قیمت ناودانی اسپیرال5624تهران25.500
قیمت ناودانی اسپیرال6626تهران24.000
قیمت ناودانی اسپیرال6632تهران23.750

تاریخ: 14 اسفند 1402

قیمت ناودانی سپهر ایرانیان

عنواناندازهطول شاخه (متر)وزن (کیلوگرم)محل تحویلقیمت (تومان)
ناودانی سپهر ایرانیان6658تهران26.000
ناودانی سپهر ایرانیان10650تهران25.800
ناودانی سپهر ایرانیان126-تهرانتماس بگیرید

تاریخ: 14 اسفند 1402

ناودانی سبک و سنگین

این مصالح برای ساخت دیوارها و صفحه‌ها با استفاده از اجزای فولادی است، ناودانی‌های فلزی سنگین تر در دیوارهای قطور، تحمل بار و کاربردهای ساختاری دارند مانند دیوارهای خارجی، فلزی سبک در کاربردهای غیر باربری مانند برخی از دیوارهای داخلی، نیم جداره‌ها و پارتیشن‌ها استفاده می‌شود، ناودانی، محصول بسیار پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز است که از لحاظ کاربرد و شکل ظاهری در صنعت به آن‌ها امتیازاتی داده شده که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

ناودانی جزو پروفیل‌های باز محسوب می‌شود که به شک U انگلیسی است و در ساختمان‌سازی و صنعت 926 کاربرد فراوانی دارد. لازم به ذکر است ناودانی به دلیل سبک بودن و انعطاف‌پذیرتر بودن از سایر مقاطع و پروفیل‌های فولادی کاربرد به‌سزایی دارد که دیگر مقاطع نمی‌توانند این قابلیت را داشته باشند. شاید این یک عیب نیز باشد، انعطاف پذیری ناودانی موجب می‌شود که در شرایط لازم بتوان آن را به شکل مورد نظر در آورد.

لیست قیمت ناودانی که در جدول بالا مشاهده می‌کنید از برترین برندهای موجود در بازار آهن آلات ایران همچون اصفهان، تبریز، شکفته و ... می‌باشد، برای سفارش قابل ارائه هستند، همه این قیمت‌های ناودانی سبک و سنگین گالوانیزه در ابتدای هر روز به‌روزرسانی می‌شوند برای دریافت طرح‌های تخفیفی خرید و قیمت لحظه‌ای محصولات از طریق شماره تماس‌های قرار داده شده با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید.

پر‌فروش‌ترین مقاطع فلزی بازار آهن

خرید پروفیل ارزان و باکیفیت از کارخانه فولاد توفیقی
میلگرد 10 آجدار و ساده در کارخانه توفیقی
سپری در انبار فولاد توفیقی
تیرآهن در انبار فولاد توفیقی
فروش نبشی در صنایع فولاد توفیقی

مزایای قاب ناودانی فلزی

ناودانی‌های فلزی به هم قفل می‌شوند و به فضای ذخیره‌سازی کمتری نیاز دارند، این محصولات به صورت استاندارد دارای سوراخ‌هایی از قبل برای لوله کشی و کاربردهای الکتریکی هستند و باعث صرفه جویی در وقت و انرژی پیمانکاران می‌شوند.

استفاده از پیچ برای نصب ناودانی فلزی کار را برای فرآیند نصب آسان‌تر می‌کند.

ناودانی‌ فلزی سنگین برای قاب‌بندی سازه‌های بلندتر که به مقاومت و تحمل ابعاد بالایی نیاز دارند، استفاده می‌شود.

ناودانی فلزی در اطراف دهانه‌ها منحرف نخواهند شد، که با جلوگیری از نفوذ هوا باعث صرفه‌جویی در هزینه و انرژی می‌شود.

ناودانی‌های فلزی از آن‌جا که ناودانی‌ها از قبل برش خورده تحویل می‌شوند، و هیچگونه پس ماند برای مشتری ندارند هر قراضه حاصل از آن می‌تواند بازیافت شود.

ناودانی های فلزی: نحوه استفاده ناودانی فلزی و کاربرد

با کاهش عرضه الوارهای چوب به عنوان ناودانی چوبی با کیفیت، ناودانی فولادی بیشتر در ساخت خانه جایگزین ناودانی چوبی شدند، البته برخی ویژگی‌های ساختاری در این محصولات فلزی وجود دارد که کاربرد آن‌ها را موثرتر می‌کند مانند:

 • ناودانی های فولادی کاملاً صاف هستند
 • آنها کوچک نمی شوند و تقسیم نمی شوند

ناودانی‌ها سبک هستند، و نگهداری آن‌ها به آسانی شکل می‌گیرد به علاوه در برابر آتش، حشرات و پوسیدگی مقاومت می‌کنند و این کاملا برای شما جذاب است که قیمت ناودانی‌های فولادی حدود 30 درصد ارزان‌تر از چوب است.

در ابتدا خواهید دید که کار با ناودانی‌های فولادی شاید به نظر مشکل برسد اما با آموزش نصب این محصول شما می‌توانید به آسانی آن‌ها را نصب کنید و بدون هیچ مشکلی از آن‌ها استفاده کنید.

شباهت ناودانی و نبشی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که گاها ناودانی و نبشی را با یکدیگر اشتباه بگیرید این یکی از رایج‌ترین اشتباهات متداول مشتریان به هنگام سفارش محصول است، به همین منظور توضیحاتی آورده ایم تا یکبار برای همیشه این مسئله برای شما حل شود. هر دوی این محصولات مشتریان خاص خود را دارند و همه روزه برای اجرای طرح های متنوع به فروش می‌رسند، قیمت نبشی در صفحه مربوط به آن به صورت روزانه به‌روزرسانی می‌شود، تمامی قیمت‌ها بدون ارزش افزوده 9 درصدی و با تایید سفارش می باشند. 

ناودانی ها مقاطعی U شکل هستند که روی آنها باز است، اگر شکل این محصول را در نظر بگیریم مانند 3 قطعه فلز هستند که به یکدیگر جوش شده باشند، از طرفی نبشی V شکل هستند، نبشی کف ندارند و به شکل دو قطعه ای هستند که از انتها به یکدیگر متصل شده‌اند.

چرا باید از قاب فولادی(ناودانی فلزی) استفاده کنیم؟

دلایل زیادی برای استفاده از قاب فلزی یا ناودانی وجود دارد، که عبارتند از:

 • استحکام ناودانی نسبت به آلومینیوم و چوب
 • عدم انعطاف و خم‌شدگی(شکم انداختن) به علت ساختار فیزیکی خود
 •  دوام، عدم زنگ‌زدگی و خوردگی در برابر رطوبت
 • صرفه اقتصادی بالا

یک خرید درست به شما کمک می‌کند تا از انجام هزینه‌های جانبی و اضافه جلوگیری کنید، ناودانی باکیفیت که دارای استحکام کافی باشد نیاز به جایگزین و یا ترمیم مجدد نخواهد داشت.

استحکام استاندارد ناودانی فولادی

بنابر تحقیقات انجام شده توسط مهندسان دانشگاه کمبریج(CAMBRIDGE) آستانه تحمل فشار(استحکام استاندارد) ناودانی برابر با ۳۳/۰۰۰ پوند بر اینچ مربع(PSI یا واحد اندازه آستانه تحمل مقطع فلزی) اندازه گیری شده است، البته این ایده‌آل‌ترین حالت ممکن برای استفاده از محصول است که پیشنهاد می‌شود برای سازه پر ریسک در نظر گرفته شود، در غیراینصورت این محصول می‌تواند فشار بیشتری را نیز تحمل کند. در ناودانی‌ دوبل نیز دو مقطع به گونه‌ای توسط جوش صنعتی به یکدیگر اتصال یافته‌اند که حداکثر بار قابل تحمل به ۸۰/۰۰۰ PSI افزایش می‌یابد.

روش تولید ناودانی

پروفیل های U شکل در صنعت با نام ناودانی شناخته می‌شود به طور کلی این محصول به دو روش تولید می‌شود:

روش فابریک: از همان ابتدا به صورت، شکل نهایی از خط تولید خارج می‌‌شوند.

روش پرسی: در این روش محصول نهایی توسط پرس تولید می‌شود.

دو دسته اصلی کانال تولید ناودانی را شناختیم، در ادامه اجزای تشکیل دهنده آن را بررسی خواهیم کرد.

اجزای ناودانی

ساده: این محصول با ورق گرم تولید می‌شود و در صورت نیاز می‌توان با گالوانیزه هم تولید کرد، کاربرد ناودانی ساده در ساخت پل‌های باربر است.

مشبک: این محصول با ورق‌های گرم گالوانیزه شده تولید می‌گردد و به دو صورت گرم و سرد می‌باشد.

کاربرد های ناودانی عبارت است از:

 • سازه های سبک فولادی
 • نصب سنگ به صورت خشک
 • ساخت قفسه های محکم فولادی

در ادامه برخی کاربردهای این این محصول را بیان می‌کنیم، برای مثال به شکل جفت در ساخت خرپا، به شکل جفت و به صورت قوطی در ستون‌ها و به شکل تکی و دوبل در تیرها استفاده می‌شود. از دیگر محصولات با کیفیت صنایع فولاد توفیقی پروفیل های ساده می‌باشد برای مشاهده و بررسی جزئیات و قیمت پروفیل به این صفحه وارد شوید.

ناودانی

ناودانی

کاربردهای ناودانی

این محصول به دلیل شکل ظاهری، در مصارف متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای مثال می‌توان به تشکیلات دریایی، تجهیزات ساخت و ساز، ماشین آلات، چهارچوب، ترمیم بناهای معماری و ساختمان اشاره کرد. این محصول استانداردهای متفاوتی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. استاندارد این محصول در کشورهای مختلف متفاوت است، مثلاً:

 • استاندارد آن در فرانسه NF A 45-255
 • استاندارد مقاوم به خوردگی DIN EN ISO 12944-3
 • UNP و  UPE اروپایی DIN -1026

این محصول به دو دسته بندی دیگر نیز با نام های  C و U تقسیم بندی می‌شود، بر همین اساس دو استاندارد UNP و UPE وجود دارد نوع U دارای بال‌های مخروطی و نوع c دارای بال‌های موازی است.

محصول UNP تحت عنوان ناودانی اروپایی شناخته می‌شوند و نسبت به سایر هم خانواده‌های خود وزن سنگین‌تری دارد و معمولاً در پروژه‌های بزرگ و صنعتی از آن‌ها استفاده می‌کنند به همین دلیل با افزایش ضخامت، وزن آن نیز بیشتر می‌شود.

انواع ناودانی

بر اساس شیوه ساخت یا همان روش تولید دو نوع ناودانی وجود دارد:

 • ناودانی فابریک
 • ناودانی پرسی

فابریک و پرسی بودن هر ناودانی از روی ظاهر آن مشخص می‌باشد، بنابراین تشخیص آن‌ها کار دشواری نخواهد بود.

ناودانی فابریک

در این روش در مرحله اولیه شمش فولادی را در کوره‌هایی با ویژگی‌های خاص ذوب می‌شود و بعد از آن که ذوب شدند کارهای دیگری روی این شمش اعمال می‌کنند، این روش تولید ناودانی را نورد شده یا فابریک می‌نامند. تولید این پروفیل ساختمانی با استفاده از نورد می‌تواند با نورد گرم یا سرد انجام می‌شود. در تولید به روش نورد گرم بعد از اینکه شمش در کوره مخصوص به دمای مشخص رسید و این محصول را از غلتک‌هایی عبور می‌دهند تا شکل مورد نظر را پیدا کند. در این مرحله نورد گرم حرارت شمش به بالای ۹۲۶ درجه سانتیگراد می‌رسد.

در نورد گرم کیفیت محصول به شدت کاهش می‌یابد، زیرا در این روش فرصت کافی برای تولید و شکل‌گیری وجود ندارد. براساس اینکه ناودانی‌ها با نورد سرد تولید می‌شوند بهتر از ناودانی‌هایی است که با نورد گرم تولید می‌شود به همین دلیل برخی مقاطع به دلیل ضخامت و نحوه ساختشان نمی‌توانند با استفاده از نورد گرم تولید شوند.

در تولید به روش نورد سرد به همان مقاطعی که به روش نورد گرم تولید می‌شدند زمان بیشتری داده می‌شود تا بتوانند شکل بهتری به خود گرفته و استحکام آنها در شرایط خواسته شده افزایش یابد.

قیمت روز ناودانی ۶، ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴ و ۱۶ اصفهان و سایر برندها و خرید ارزان

پرفروش‌ترین ناودانی‌های سبک و سنگین، ناودانی ۶، ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴ و ۱۶ هستند که با توجه به ضخامتشان می‌توانند سبک یا سنگین باشند. همچنین می‌توانند گالوانیزه باشند. هر یک از این موارد بر قیمت ناودانی تاثیرگذار خواهد بود. همچنین کارخانه تولیدی نادانی نیز بر قیمت و کیفیت آن تاثیر می‌گذارد. قیمت انواع این محصول آهنی همچون قیمت ناودانی ۸، قیمت ناودانی ۱۰، قیمت ناودانی سبک و سنگین، قیمت ناودانی گالوانیزه، قیمت ناودانی اصفهان و مواردی از این دست در جدول‌های بالا آمده است. در صورت نیاز به خرید ناودانی ارزان با کارشناسان ما در صنایع فولاد توفیقی تماس بگیرید.

۴.۶/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *